reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

hejka

Kania
- moja Olka też nie chciała w tamtym roku uczyć się literek. W sumie to ja nawet jej nie proponowałam, bo ona słabo mówiła, dużo, ale nie wyraźnie. Dopiero od pół roku zaczęła się wypytywać. No ale i tak w sumie to jej nie potrzebne aż tak to czytanie, jak idzie dopiero do zerówki, a w zerówce nie uczą czytać. A Arek ma inne potrzeby jak na razie: Sto pytań do i jak ja to mówię: męczy bułę mi ciągle tymi pytaniami. A widzę, że wszędzie jest odwieczny problem z zabieraniem zabawek. U nas też ciągłe walki. A Gabrysia to sama słodycz. Ja na nią patrzę to się sama mi morda uśmiecha. Zresztą obie są fajne dziewczynki. Ja dziś oglądałam Arkowe filmiki jak był taki roczniak, to normalnie nie ten Arek. Taki wesoły, zwariowany, mało co wymuszał i nie rozrabiał. A teraz czort, ale ciągle mój ukochany.

Sariska
- no to Zuzka mądra dziewczynka. Jak już pisałam Olka na 3 latka gadała jak najęta ale po chińsku. A to powodzenia z nocnikiem u Poli. Olka jakoś szybko załapała, ale miała zdarzenia typu, że nasikała i sama np moim ręcznikiem wytarła a majty schowała do szafki. Gorzej jak sama kupy do śmieci wyrzucała. A Arek na 2 lata sam poszedł i nic nie chował i sam nie wycierał. Od razu bek był jak nie wcelował na nocnik. A co do twych rękodzieł to zaglądam czasem. Są super

Ika- są dwie i dlatego ja zrezygnowałam. No ale, żeby nie było, że mam coś do kogoś. No to twoja Panna świetnie by się nadała do wycia z moim księciuniem.
 
reklama
Sarisko jak to ferie ma Zuzia? wydawało mi się że nie chodzi do przedszkola bo się nie dostała? albo ze mnie gapcia i coś pominełam? :zawstydzona/y:masakra jak ten czas leci, niedawno Polcia się urodziła a już mówi i żegnacie się z pieluchą szok:szok: i powodzenia oczywiście:))) Jeśli chodzi o Kinie to po powrocie do pracy będzie z moja mama także ciesze się że nie będe musiała oddawać jej do złobka:)

kroma hehe ale się uśmiałam jak przeczytałam Twój post :-D.....oj pomysłowe masz bąble...ciekawe co Antek będzie wywijał:)

Dziś miałam odwiedziny teściów, posiedzieli dosyć długo, zajęli się dziećmi a ja mogłam spokojnie sobie ogarnąć mieszkanko.
Teraz kiedy się przeprowadziliśmy i mieszkamy 30 km od siebie to przyjezdzają co tydzien i są prawie cały dzien a gdy mieszkaliśmy w odległości 200 metrów od siebie to podobnie jak u Kani przychodzili raz na tydzień albo rzadziej i siedzieli maks pól godziny.

Kaniu
a Ty gdzieś umieszczałaś zdjęcie dziewczynek? bo kromcia pisała że słodziutkie a ja chętnie sama bym zobaczyła?:)
 
Kroma Oliwia właśnie literkami słabo zainteresowana, cyferki tak :-) Twój Antoś już 7 miesięcy ma za sobą ale ten czas leci, a niedawno urodziłaś !!! Ohhh te zdjęcia roczniaków fajne, też nie dawno oglądałam to Oliwia praktycznie łysiuteńka a teraz włoski ładne jej urosły. Gabuli się nie wytarły te pierwsze do końca, z tyłu w ogóle bo dużo spała na brzuchu. Więc ma ich sporo teraz :-) Oliwia też wcześniej nie wymuszała tak jak teraz, dziś histeria była o to że tato powiedział że prosiak jest mokry a nie jest (jej maskotka, z którą śpi i wszędzie ją nosi ze sobą). No i kładzie się w przedpokoju na podłodze i ryczy...wyje wniebogłosy, a jak Gabrysia słyszy że Oliwia płacze to jej wtóruje. Normalnie siąść i płakać z nimi !!!!
Sarisa trzymam kciuki za sprawne odpieluchowanie Poli :-)
Ika216 na fb są, masz tam konto? To ja może powinnam się z rodziną wyprowadzić żeby dzieci częściej dziadków widziały.
 
U mnie Amelka też nie barzo za literkami nawet ma na tablecie taka grę pobralam jej nauke literek to jedynie tata napisze ale za to gada jak by miała z 10 lat dziś miała przemyślenia czy jakby nie oddychała to by nie jadła i nie piła i jej by nie było i po czym stwierdziła że byłoby za smutno bez niej wiec bedzie jeść i pić i oddychać ja nie wiem skąd ona bierze takie tematy. Dziś sie zamknęły z Julą w łazience i kazała jej czytać karolcie bo " jak już dorosne do drugiej klasy to nie bede musiała czytać sama bo teraz ty Jula mi poczytaj ja zapamiętam" i wez tu z taka. Na szczęście nie umie pyskować i się klucić :-)
 
Agusinka mała filozofka Ci rośnie heh :-)
Oliwia napisać jeszcze nie umie literek, tzn, napisze T, O bo tata, i Oliwia a reszta ją nie interesuje. Oczywiście zna literki, ma taką grę/układankę Gąsienica gdzie jest cały alfabet i trzeba przypasować odpowiednie rzeczy do literek. Robi to bezbłędnie :-)
 
Agusinka ale mądralinka z Amelki super:))) ehhe swoją drogą skąd u dzieci takie przemyślenia się biorą....Wera też nie raz mnie zaskakuje :)

Kania czyżby Oliwcia miała gąsieniczke Karotkową? Wera od roku już ma i często do niej wraca...a rozpykała ją od razu;))

Czekam juz z niecierpliwością na lato, no chociażby wiosne.....niby mieszkam w mieście ale w zimie nie ma tu kompletnie zadnych atrakcji dla dzieci . otworzyli niedawno lodowisko to ciągle je zamykają bo niby za ciepło jest......o krytym lodowisku to nawet nie wspomnę- za sto lat może ktoś wpadnie na taki genialny pomysł:///
 
Halodziś kilka razy wchodziłam do Was , ale nie wyszło mi napisanie czegokolwiek ;-).Kania strasznie mi przykro, że mama nie zagląda sama od siebie :-( . My mieskzamy daleko od dziadków to i może dlatego tak często przyjeżdzają i pomagają :-).Ika fakt Zuza do przedszkola się nie dostała, ale pod koniec października udało mi się załatwitwić dla niej klub malucha działający prawie jak przedszkole ;-) codziennie od 9-13 jest drugie sniadanie i my musimy zapakować a na obiad wraca do domu. Maja bardzo duzo zajęc bo tance, spiewy, angielski, plastyke . Sa dwie grupy starszaki od 4 lat i maluchy do 4 po 13 dzieci pan 4 jestem bardzo zadowolona i Zuzka też.Kroma nasze 3 latki chyba teraz tak mają ze złościami ;-). Chyba chcą uwage na siebie zwrócić . Moja Zuzka zna literki na zasadzie jak widzi to mówi, że ta jest t jak Tata ;-), p jak Pola itp.No nic na dziś zmykam bo teraz bateria pada w lapku no żesz ;-)pozdrawiam Was wszystkie
 
Ooo, Strip! Ty żyjesz ;-)

dziewczyny, ja nadal tu mało piszę, ogranicza mnie obecnie reglamentowany przez rodzinkę dostęp do komputera. Ale niedługo to powinno się zmienić.
Poza tym rewolucje osobiste co i rusz każą mi trzymać język za zębami ;-).
 
reklama
halo pamiętacie mnie jeszcze?
;-)


STRIP o zesz cie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a wiesz ze myslalam o tobie neidawno??????????????? ani na NK ftoek nowych ani nic... co u ciebie?? jak Wojtus?????????? pisz pisz pisz!!!!!! yuuuuupi "stare" mamusie wracaja!!!!!!!! poprosze o wiecej!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry