reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Ja mam takie badanie : Glukoza, Morfologia, HBS Antygen, Anty-Hcv, HIV, Toksoplazmoza IgG i igM, różyczka, WR, Tsh no i jescze mocz. Jestem ciekawa ile za te badania zapłacę..do ginekologa chodzę prywatnie, bo zależało mi żeby mial certyfikat FMF.
9+0
ja dzis robilam morfologie, mocz, hiv, hcv, HBaAG i jeszcze jedno i zaplacilam 125 zł.
tokso, IgG, igM rozyczka tsh juz za mna
a jak to jest z badaniami prenatalnymi? Chodze prywatnie wiec tez bede musiala zaplacic za nie nawet jesli mam powyzej 35 i niby sa darmowe?
 
reklama
Tak podczytuje ostatnio wrzesniowki:) jakie juz tam fajne dzieciatka:D i pomyslec ze (mam nadzieje) to juz my niedlugo. Ale to tez czas badan prenatalnych. Ale sie boje. Juz widze te wskazniki przy moim wieku:(
 
Witam znad miski z płatkami kukurydzianymi na sucho (jedyne co mogę zjeść na kolację...).
Ja tez zapytam, co to za certyfikat??
Ciekawe czy moja Pani Dr go ma. A jest jakaś oficjalna stronka na której można wpisać nazwisko lekarza i to sprawdzić?

Spośród badan które wymieniacie, to nie miałam jedynie poziomu wit D. Mam nadzieje ze jest w porządku ;)
 
Dobrze wam z tymi badaniami,ja dostalam(Uk) chyba tylko na Hiv,syphilis i zoltaczke B,ale wydaje mi sie ze w pierwszej ciazy tez bylo toxo. I jeszcze mnie pytala o pochodzenie bo czarnoskore osoby i azjaci maja sklonnosci do innych chorob.
 
Tak podczytuje ostatnio wrzesniowki:) jakie juz tam fajne dzieciatka:D i pomyslec ze (mam nadzieje) to juz my niedlugo. Ale to tez czas badan prenatalnych. Ale sie boje. Juz widze te wskazniki przy moim wieku:(

Heh oczywiście zaraz zrobiłam to samo - podglądnęłam wrześniowe ;)
Zupełnie inne mają tematy na głowie, widzę że króluje poziom glukozy i migreny :p cóż każdy okres ma swoje uroki...
Będzie dobrze, czuję to i mam nadzieję zamieścić wam w ten czwartek zdjątko mojego dzidziusia <3
 
Dobrze wam z tymi badaniami,ja dostalam(Uk) chyba tylko na Hiv,syphilis i zoltaczke B,ale wydaje mi sie ze w pierwszej ciazy tez bylo toxo. I jeszcze mnie pytala o pochodzenie bo czarnoskore osoby i azjaci maja sklonnosci do innych chorob.
Szok! Co to za segregacja rasowa? Każdy powinnien mieć równy zestaw badan zlecony. Ech nie podoba mi się to całe UK. Mieszkałam tam tylko 3 mies a tez zdarzyło mi się zachorować i nie wspominam tego dobrze. Plus byłam świadkiem jak działa pomoc psychiatry tam - koszmar.
 
@akrimjoch poczytałam coś w necie właśnie i teoretycznie sery z mleka pasteryzowanego są bezpieczne, ale te pleśniowe Camemberty czy Lazury mają inną kwasowość i w nich szybkiej mogą się rozwinąć te bakterie od nowa. Więc zaleca się jeść te sery po obróbce termicznej (np na pizzy :D). Sama pleśń nie ma tu znaczenia.

@październikowe_love glukoza... najgorsze badanie ciążowe... ;) a to że czarnoskórzy mają inne badania wydaje mi się być naturalne skoro pochodzą z innego kontynentu i mają zupełnie inne choroby :)
 
reklama
A ja lubie glukoze. Czuje sie po niej jakbym cos brala. Az mnie nosi.
To ja zapadam w letarg [emoji23] w pierwszej ciąży spałam w poczekalni :D a w drugiej byłam mądrzejsza i wzięłam książkę do czytania. Pierwszą godzinę czytałam a w drugiej już nie mogłam usiedzieć i skoczyłam na szybkie zakupy [emoji85]
I ten napój... w pierwszej ciąży oczywiście nie wiedziałam że można sobie cytrynę wziąć. I oczy mi łzawiły żeby nie zwymiotować [emoji15]
 
Do góry