reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Madziula widzisz mój mi powiedział, że mogę sobie już kupić omegamed, tyle, że ja zapomniałam i biorę ten zwykły kwas. To ja kupię sobie go za 2 tyg dopiero :-) Część lekarzy właśnie jest za tym żeby dodatkowo brać jakieś witaminy a część że ze zdrowego odżywiania wystarczy.
 
Nevka moje tsh wynosi troche powyzej 3. To tez nie jest dobrze ale lekarka mi juz podwyzszyla lekko dawke euthyroxu. Zobaczymy czy wynik bedzie w normie. A Tynie bierzesz wcale hormonow?
 
Dziewczyny ja biore kwas foliowy ale na recepte 5mg, jodid, vigantoletten 1000x 2 i omega-3. Pozniej jeszcze pewnie dojdzie magnez. Moj prywatny gin uwaza ze te zbiory widamin dla ciezarnych są slabe.
 
Neilaa wiem co przeszlas. Mi wszyscy mówili jak ładnie ssie pierś, jak spokojnie, ale mleko jakoś tak słabo leciało, że nie dawała rady i dokarmialam butelka, tylko tak zafiksowalam na kp ze sciagalam mleko. Masakra, najgorszy okres w życiu. Jak wszyscy mówią ze kp przychodzi samo. U mnie nie i była to dla mnie porażka. Ale 13 miesiecy karmiłam, tylko to raczej dla poczucia bliskości i napicia się córki.
 
Ale naskrobalyscie ale jakoś dotrwalam do końca.
Mnie wczoraj wieczorem zaczęło tak lekko kłóć w lewym jajniku. Byłam dwa dni temu na wizycie i gin nie widział nic niepokojącego.


Hurrrrrra jest serduszko i 7mm długości :) kolejna wizyta za miesiąc a póki co lista badań do wykonania. Termin wyliczony na 1.10

Sojna nic się nie martw na następnej wizycie i Ty zobaczysz serduszko :)

Pytałam o mój niski przyrost bety ale uspokoiła mnie pani doktor że od 7 tygodnia wolniej przyrasta więc wszystko ok póki co.
Super :-)

hej.
nevka. ja rownież jestem wstrzasnieta zachowaniem lekarza ja bym tego tak nie zostawila ,,dodałam bym cieta riposte,nie wyobrazaam sobeie takiego potraktowania przez lekarza.

ja wam powiem tak ja mam swojego cudnego lekarza, czlowiek z powolania i z wielkim sercem. w ciazy z synkiem usg mialam na kazdej wizycie i mam z kazdej wizyty swietne zdjecia buzki raczek itd. na kazdej wizycie rowniez cos sprawdzal mierzyl dokladnie badal dzidziusia, moje izyty byly przez wiekszosc ciazy co dwa tygodnie bo od 16 tyg skrocana szyjke mialam wiec bylam pod stala kontrola. zawsze jet cierpliwy i odpowiadal na kazde pytania ktore zadawalam. kiedy trzy lata temu uszczesliwiona polecialam do niego z dwoma kreskami na tescie on robił mi to usg chyba z 10min sie wiercil krecil wzdychal szukal szukal i w koncu sama powiedzialam ze tam nic nie ma...bo biedny nie wiedzial kompletnie jak ma mi to powiedziec w szpitalu kiedy mialam miec zabieg siedział co chile do mni zagladał pocieszał przytulał naprawde strasznie sie ciesze ze mam tak wspanialego lekarza i wam wzystkim z calego serca zycze wlasnietakich. co do usg to uwazam ze to kwestia aparatu jaki maja lekarza ja np. w kazdej ciazy bylam w 4tyg 4 d i bylo widac ze ejst ciaza no ale serduszka wiadomo nie natomiast sce z synkiem widzialam w rownym 6t0d mam wielka nadzieje ze w czwartek bedzie wtedy 5t5d bede juz widzialaa cos bo oszaleje te dni ciagna sie niemilosiernie, nie moge sobie miejsca znalezc.

witam wszystkie nowe szczesliwe brzuchatki:]

i ciesze sie z waszych wizyt i pozytywnych wiesci ja tez chce wam w czwartek taka szczesliwa wiadomosc przekazac.
Taki lekarz to skarb :-)

Dziękuję dziewczynki, tym które jeszcze nie widziały serduszka a na pewno zobaczą zazdroszczę że macie to przed sobą, jak dla mnie jest to bardzo wzruszająca chwila.



Madziula betę robiłam w poprzednim tygodniu jak miałam 6t2d i 6t5d i miałam wyniki 61 tys i kolejny 83 tys, martwiłam się że to za niski przyrost ale tak jak wspomniałam na tym etapie już nie musi się podwajać.



Meg mamy od męża z pracy pakiet medyczny w Medicaver i tam chodzę na wizyty i badania, ale zdziwiłam się że w naszym pakiecie nie mam grupy krwi, ale trudno.



Sojna ja w poprzedniej ciąży jechałam na duphku do 25 tygodnia, cerę po nim miałam gorzej niż tragiczną, plecy miałam przeokropnie wysypane ale najważniejsze że pomaga.

Beti jakby mój mąż zobaczył dwa serduszka myślę że trzeba by było go reanimować :)

Jeszcze mam kilka pytań bo oczywiście wszystko zapomniałam jak byłam u mojej gin
1. jakie witaminki bierzecie ? ja póki co tylko kwas foliowy ale myślę nad czymś z kwasem DHA
2. myślicie że peeling z kawy który uwielbiam robić jest dla nas ok ? chyba będę go robiła cały czas ale z ominięciem brzuszka :)
3. czy smarujecie już czymś swoje brzuszki ?
Ja w pierwszej ciąży brałam Pregna Plus teraz dostałam jakieś inne z zalecenia. Ale w pl zrobię zapas Pregna Plus bo w de zapłaciłam 27€ za witaminy no szok :-o
Brzuch pewnie będę smarowala od 4 mc bo tak większość etykiet pozwala. W sumie w pierwszej nic mi nie wyszło. Więc zobaczymy. Ale jak już to brzuch i piersi.
Na pilingu się nie znam.

A co robicie z dzieciaczkami jak maz z Wami jest na kazdej wizycie?

Sonja najwazniejsze, ze wizyta potwierdzona. Moze to kwestia aparatu u mnie bylo widac i w tej i w poprzedniej straconej.

Neilla super. Gratulacje.

Jesli chodzibo objawy to ja czuje sie taka otumaniona. To chyba dzialanie progesteronu.
My synka zabieramy ze sobą. Nie mamy innego wyjścia bo nie ma z kim zostać. Jesteśmy tu bez rodziny.

Hej, grupa rośnie! S ja nie nadążam :(
Zaczęłam krwawić, pojawił sie bol prawego jajnika i silny bol krzyża. Pojechałam do szpitala zrobili badania krwi , scan i cała resztę. Badania dobre, na scanie po wielu próbach widać zarodek ale nie widać serca. Wg om było wtedy 6t 5d, wg scanu 5-6tyg i juz byłoby strasznie gdyby nie hcg 6200 co odpowiadało mniej wiecej 6tc wiec moze poprostu dzidzia młodsza. Gdyby działo sie cos złego to hcg leciałby na łeb na szyje. Tak sie pocieszam. Następny scan w poniedziałek i mam nadzieje ze juz bedzie ok.

Widoczność brzuszka zależy miedzy innymi od ułożenia macicy. Poniewaz ja mam tylozgiecie to do 5 miesiąca mogłam chodzic w normalnych jeansach:)
Już się martwiłam dlaczego cie nie ma. Będzie dobrze. Musi być. :-*

dziewczyny a woskujecie nogi i pachy w ciąży? bo jak dla mnie to jest najlepsza metoda a słyszałam w ciąży nie można :-(
Ja woskuje.
Już kiedyś pisałam i że kosmetyczka nie widzi Przeciwwskazań

Ale produkujecie ;-) cieszę się, że są kolejne serduszka, oby tak dalej.
Sojna, kciuki, będzie dobrze.

Włoski normalnie można farbiwac, chyba już żadna z fryzjerek nie używać takich co ma amoniak aż smierdzi na odległość. Niektórzy są zabobonni ale to ich sprawa, ja wolę ładnie wyglądać i dobrze się czuć, a jak szczęśliwa mama to i szczęśliwe dziecko ;-)
U mnie szpital, mały gorączka i wymioty, ją kaszle jak gruzlik a do przychodni dodzwonić się nie można...
Biedni wy. Zdrówka kochana :-* lecę zaraz na wątek poczytać więcej :-)
 
reklama
Do góry