reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Stripulko, dzięki za tego posta, nie wiedziałam. Nam właśnie lekarz zalecił dla noworodka kupić 50mg czopki, a teraz nie miałam pojecia jaka dawka jest odpowiednia. W sumie paracetamol dostała tylko dwa razy (raz przy wysokiej gorączce jak wylądowaliśmy na koniec w szpitalu, gdy miała 6 tygodni, a drugi raz całkiem niedawno - przez zęby! Płakała jak nigdy bidulka...)
 
reklama
Cass współczuje, mam nadzieje ze juz bedzie dobrze
Emilka, Roxannka- fajnie ze po chrzcinach

My mamy chrzciny w niedziele, a strój nie chrzcinowy mamy 1514643820.jpg plus biały sweterek rozpinany H&M
szkoda mi kasy na jednorazowe ciuszki, wiec kupowalam pod kątem lata. mam nadzieje ze babcie sie nie oburzą ;))
 
wszedzie napisane, ze 10-15 mg na kg masy, ale jestem wrecz pewna, ze nam na domowej wizycie mowila pani doktor, ze sa nowe zalecenia, ze ok 15- 20 mg sie daje teraz, bo czesto mamy daja za malo, ja tak raz zrobilam, i 7 kilowy wojtek dostal 50 i to nic nei dalo... ,zeby paracetamol zadzialal, nie moze bycza niska dawka, bo goraczka niska, bo szkoda w dziecko lekow pakowac itp. im szybciej sie zadziala i zbije tak wysoka temp, tym lepiej, i mowie to u wysokiej goraczce powzyej 38,5 , u niemowlaka zbija sie ja obowiazkowo. powyzej 39.5 moze dojsc to bardzo niebezpiecznych drgawek, wiec lepiej dac wiekszego czopa i zbic temp niz rykowac moim zdaniem. zwlaszcza ze paracetamol dajemy co 4 h. ale z mojego doswiadczenia, lepszy ten ibuprofen czy inne te ibuptromowe;p ok koncze zrzedzenie:)
 
cass wspolczuje przezyc,sama nieraz tak sie boje o malego wiec dobrze rozumiem co czujesz

rysia wiadomo bylo,ze rodzenstwo bedzie ale nie myslala,ze Tomek bedzie chcial tak szybko :-) ale okazalo sie ,ze oboje mamy takie samo zdanie na temat dzieci wiec bardzo sie ciesze!! No tylko ,ze Tomek chcialby nawet 4:szok::szok: a ja wole zatrzymac sie na trojce hehe.Tez musze zajac sie zdejciami do wywolania bo jeszcze duzo wolnego miejsca w albumie i jakies wieksze na sciane do kolekcji a nie mam kiedy

dobranocka gratuluje zabka!!
 
Makuc jak to kilo mniej ???? Ja też tak chce. Ja to nie wiem ile do przodu, ale pewnie duuużo :(
idealna dieta to pojechać do rodziny, która nie widziała Cię "milion lat" i przez 2 dni nic tylko wędrować od jednych do drugich;)

Z najwazniejszych kwestii ustalilismy,ze w przyszlym roku chcielibysmy miec kolejne dziecko:-):-):-)
gratuluję decyzji. Ja po moich porodowych przebojach stwierdziłam, że nigdy więcej...

CASS: biedna :( oby dzisiaj juz było lepiej! nawet nie chce myśleć co przechodziłaś :*
DOBRANOCKA: gratuluje nowego uzębienia Justynki:)
EFA: zdrówka!
ELIZABENETT, CAMBRIA, DAGISU, DAA, FROGGUŚ - suwaczkowe gratulejszyn!
ALICJA: ja widzę, że wszyscy Ci życzenia suwaczkowe składają a Isia przecież 29 dnia miesiąca urodzona:) więc ja jeszcze poczekam hihi

u nas marudzenia c.d. Alutek uspokaja się tylko na dworze, więc pewnie niebawem znowu wybędziemy z domu (jedno ponad 2h łazikowanie już zaliczona). Ech może to zęby? Na domiar złego teściowa dzisiaj przychodzi... plagi egipskie na mnie spadają dosłownie.
 
ALICJA: ja też:)
aaa mam pytanie - podczas ząbkowania moze pojawić się wysypka? Jeżeli tak to mniej więcej ile po jej wstąpieniu pojawia się pierwszy ząbek? Ala od wczoraj ma krostki na twarzy, napuchnięte dziąsła, lamentuje a zęba ni widu ni słychu. Ech niech się to skończy wreszcie bo oszaleję i padnę z niewyspania....
 
makucku nie wiem jak z wysypka, ale na zeba mozesz jeszcze pare dni poczekac... u nas jakis tydz temu napucheniete dziaselko, marudzenie, odmawial ssania butli, a to szok ;p ogolnie jazda bez trzymanki, a zeba poczulam jak mnei ugrzl dopiero dzis i to czubeczek igielke... najpierw jakies 3 dni temu dziurka w dziaselku sie pojawila, a teraz juz czuc i troszeczke widac. aaaaa i u nas maly odkad zeby wylaza ulewa strasznie i jest rozdrazniony. to tez moze byc objaw zabkowania, ze strony ukladu pokarmowego, luzniejsze kupki, ulewania...

i zapomnialam dodac, ze 2 jedynka idzie:D juz dziurka jest w dziasle wiec pewnie za 3 4 dni poczuje nastepna igielke.... a nad lewa dolna dwojka tez juz puchnie i kropeczke widac jakby sie dziurka miala zaczac robic, wiec jak puscil zeby to konkretnie, kazal czekac dlugo, ale leci juz ekspresem ;p
 
reklama
Hej!
Cass przytulam. Łzy mi w oczach pojawiły się jak przeczytałam co przeszłaś w nocy. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

Sheeney gratuluję podjęcia decyzji o rodzeństwie dla Tomusia.

Pszczylaszczka śliczna sukieneczka.

Alicja kiedy masz mieć odpowiedź w sprawie pracy? A do męża ktoś się odzywał?

Dobranocka gratuluję ząbka Justynce.

Efa, Aniawa, Margerrita dużo zdrówka.

Frogg trzeba było dzwonić :)

Magnolia, Makuc, Daaa, Elizabennet, Dagisu suwaczkowe gratki.

A ja chyba uciekam na dwór. Mąż w końcu zmieniał będzie opony na letnie.
 
Do góry