reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

iwcia na USG wybieram się w 7 tyg... Bo jak w poprzedniej ciąży byłam w 6 tyg, to jeszcze serduszka nie było słychać - dopiero właśnie w 7.

tupienoga nie przejmuj się lekarzem :tak::tak:Niektórych, to powinno się normalnie :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry: Wydaje mi się, że dla co niektórych, to sprawienie pacjentce przykrości, to mega przyjemność :crazy::crazy::crazy:
Tobie mówią, ze 30 lat to dużo. Ja znowu usłyszałam po drugim poronieniu (mając wtedy 21 lat), że mam przed sobą dużo lat, żeby mieć jeszcze dziecko. I, że niektóre pacjentki ronią po 7-8 razy i dopiero potem rodzą zdrowe dzieci i że ja mam na takie eksperymenty czas :crazy::crazy::crazy::crazy: I że nie ma sensu szukać przyczyny moich strat :confused2::confused2: A czy oni pomyśleli o mojej psychice :angry::angry:
Myślałam, ze pozabijam :angry::angry::angry:

Tak więc już o tym nie myśl :-):-):-):tak::tak::tak:Dla dobra maleństwa :tak::tak:

Co do wieku odpowiedniego dla dziecko - ja sądzę, ze przedział 20-37 jest OK.:sorry::sorry: Ale to tylko moje zdanie.:sorry::sorry:
 
Ostatnia edycja:
reklama
smoniq i Lila001 witamy ;-)


Z tego co się orientuję, w przypadku ciąży zwolnienie lekarskie może trwać do 270 dni, i nie trzeba składać wniosku o świadczenie rehabilitacyjne. To się zmieniło niedawno, bo wcześniej rzeczywiście było tak jak opisane powyżej, ale zostało to zmodyfikowane na naszą korzyść, żebyśmy nie mysiały w 6 miesiącu ciąży stawać na komisję lekarską w ZUS-ie.;-)

Masz rację emiliab.
"Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży, został wydłużony do 270 dni. Prawo do nowego, dłuższego, okresu zasiłkowego przysługuje, jeżeli dotychczasowy, 182-dniowy, okres zasiłkowy przysługujący ubezpieczonej w okresie ciąży, upłynął 31 grudnia 2008 r. lub po tej dacie. Ubezpieczona ma prawo do zasiłku chorobowego na podstawie zaświadczeń lekarskich na druku ZUS ZL". Czyli od roku jest lajt, wprowadziłam w błąd bo miałam stare informacje :zawstydzona/y:
Mamuśki dbajcie o siebie i Dzieciątka :-) Ja zmykam ;-)
 
to ja mowie dobranoc i ide zmusic sie wstac. Niestwty musze o 6 wstac i wtedy spac mi sie chce najbardziej :angry:
 
Witam was dziewczyny!

A ja powoli zaczynam sie denerwować. Jutro na 8 rano mam wizyte u gina i wszystkiego się dowiem... czy fasolka napewno jest, czy spirala nie zagraża, co z nią zrobić i wogóle... oj mówie wam stracha mam strasznego... mam nadzieje, ze wszystko ok. Wogóle mam takie dziwne przeczucie, ze mogą być bliźniaki, że normalnie sama się tego przestraszyłam bo zazwyczaj wszystko się sprawdza... ojoj... no ale zobaczymy jutro. Trzymajcie kciukasy żeby było wszystko dobrze.

A z tym zwolnieniem to faktycznie myślałam, że jest 182 dni ( poprządnią ciążę byłam całe + świadczenie rehabilitacyjne) więc jeżeli jest zmienione na więcej to nic tylko się cieszyć, że nie trzeba sie dodatkowo stresować, że zaraz termin mija i trzeba po ZUSach jeździć i załatwiać... tyle dobrze... :-)
 
hej! też będę październikową mamą i chciałam do was dołączyć, jeśli pozwolicie oczywiście :-p
staram się przeczytać wszystkie wpisy od początku, ale dużo tego...
 
Hej! Dzisiaj normlnie nic mi się nie chce, nawet leżeć...
Idę po południu do ginekologa, (do nowej lekarki), zobaczymy jakie zrobi na mnie wrażenie. Już wcześniej pisałam, że nie znalazłam żadnej informacji o niej, więc przekonam się na własnej skórze.



 
reklama
witam wszystki ciężaróweczki:) jak dzis nastroj i samopoczucie?ja mam straszna zgage;/
SOPOCKA na kiedy masz termin na 26.10??bo ja tak i kiedy idziesz do lekarza na usg?jakie masz dolegliwosci?
 
Do góry