reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

U nas na stronie szpitala jest lista rzeczy do zabrania i są tam m.in: 5 kaftanikow,3 śpiochy lub pajace, 10 pieluch tetrowych, 2 czapeczki, niedrapki, kocyk, ręcznik dla maleństwa, pieluchy, chusteczki, kosmetyki, koszule do karmienia i porodu, szlafrok, kapcie, ręczniki, kosmetyki, podkłady, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne, poduszka do karmienia, sztućce, kubek. Chyba po sportu mam za małą torbę. A tak przy okazji, polecacie jeszcze coś zabrać oprócz tego co napisałam?
 
reklama
Ja tez sie musze ruszyć! Bałam dzisiaj u położnej i wspomniała cos ze wyglada jej na to ze urodzę wcześniej 37-38tc ! Ucieszyłam sie nawet tylko zapomniałam jej zapytać czy prowadzi statystyki jej przewidywań :)
Od jutra biore sie za pranie, prasowanie i pakowanie:)
 
Aria tego wlasnie nie wiem... Mierzyła mi wielkość macicy i powiedziała ze znowu urosła, wyglada jej na 37tc ( a ja kończę 33 dzisiaj) wiec zapytałam czy w 40tc bedzie miała 45cm długość no i w tedy ona wspomniała ze wydaje sie jej ze urodzę wcześniej... Czyli raczej jej przeczucia ale i tak mialam ochotę ja uściskać bo jak pomyśle o następnych 7 tygodniach albo i 9 jak znowu przenoszę...
 
No wiem, ze to jak wróżenie ze szklanej kuli:) w poprzedniej ciazy mialam wrażenie ze moja córa bedzie duza( przytyłam 30kg i po prostu byłam gruba) poprosiłam moja polozna o skierowanie na usg pod koniec ciazy a ona pomacala mi brzuchol i powiedziała ze mała bedzie 3.5 kg czyli w normie. Oczywiście wyśmiałem ja i powiedzialam ze jednak wolałabym usg. Na usg wyszło ze mała bedzie miała ok 4 kg a jak sie urodziła miała dokładnie 3,5! Dobra polozna to czasem sto razy lepsza i bardziej pomocna jest niz lekarz:)
 
W sumie to tylko u nas chyba położne są tak trochę traktowane jak zwykłe pielęgniarki... a przecież widzę i doświadczenie mają ogromne, to one głównie zajmują się kobieta w czasie i po porodzie... Ale no trzeba trafić na nie tylko mądra ale też taka z darem empatii :-)
Ja wybrałam już położną, była u mnie w poniedziałek...niby jest ok, ale tylko ok...taka trochę mało konkretna, nie przepadam za ludźmi takimi hmm ecie pecie..No ale może będzie przy dziecku pomocna. Trochę mnie tylko zaskoczyła , odpowiedzią na pytanie co kupić do pępka-że nic, że na sucho...No nie wiem, nie mam do tego przekonania? A bakterie itp??

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas na stronie szpitala jest lista rzeczy do zabrania i są tam m.in: 5 kaftanikow,3 śpiochy lub pajace, 10 pieluch tetrowych, 2 czapeczki, niedrapki, kocyk, ręcznik dla maleństwa, pieluchy, chusteczki, kosmetyki, koszule do karmienia i porodu, szlafrok, kapcie, ręczniki, kosmetyki, podkłady, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne, poduszka do karmienia, sztućce, kubek. Chyba po sportu mam za małą torbę. A tak przy okazji, polecacie jeszcze coś zabrać oprócz tego co napisałam?


nie wiem jakie masz koszule do karmienia ale skoro na liście są wkładki laktacyjne to może warto do listy dopisać stanik do karmienia, dodatkowo jakieś skarpetki dla siebie, klapki pod prysznic plus podstawa dowód osobisty karta ciąży i badania :-) :) cos na zabek i do picia bo nie wiadomo jak z kateringiem jeśli urodzisz np po północy
 
reklama
Do góry