reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Cześć Dziewczyny :) Nie było mnie parę dni, sobotę dosłownie całą przespałam, zwlokłam się na chwilę, żeby zrobić obiad, a potem znowu w kimono. W niedzielę pojechaliśmy na wycieczkę pod miasto, a wczoraj wróciłam do pracy po kilku dniach wolnego i po powrocie znów padłam.

Ach z tymi chłopami naszymi.. U mnie jest miód i spokój, ale też są ciężkie chwile. Na co dzień dzielimy się obowiązkami domowymi. Teraz jak miałam wolne to wyleciał z pretensją, że jak jestem w domu, to wszystko powinno na błysk być. Wyprowadziłam go z błędu, że jak pójdę na zwolnienie pod koniec czerwca to niech nie myśli, że wokół niego będę ze ścierką latać i niech raczej przygotuje się na zwiększenie swoich obowiązków. Przyznał, po chwili namysłu,że w sumie mam rację. Ale trzeba było wytłumaczyć, dlaczego, jak dziecku normalnie hihi A największa kłótnia jaką kiedykolwiek mieliśmy to na początku małżeństwa od zwijania naleśników z serem się zaczęło, dlaczego w trójkąt, a nie w rulon, a skończyło moim tygodniowym pobytem u koleżanki ... w Budapeszcie. Od tej chwili już nie wspomina, jak dane potrawy przygotowywała jego mama :D

a on jak widzi, że dalej jestem zła jak osa to stara się mnie udobruchac. A to gary umyje, a to zmywarkę wstawi, albo na siłę wymyśla jakieś głupie pytanie, żeby sprawdzić jakim tonem z nim rozmawiam ;-)

Mój też wysyła takie sondy do oceny nastroju. Jak już jest ok, to widzę jak oddycha z ulgą.
Niestety bardzo szybko mi przechodzi, czasami chciałabym dłużej się poboczyć.

U mnie straaasznie goraco! Rano pokechalam kupic wentylator bo mieszkam na 9 pietrze i kolo 15 zaczyna slonce zagladac do pokoju i jest nieznosnie

Znam ten ból, ósme piętro i wszystkie okna na zachód. Teraz jeszcze chociaż rano i wieczorem przyjemnie. Lipiec, sierpień jak się nagrzeją ściany to 24h jest duszno. Nie wiem jak ja to przetrwam. Mamy dodatkową roletę na balkon, ale na zimę ją zdejmujemy. Muszę o montaż R poprosić, chociaż niewiele to pomoże.

Co do tycia- tematu z poprzednich dni, u mnie na plus 6 kg, a motylem nie jestem. Ładnie się trzymało do 13 tyg, a potem nagle bum. W tym tempie to 30 kg będzie, a windy towarowej nie mamy. Do tego słuchałam mamyginekolog, jak mówiła że te kilogramy będą przeszkadzać przy porodzie, a planuję rodzić SN. Otłuszczona pochwa i wnętrzności utrudniają przeciskanie się dzidziolka, który do tego może być przy takim przybraniu wagi małym słonikiem. Zatem mam motywację.
 
reklama
Dziewczyny bo ja juz glupia jestem. Od zeszlego tyg czuje w dole brzucha pod pępkiem nad spojeniem lonowym takie jakby pukanie, jest to w miare regularne zdarza sie ze tam jeden dzien nic nie czuje. I teraz sie zastanawiam czy to aby na pewno Malenstwo czy jelita tak pracuja... Trwa to tak chwilke kolo 3-4 min i spokoj i za jakis czas znow to samo...
 
Lili to Twoje dziecko ;-)
Na początku te ruchy są nieregularne w różnych porach dnia. Ja do tej pory czuje przeważnie po piciu, jedzeniu, jak czuje, że zaczyna mi się chcieć siku, jak się nachodze i w końcu położę. Ale też na początku odczuwalna takie pukanie. Teraz te ruchy są bardzo wyraźne ;-)
 
Ja też myślę że to dzidziuś :) u mnie też jest bardzo nieregularnie. Dzisiaj prawie nic nie czułam za to wczoraj było widać przez skórę :) jeszcze mamy czas żeby to się unornowało, ewka czuła dużo wcześniej od nas i sama mówi że do tej pory bywa różnie

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zaczęło u mnie padać. Naczytałam się na necie że ma być porządna burza [emoji7] siedzę na gaciach przy otwartym balkonie i czekam [emoji170][emoji172][emoji169][emoji171]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To mnie dziewczyny uspokoilyscie bo już zaczynam swirowac [emoji6]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
A moj sobie wyszedł bez obiadu bez kanapek - ja mam tak , ze sie wściekam na niego i mu nie zrobie bo ma ręce i czas na telefon i na wszystko inne ino nie na to ci trzeba - ale potem jednak sie martwie i mi smutno czy sobie coś kupił [emoji4]

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenka 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 22t1d [emoji594]
Haha mamm to samo! Ale potem myślę, że on też się nie martwi czy mam w pracy co jeść... poza tym to dorosły facet jest

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie Kochane!!!! Udało misię doczytać was po weekendzie!:rofl:
Witam kolejne Mamusie!!1
Gratuluję udanych wizyt !!! :tak:
3mam kciuki za kolejne!!!:tak:
ja mam jutro usg połówkowe- więc trzymajcie i za mnie!!;)
Pogoda rzeczywiście daje się we znaki!!
Na plac dopiero teraz się wybieramy- po 16, bo wcześniej mało dzieci i straszna patelnia!!!
Chociaż chyba wolę być ciężarną w letnie miesiące, gdyż jak chodziłam w zimie to było mi bardzo cięzko brnąć po śniegu i w tych grubych ciuchach - naprawdę ciężka sprawa to była...:no2:

Też się zasmuciłam tą mamąginekolog, choć wcześniej jej nie czytałam.
i tak się zastanowiłam czy jak ciąża przebiega "książkowo" to czy warto robić ten wymaz z szyjki?? I gdzie to się robi??

Na szczęście dziś nie musiałam robić obiadu- byliśmy u mojej młodszej siostry na obiedzie :)




To ja mojego nie strasze, raz faktycznie się wyprowadzilam, to potem było tak cudownie, że "rzygałam tęcza" [emoji14]
A w te kilka dni mimo, że tesknilam to trochę odpoczelam :D

A ostatnio właśnie szłam z wujkiem i Jego kolega balony sprzedawał na odpusciie, wujek kupuje (z okazji narodzin kolejnego wnuka akurat w ten dzień) i mówi: tylko nadmuchaj mi go tam dobrze
A facet: jaa, raz jedną dobrze dmuchnąłemm i do dziś się jej z domu pozbyć nie mogę...

My oczywiście w śmiech [emoji1]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Spark Ale się usmiałam- mimo chumorów wystarczy wejść na bb- zawsze ktoś napisze coś fajnego:cool2:
Ewkap ty tp tez widze niezła "aparatka" jesteś :rolleyes:

Ja mam jakiegoś pecha ostatnio...dzis wchodzę na wizytę na patologie ciąży w szpitalu z wynikiem z usg i słyszę jak jedna lekarka mówi do drugiej ze jestem do przyjęcia do szpitala. Że różnica między dziećmi jest 41 % i tak już jednego dZiecka nie uratują. Mi się zrobiło biało przed oczami ale mówię jak to przecież Pani z usg mówiła że róŻnica jest 15 % i dzieci rozwijają się prawidłowo. Powtórnie robią więc usg . I okazuje sie ze różnica jest jeszcze mniejsza bo 10,5 % czyli jak na dzieci jednokosmowkowa niewielka . Masakra powoli mam dość tych wizyt zawału można dostać [emoji45]


Jeej bidulka- ależ musiałaś się zdenerwować, co za ludzie bezmyślni!! Dużo ludzi w słuzbie zdrowia po czasie przestaje pamiętać o tym co to takt i empatia- niestety nie raz się z tym spotkałam..:-( :(

Do końca tygodnia na kazdy dzień mam coś do roboty, także będę zaglądać w miarę możliwości:cool2:

No dobra lecimy na ten plac, chociaz dupska mi się ruszyć nie chce.. :laugh2:

Buziaki i 3majcie się dziewczynki!!!!
 
reklama
Ja mam jakiegoś pecha ostatnio...dzis wchodzę na wizytę na patologie ciąży w szpitalu z wynikiem z usg i słyszę jak jedna lekarka mówi do drugiej ze jestem do przyjęcia do szpitala. Że różnica między dziećmi jest 41 % i tak już jednego dZiecka nie uratują. Mi się zrobiło biało przed oczami ale mówię jak to przecież Pani z usg mówiła że róŻnica jest 15 % i dzieci rozwijają się prawidłowo. Powtórnie robią więc usg . I okazuje sie ze różnica jest jeszcze mniejsza bo 10,5 % czyli jak na dzieci jednokosmowkowa niewielka . Masakra powoli mam dość tych wizyt zawału można dostać [emoji45]

Idiotyzm!!! Ci lekarze się nie czują....

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry