reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Patka u nas juz nadeszły, tylko marudna jest jak problem z kupka mamy. Chociaz przyznam, że chyba mamy skok rozwojowy...
Moja tylko układa sie na jedną strone i nie wiem jak i co robic zeby na drugą strone sie zaczęła układać
 
U nas płacz bez powodu i niekończące się marudzenie ustało jak mała skończyła siedem tygodni jeśli to was jakoś pocieszy.
My już nawet zaczynamy mieć jakiś konkretny rytm dnia i naprawdę jest w porządku. Coraz więcej jestem w stanie zrobić w ciągu dnia i wysypiam się w nocy :) Na weekend jedziemy do dziadków - ponad 100 km, pierwsza taka wyprawa. Mała zostaje z babcią dziś a my na kilka godzin na urodziny do koleżanki. Pewnie nasłuchamy się od rodziców uwag i mądrości :)

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Az strach sie bać bo my idziemy na koncert w przyszłą niedzielę. Brrr stresuje sie...
Dziewczyny Lenka ma już katar tydzien i nic jej nie przechodzi, no może trochę mniejszy, jak ulżyć młodej
 
Wiktoria mój synek tez preferuje jedna stronę, i ja kładę go na tym drugim boku i zastawiam wałkiem, żeby się nie odwrócił. Ale czytałam, że dzieci tak mają, że lubią często jedna stronę i o ile potrafią obracać w obie to jest ok. Aczkolwiek będę w poniedziałek u pediatry bo też mamy taki problem z noskiem to zapytam.
U nas taki gesty śluz jest głównie wieczorem i nocy i wtedy staram się jak trzeba to fridą odciągnąć. Aczkolwiek pediatra mówiła, że w naszym przypadku to fakt, że leży w nocy płasko i ten śluz się tam gromadzi i żeby go dać wyżej. Niestety różnie to bywa bo śpi ze mną i nie zawsze tak się da wyżej położyć.
A i jeszcze jedno, wiem żeby tą fridą nie za często robić bo nos zatraca ta umiejętność oczyszczania się - lepiej psikać do noska wodę morska

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja na katarek mam maść majerankowa i jak tylko słyszę ze mały charczy w czasie snu albo karmienia to mu pod noskiem smaruje. co do tej jednej ulubionej strony to my tez tak mamy ,pomaga wałek a gdy on denerwuje malucha pozwalam mu zasnąć na ulubionym boczku a potem go przewracam. kładzenie malucha na różne strony jest bardzo ważne - uchroni nas przed asymetria główki. Mam nadzieje ze u mnie szwy są pozakładane wporzadku bo aż się teraz zaczęłam martwić .polozna jak mi szwy ściągała i trochę się męczyła nawet pytała kto mnie szył . Mój mówił ze chyba lekarka złe nici wzięła i się strasznie wkurzała w czasie tego szycia. Na wizytę chyba się wybiorę w przyszłym tygidniu Mamy szczepienie we wtorek wiec to tez wielka niewiadoma
 
Ostatnia edycja:
Co tu taka cisza.. moje dzisiaj dają mi popalić. Nie spaly od 6 do 13.. żeby jeszcze czymś je zająć można było nań dłużej niż 5 minut. . Ehh mam nadzieje ze to tak jednorazowo :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też codziennie wyciągamy z każdej dziurki wielką kozę Frida. To normalne? Muszę Frida bo sama przecież taka nie wyjdzie.
Moja też mi dziś daje popalić. Nie śpi od 6 i marudzi non stop. Nawet na spacerze nie byłyśmy bo jak założyłam jej czapkę to tak się rozwyla że nie mogłam jej uspokoić a potem zaczęło padać ..

Napisane na XT1072 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Oj u nas też jakieś marudne dni nastały, ciągle na rękach by była a i to nie pomaga jak usiąde, musze cały czas zmieniać krajobraz, 5 minut popatrzy i znów ryk i zmiana pokoju lub ściany... Masakra, dzień powinien składać się jedynie z szybkiego spaceru i mogłaby nastać noc bo wtedy maruda grzeczna i śpi, chociaż tyle! Przez takie dni trening nie jest potrzebny ;)
 
Do góry