reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

A ja po wizycie u poloznej :-) Fajna babka :-)
USG na 26 mi wyznaczyla, juz nie moge sie doczekac :-p
W sumie z jej obliczen jestem o 1 dzien naprzod w porownaniu z moimi obliczniami, czyli 5+6 :-D
Dzisiaj juz nie mam dolow, wrecz przeciwnie :-D I nawet taka senna nie jestem, przynajmniej jak na razie ;-)
 
reklama
Witam wszystkich
bede roziwnez pazdziernikowa mama :-)
Mam juz 6 letniego synka a teraz kolejny dzidzius, bardzo sie ciesze i czekam z niecierpliwoscia na pierwsze USG.

Jeszcze nie przebrnelam przez wszystkie strony pazdziernikowego watku ale mam nadzieje ze nadrobie wkrotce.
 
Normy beta-HCG

tydzień ciąży mlU/ml
3-4 ----------- 9 - 130
4-5 ---------- 75 - 2600
5-6 --------- 850 - 20,800
6-7 ------- 4,000 - 100,200
7-12 ---- 11,500 - 289,000
12-16 ---- 18,300 - 137,000
16-29 ----- 1,400 - 53,000
29-41 ------- 940 - 60,000
sugar_and_spice to kiedyś wkleiła ulisia.
Kasiulka_1980
w moim zakładzie pracy pracuje 5osób:-).
gabires, Kasiulka_1980 dzięki za info na ten temat.
smoniq witamy wśród październikówek:-)!!!
 
Witam wszystkie Pazdziernikowe mamy:) dzis robilam test i wyszly dwie kreseczki:-) z tego co liczylam to date porodu mam na koniec pazdiernika lub poczatek listopada roznie mi kalkulatory pokazaly hmmm a wiec bede zagladala i tu i tu:-)
POZDRAWIAM


 
Przebywając na zwolnieniu lekarskim masz prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100% podstawy wymiaru. Brane jest pod uwagę Twoje przeciętne wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających miesiąc powstania niezdolności do pracy. Jeżeli okres ubezpieczenia chorobowego jest krótszy niż 12 miesięcy, podstawę wymiaru stanowi przeciętny miesięczny przychód z pełnych miesięcy kalendarzowych ubezpieczenia.

Na zasiłku chorobowym możesz przebywać maksymalnie 182 dni. Przez pierwsze 33 dni zachowujesz 100% wynagrodzenia wypłacanego przez pracodawcę. Od 34 dnia wypłacany jest zasiłek chorobowy przez ZUS lub przez pracodawcę, jeżeli zatrudnia powyżej 20 pracowników.

art. 92 KP, art. 8,11, 61 Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

* Świadczenie rehabilitacyjne

Jeżeli Twoja niezdolność do pracy trwa dłużej niż 182 dni, możesz wystąpić o świadczenie rehabilitacyjne.

Pamiętaj: dokumenty niezbędne do uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego należy złożyć w ZUS na co najmniej 6 tygodni przed zakończeniem okresu zasiłkowego. Lekarz powinien dokładnie Cię o tym poinformować.
O niezdolności do pracy będzie orzekał lekarz orzecznik ZUS. Od wydanej przez niego decyzji możesz się odwołać do ZUS, a następnie do sądu pracy.
Świadczenie rehabilitacyjne wynosi 100% podstawy wymiaru obliczanej tak, jak przy zasiłku chorobowym.
art. 18 Ustawy o świadczeniach z ubezp. społ.\"

iwcia1234 ważne byś zdążyła przed 10 t.c. Jeśli tylko dobrze się czujesz to poczekaj. Tak jak pisała Mamuśka wczesniej - i tak za wiele się nie dowiesz...

Z tego co się orientuję, w przypadku ciąży zwolnienie lekarskie może trwać do 270 dni, i nie trzeba składać wniosku o świadczenie rehabilitacyjne. To się zmieniło niedawno, bo wcześniej rzeczywiście było tak jak opisane powyżej, ale zostało to zmodyfikowane na naszą korzyść, żebyśmy nie mysiały w 6 miesiącu ciąży stawać na komisję lekarską w ZUS-ie.;-)
 
ja znow zrobilam bete
2.02- 56
3.02-98
16.02- 14 500!!!!
bylam w szoku jaki przyrost hormonow.
I my mamy byc normalne, jak tam w srodku takie szalenstwao?:-):-)
 
czesc mnei dlugo nie bylo bo maz wlaczyl z systemem na laptopie a ja juz wywalczyl to neta nie bylo
ale mowi ze dalej cos nei tak jest i jeszce raz bedzie musiasl formatowac dysk i na nawo wszystko wgrywac wiec nei wiem kiedy uda mi sie na dluzej zagladnac do Was ale jakos to nadrobie
pozatym czuje sie okej tylko wiecznie zmeczona jestem i spie bardzo duzo
pozdrawiam trzymajcie sie zdrowo ;)
 
reklama
Normy beta-HCG

tydzień ciąży mlU/ml
3-4 ----------- 9 - 130
4-5 ---------- 75 - 2600
5-6 --------- 850 - 20,800
6-7 ------- 4,000 - 100,200
7-12 ---- 11,500 - 289,000
12-16 ---- 18,300 - 137,000
16-29 ----- 1,400 - 53,000
29-41 ------- 940 - 60,000
sugar_and_spice to kiedyś wkleiła ulisia.
Kasiulka_1980 w moim zakładzie pracy pracuje 5osób:-).
gabires, Kasiulka_1980 dzięki za info na ten temat.
smoniq witamy wśród październikówek:-)!!!
Dzięki za zainteresowanie, ale chodzi mi o link, a nie normy. Normy są na każdym wyniku laboratoryjnym i co więcej są różne w zależności do laboratorium w jakim się wykonuje badanie.
 
Do góry