reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Mnie osobiście większość samozwańczych znawców irytuje. A już jak słyszę blogerka/youtuberka od parentingu to mi się ulewa... Większość jest oderwana od rzeczywistości i sprawia wrażenie ostrego odpieluszkowego zapalenia mózgu. Jeszcze te reklamy wózków za 7 tys,, kocyków co to kolki niwelują, butelki dzięki którym dziecko nauczy się mówić mając miesiąc - wszystko za jedyne 1k zł... no boże widzisz i nie grzmisz.
Szanuję podejście :) ja tam jednak lubię się rozeznać w temacie i poczytać różne opinie na różne tematy. Wszystkie moje zakupy dziecięce począwszy od wózka, poprzez fotelik, kończąc na smoczku nie są przypadkowe. Można mieć w nosie i kupić byle co, co ładnie wygląda i co poleci pani w sklepie. A można też poczytać czemu lepiej kupić szklaną butelkę a nie plastikową, czemu fotelik nie z zestawu 3w1, czemu lepszy szampon z Biedry niż pięknie pachnący Nivea czy czemu lepszy kubek niż niekapek. I to wcale nie są rzeczy za grube tysiące ;) wręcz często reklamy w tv robią wodę z mózgu i ludzie przepłacają za shitowy towar. Ale na szczęście każdy ma wybór :)
 
reklama
Cześć dziewczyny..mogę dołączyć? Tak troszkę o mnie: Mam na imię Marika, mam 29 lat. To moja 2 ciąża. Mam 3 letniego synka. Teraz termin na 18 października. Miałam zamiar dołączyć dopiero po kolejnym usg tzn 18 marca jak zobaczę serduszko ale tyle dziewczyn dziś dołączyło że mnie też tak jakoś natknęło :)
 
@Marama będzie dobrze :) to tylko 1 dzień różnicy ze mną, ciekawe jak wyjdzie w rzeczywistości haha
Zawsze chciałam pracować w ciązy, ale nawet jak już teraz będzie dobrze, to jakoś wydaje mi się że w domu będę się czuła pewniej..

A l4 dostałas leżące czy chodzone? na usg coś wyszło?
Na usg wszystko ok. Nawet nie wiem czy leżące czy chodzące to l4. Ale z uwagi na ból brzucha w miejscu blizn i mega ból kręgosłupa miałam już problem wysiedziec w pracy 8h. Ja każde kolejne dziecko rodze coraz wcześniej, ostatnie w 36 tygodniu więc muszę się oszczędzać żeby jak najdłużej nosić.
 
Myślę, że się źle zrozumiałyśmy (a ja mogłam lepiej wyartykułować co mi po głowie chodzi) - nie pisałam o dziewczynach które dzielą się wiedzą z innymi, chodziło mi o te wszystkie Lewandowskie, Kaczorowskie i inne Janachowskie, które mają sztab niań i dają wpisy sponsorowane polecając coś tylko dlatego, że jest dizajnerskie albo za grube tysiące, no i nagle są znawczyniami od dzieci bo można z tego zrobić kolejny biznes. To jest ten typ porad parentingowych, które mnie do szału doprowadzają.
Aaa ok :) poza Lewandowską nie znam pozostałych pań. Lewandowska nie ma dla mnie nic wspólnego z blogiem parentingowym. Nie widziałam też żeby polecała jakieś produkty dla dzieci. Ma sklep z ubrankami czy zabawkami dla dzieci i nie widzę w tym nic złego, nie zauważyłam też żeby jakoś spamowała tymi rzeczami na prawo i lewo. Nawet nie zaglądałam bo nie moja półka cenowa. Ale jak kogoś stać na ciuszki szyte w polskich manufakturach z ekologicznej bawełny to też nic w tym złego moim zdaniem :)
W każdym razie pod pojęciem "blog parentingowy", jakkolwiek strasznie to brzmi, kryje się raczej coś innego ;)
 
10+1
Hej dawno mnie tu nie było
@Czoperka dzięki za pamięć [emoji4]

Ostatnio miałam jakis gorszy czas, u bubka w porządku, dziś miałam usg ma juz 2.7 cm[emoji4][emoji4]

Witam nowe mamy[emoji3526]coraz więcej nas się robi ale to dobrze [emoji106]

Ktoś pytał o szycie. Ja cos tam szyję, jakieś kocyki czapki kominy legginsy bluzy. Generalnie proste rzeczy
Tez jestem od początku na l4

Juz po północy więc wszystkiego naj kobietki [emoji8][emoji8]
 
10+1
Hej dawno mnie tu nie było
@Czoperka dzięki za pamięć [emoji4]

Ostatnio miałam jakis gorszy czas, u bubka w porządku, dziś miałam usg ma juz 2.7 cm[emoji4][emoji4]

Witam nowe mamy[emoji3526]coraz więcej nas się robi ale to dobrze [emoji106]

Ktoś pytał o szycie. Ja cos tam szyję, jakieś kocyki czapki kominy legginsy bluzy. Generalnie proste rzeczy
Tez jestem od początku na l4

Juz po północy więc wszystkiego naj kobietki [emoji8][emoji8]
Pamiętam o Tobie, bo masz tak samo jak ja dwa maluchy w domu, więc jakoś tak raźniej :D jednak w większości są tu dziewczyny ze starszymi dziećmi :)
 
Ja tam, gdy urodzę będę miała 35. Podobno to już ciąża geriatryczna [emoji1787]

Mi niedawno koleżanka powiedziała, że w moim wieku (35) to już była babcią. Hehehe.... to jej odpowiedziałam, że wiedziałam jak się zabezpieczać, przez co nie musiałam się zaraz chajtać z pierwszym lepszym facetem i moim dzieciom też mam zamiar wiedzę w tym temacie przekazać, by miały dzieci wtedy, gdy same będą tego chciały. Oj nie podobało się, nieeee [emoji48][emoji23][emoji12]
 
reklama
Cześć dziewczyny..mogę dołączyć? Tak troszkę o mnie: Mam na imię Marika, mam 29 lat. To moja 2 ciąża. Mam 3 letniego synka. Teraz termin na 18 października. Miałam zamiar dołączyć dopiero po kolejnym usg tzn 18 marca jak zobaczę serduszko ale tyle dziewczyn dziś dołączyło że mnie też tak jakoś natknęło :)

Witaj! Rozgość się. Masz termin dzień po mnie. I jakie ładne imię.
 
Do góry