reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Dziewczyny mam pytanie, ale Proszę nie wyśmiejcie mnie, bo z 1 strony ono jest trochę głupie, ale z 2.....

Otóż nieświadomie (dopiero teraz do mnie to doszło) zjadłam kilka cukierków trufle z wawelu. Doszło do mnie, że one mają alkohol w składzie - może to śmieszne, ale czy to nie zaszkodzi dziecku? Dodam, że juz nie zjem ani 1! Liczę, że nie, bo to pewnie śladowe ilości, ale wolę zapytać bardziej doświadczone mamy, to jest moja 1 ciąża, więc czuję się w pewnych kwestiach niedouczona i spanikowana:p
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, ale Proszę nie wyśmiejcie mnie, bo z 1 strony ono jest trochę głupie, ale z 2.....

Otóż nieświadomie (dopiero teraz do mnie to doszło) zjadłam kilka cukierków trufle z wawelu. Doszło do mnie, że one mają alkohol w składzie - może to śmieszne, ale czy to nie zaszkodzi dziecku? Dodam, że juz nie zjem ani 1! Liczę, że nie, bo to pewnie śladowe ilości, ale wolę zapytać bardziej doświadczone mamy, to jest moja 1 ciąża, więc czuję się w pewnych kwestiach niedouczona i spanikowana:p
Spokojnie, tam są nawet bardzo śladowe ilości, więc nie ma co panikować, jak zjesz od czasu do czasu, to nic się nie stanie.
Nie ma głupich pytań. :)
 
@monitkaz Ty zjadłaś cukierki, a ja wczoraj pomyliłam szklanki ( były takie same i kolor w środku też) i napiłam się łyka martini:( miałam wyrzuty sumienia ale to było zupełnie przez przypadek i nie miałam na to wpływu:(
 
Dziewczyny to jeszcze nic... Ja ostatnio kupilam sobie PIWO O.O% (!) zmrozilam je troche w zamrazarce i tak sobie sączylam przez caaaly dzien przez słomke po łyczku na ochłode. Wieczorem poszlam sie umyc, sprzatam puszke, a tam... 2% [emoji50]
Ale jakos nie spanikowalam, jednorazowe wpadki w malej ilosci nie sa grozne. Gorzej jakby sobie wmowic, ze łeee 2% to jest nic i walic codziennie, bo co to jest przeciez.
 
Nie ma co świrowac.
Warto jednak wiedzieć, że np. kiszona kapusta zawiera go do 2%, banany 0,6%, kefir 0,5%, chleb razowy 0,3% , sok jabłkowy 0,2% w którym to np. nie musi być wykazywany, bo wykazywany musi być w napojach dopiero od 1,2%. Dlatego np. Karmi ktore jest 0.5% ma napis PIWO BEZALKOHOLOWE [emoji4]
 
Dziewczyny A ja mam pytanie z innej beczki... kiedy najlepiej zacząć kompletowanie wyprawki? Jak spotykam kogoś znajomego lub z rodziny to często mówią jeszcze nic nie kupuj, wstrzymaj się.. Kiedy jest właściwy moment na To?Jak uważacie z własnego doświadczenia. Ja kończę teraz 16 tc. We wtorek może się dowiem jaka będzie płeć :)
 
reklama
Dziewczyny A ja mam pytanie z innej beczki... kiedy najlepiej zacząć kompletowanie wyprawki? Jak spotykam kogoś znajomego lub z rodziny to często mówią jeszcze nic nie kupuj, wstrzymaj się.. Kiedy jest właściwy moment na To?Jak uważacie z własnego doświadczenia. Ja kończę teraz 16 tc. We wtorek może się dowiem jaka będzie płeć :)


Tez o tym mysle caly czas, ja z kolei koncze 15 tc. Najchetniej juz bym cos kupila, ale postanowilam, ze na razie nie bede, zeby nie zapeszac.....poza tym po wakacjach czy w trakcie sa wyprzedaze, wiec czy jest sens przeplacac? Ja mysle, ze bede robic zakupy po 30 tc. Moze pozno, ale....no zobaczymy :p
 
Do góry