reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Tort zajebisty!!! Kocham torty i ciasta :)
Co do szczepień to zawsze szczepilam dzieci tak jak pokazują terminy, przy okazji bilansu zawsze to jest. Tutaj szczepionka na Rotawirusy należy tez do obowiązkowych. Moje dzieci akurat nie miały problemów nawet temperatury na wieczór kyora często może się pojawić :) jakbym miała inne przeżycia to pewnie patrzyłabym na to inaczej
 
reklama
No właśnie nie do końca. To tak jak z szampon i odżywka a szampanem i odżywka 2w1. Działanie powinno być to samo, nie dosc, że nie jest, to mają zupełnie inny skład.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Hmm no to faktycznie trzeba będzie dobrze się zastanowić i przede wszystkim zasięgnąć rady zaufanego specjalisty... Nie chcę buszować w Internecie bo jest tam tyle sprzecznych informacji że głowa mała...

w57v3e3kdnfl41ek.png
 
Dzieki natasza jak nie wytrzymam to zapytam. I tak duzo wydaje na leki

@nutka83 powllam na niedzielę i choc uwielbiam to mi nie smakowal.

AnScarlett urban chyba sie sklada normalnie nie w parasolke i ma wieksze kółka.

Ewa do 38,5 stopnia jest podobno bezpiecznie ale jak sie rozgrzalas to znaczy ze zdrowiejesz.

Z zus slyszalam ze kontrolowali matki zatrudnianie w ciazy ktorym pracodawca oplacal wysokie stawki potem macierzyński wynosil kolo 6 tys albo te co dzialalnosc prowadzą. O zwyklych pracownicach nie sluszalam. Agatki praca biurowa wcale nie jest taka super, siedzenie w ciazy jest szkodliwe, na dodatek przed komputerem, ucisk, nerwy jak przyjda klienci, mnie na przykład boli brzuch jak siedze. Wiadome ze mniej szkodliwa od sprzatania czy pracy w sklepie ale i nie zawsze możliwa. Zreszta ja w wypisie ze szpitala mam napisane leżeć. Nigdzie sie nie wybieramy ma majowke bo ani nie pochodze ani nie posiedze :(

Ania-miki ja tez mam takie podejrzenie o szyjke. Ile Twoja szyjka, co ile kontrolują i czy lezysz plackiem czy polegujesz?

Violcia jedz jak po lezeniu nie przechodzi, jak na usg bedzie dobrze to Cie puszcza a jak nie to bedziesz bezpieczna

Mniam ciacho

Alpine ja na pewno zaczne od tego zw poprosze omie szczepienie dziecka na wzw w szpitalu. A pozostale to musze sie zaztanowic ale bede szczepila min z minimum. Zadnych dodatkowych i z przesunieciem terminu o co najmniej miesiace.


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
AnScarlett - otóż to! Moje dziecko bez żadnych objawów przeszło przez 2 lata szczepień stąd moje zdanie. Z pewnością Twoja decyzja będzie dobra dla dzieciątka

[emoji214] Kinga - 4.04.2015 [emoji173]
[emoji272] Fasolka - usg 16+1
om 16+6
 
Krew pepowinowa w razie jakiejś np. Późniejszej choroby dziiecka, np. Białaczki... wstrzykuje się ją wtedy dziiecku bo ma przeciwciala, i w wielu innych przypadkach...
Pobranie podczas porodu ok 2tys zl, potem co roku za przechowanie kilkaset zł.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

U Mnie na szpitalu jest taki bank krwi, z tego co słyszałam od kiedy istnieje jeszcze nie było potrzeby skorzystania ze zbankowanej krwi ;) a wydatek bardzo duży ... Plus tak naprawdę nie wiadomo jaka jest jakość krwi po przechowywaniu przez kilka czy kilkanaście lat..
 
Dzieki natasza jak nie wytrzymam to zapytam. I tak duzo wydaje na leki

@nutka83 powllam na niedzielę i choc uwielbiam to mi nie smakowal.

AnScarlett urban chyba sie sklada normalnie nie w parasolke i ma wieksze kółka.

Ewa do 38,5 stopnia jest podobno bezpiecznie ale jak sie rozgrzalas to znaczy ze zdrowiejesz.

Z zus slyszalam ze kontrolowali matki zatrudnianie w ciazy ktorym pracodawca oplacal wysokie stawki potem macierzyński wynosil kolo 6 tys albo te co dzialalnosc prowadzą. O zwyklych pracownicach nie sluszalam. Agatki praca biurowa wcale nie jest taka super, siedzenie w ciazy jest szkodliwe, na dodatek przed komputerem, ucisk, nerwy jak przyjda klienci, mnie na przykład boli brzuch jak siedze. Wiadome ze mniej szkodliwa od sprzatania czy pracy w sklepie ale i nie zawsze możliwa. Zreszta ja w wypisie ze szpitala mam napisane leżeć. Nigdzie sie nie wybieramy ma majowke bo ani nie pochodze ani nie posiedze :(

Ania-miki ja tez mam takie podejrzenie o szyjke. Ile Twoja szyjka, co ile kontrolują i czy lezysz plackiem czy polegujesz?

Violcia jedz jak po lezeniu nie przechodzi, jak na usg bedzie dobrze to Cie puszcza a jak nie to bedziesz bezpieczna

Mniam ciacho

Alpine ja na pewno zaczne od tego zw poprosze omie szczepienie dziecka na wzw w szpitalu. A pozostale to musze sie zaztanowic ale bede szczepila min z minimum. Zadnych dodatkowych i z przesunieciem terminu o co najmniej miesiace.


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Zdaje sobie sprawę że i praca biurowa może być uciążliwa dla kobiet w ciąży ale poprostu odniosłam takie wrażenie że chętniej są kontrolowane. Sama znam dwie takie kobiety które pracowały w biurze, poszły na l4 w ciąży i dostały wezwanie na kontrolę ZUS.... Moim zdaniem to jest chamstwo wobec nas kobiet bo przecież różnie można się czuć w ciąży, czasem spacer na świeżym powietrzu sprawi że czujemy się lepiej a tutaj klops bo wyjść nie można. No skandal.... I teraz siedź zamknięta w domu 8 miesięcy mimo że ciąża przebiega bez komplikacji
 
1493214736-aaaaaa.jpeg

Torcik śmietanowy w skorupce z białej czekolady-tylko czekolady za mało na boki dałam [emoji12][emoji23]

w57v3e3kdnfl41ek.png


Ale pysznie wygląda!! :-) Zjadłabym taki torcik... Wciągnęłabym go na raz :p



U Mnie na szpitalu jest taki bank krwi, z tego co słyszałam od kiedy istnieje jeszcze nie było potrzeby skorzystania ze zbankowanej krwi ;) a wydatek bardzo duży ... Plus tak naprawdę nie wiadomo jaka jest jakość krwi po przechowywaniu przez kilka czy kilkanaście lat..

W sumie... Masz rację... Mamaginekolog też tego nie popiera. My cały czas się zastanawiamy, ale decyzja jeszcze nie podjęta :-) Jeszcze tyyyle czasu :-)
 
Witam
Byłam dzisiaj u koleżanki i dopiero co wróciłam. U nas od rana leje, aż się płakać chce.
Co do majówki to my jedziemy na wieś do teściowej, węgiel drzewny już kupiony i będziemy grillować. Mam nadzieję że pogoda dopisze.
Kasia ja biorę luteinę podjęzykową i też już mi się na wymioty zbiera na samo patrzenie na opakowanie, od kilku tygodni biorę ją równocześnie z landrynkami bo nie mogę już tego smaku
Lili bardzo dobrze że wybierasz się na IP, sprawdzą czemu tak cię boli i będziesz spokojniejsza
Piękne torty i bardzo pomysłowe.
Co do szczepień to ja będę szczepiła zwykłymi, darmowymi w wyznaczonym terminie tak jak robiłam to z córką
 
reklama
Przywiozłam Franka i tak naprawdę to do tej pory nie wiadomo co mu jest. Badania krwi, moczu i kału wykluczają parwowirozę i boreliozę. Badanie rtg nie wykazało, żeby miał jakieś ciało obce w środku. Chwilowo mu lepiej, śpi. Rano jedziemy na ostatnie zdjęcie rtg i kroplówkę. Dzięki dziewczyny za zrozumienie i wsparcie. Mam nadzieję, że już będzie z nim coraz lepiej :-) Zaczął trochę "dziobać" z ręki wreszcie, ale wody za cholerę nie chce liznąć :-/
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry