reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Iga gratulacje no to październikowe mamy są od sierpnia do listopada :-)
Mroowka super nie złe masz natchnienie .
Moja to raczej nie płacze tylko jęczy mówimy na nią jęczydupka ,ale nie narzekam co do cycków to moje w dzień też takie miękkie .Ja karmię jedno moje mleko jedno nan na zmianę chwalę sobie bo już chciałam zarzucić karmienie piersią .
U nas też podajemy espumisan zrezygnowałam z delicolu bo młoda raczej nie potrzebuje laktazy .
Dream jeszcze nic nie jest przesądzone trzeba być dobrej myśli i wierzyć ,że wszystko się ułoży .
 
reklama
Dziewczyny,wiem,że temat już był...ale u mnie czas pomyśleć o jakiejś stałej antykoncepcji. Dzieci więcej nie planujemy,więc chciałabym coś na dłużej np mirenę. Tabletki odpadają, bo bardzo źle znosiłam próby z antykoncepcją hormonalną. Mirena jednak podobno działa tylko miejscowo więc ma nie powodować takich skutków ubocznych jak tabsy... Któraś ma może z tym jakieś doświadczenia? Na pewno macie, bo wiem,że już tu temat się kręcił i pisałyście o tym...ale ja wówczas jeszcze o tym nie myślałam....dlatego przepraszam,że się powtarzam.
 
Evvula dream kiedy wasze dzieci przestały tyle spać? Igor ma już ponad miesiąc, Olek jeszcze nie, moja ma dwa tyg i śpi non stop można powiedzieć. Nie ma mowy o żadnej aktywności tak jak u dream. Zastanawiam się kiedy to się skończy. Jak było u was?
Jest szansa ze będzie śpiochem po mamusi? :-D

Mrówka niestety nie pomogę bo nie mam pojęcia o tym, ale też niedługo będziemy musieli zacząć myśleć o antykoncepcji
 
Ja się zastanawiam nad tabletkami, jakiś wkładek nie wiem czemu się obawiam. Muszę o tym porozmawiać z ginką na wizycie kontrolnej. z mężem myśleliśmy o dwójce dzieci, ale teraz za nic w świecie nie chciałabym zajść drugi raz. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji, a nasłuchałam się, że po pierwsze tabletki nie dają 100% pewności ( w sumie jak każda metoda antykoncepcji ), a po drugie po nich dzieją się różne dziwne rzeczy z organizmem kobiety :-p Mam na myśli tycie, popsucie cery i humor cały czas jak podczas okresu. Po trzecie mogą być po nich problemy z zajściem w ponowną ciążę. Stąd oczywiście pytanie do dziewcząt korzystających z tabletek, jak się czułyście? Czy wniosły one jakieś znaczące zmiany do Waszego organizmu? Oraz czy jakieś konkretne marki może polecacie? Będę bardzo wdzięczna za rady i odpowiedzi ;-)
 
Chybra ja używałam yaz. Plusy są wiadome a po odstawieniu zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu. Minusy - libido po roku zmalało do zera, humorki, duży apetyt. Ja hormonów nie chcę.

Mrowkaa ja też słyszałam, że mirena działa tyło miejscowo ale nie chce mi się w to wierzyć. Zresztą czytałam opinie dziewczyn, które ją stosowały i pisały, że skutki uboczne jak po tabletkach.
 
Chybra ja uzywalam tabletek jak zaszlam w pierwsza ciaze :p bylam tym 0.1 %
Co do innych skutków ubocznych to zero ochoty :/ i bol glowy testowalam moze z szesc roznych kazda tak na mnie dzialala

Mrowka tez mysle o spirali ale o zwyklej nie mirenie.
 
Chybra - no ja włąśnie na tabsy się nie nadaję, bo w ciągu kilku tygodni potrafiłam na tym przytyć 4 kg...poza tym okres miałam cały czas,lało się bez przerwy ze mnie! No i libido -100.......
doris- też czytałam opinie dziewczyn,które miały problem np z tyciem i ze spadkiem libido przy mirenie...choć podobno nie powinno tak się dziać...
kamila1983- też bym myślała o zwykłej ale podobno jak się ma obfite krwawienia to po zwykłej wkładce może być jeszcze gorzej....dlatego lekarz mówił,że lepiej tę hormonalną założyć.
 
Iga Gratulacje!!!

U nas ok. Paulinka to mały cycolinek cały czas by wisiała na cycu, jak ja nakarmie, odbije, odloze do łóżeczka to ta po chwili otwiera oczka i znowu szuka cyca, przez to chodzę trochę jak zombie.
Dziewczyny od kiedy podalyscie smoczek? Pediatra przy wypisuję powiedział żeby narazie nie dawać aby nie zaburzyc odruchu ssania, ale nie spytalam od kiedy można podać.

Jutro idę na zdjęcie szwów mam nadzieję ze będę mogła lepiej funkcjonować bo teraz mam duży problem wstać z łóżka.

Hej dream jak mozesz to dopisz nas w wolnej chwili do tabelki "po drugiej stronie brzuszka" moj wpis jest na str. 1735, dzięki

Pozdrawiam miłego dnia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Evvula dream kiedy wasze dzieci przestały tyle spać? Igor ma już ponad miesiąc, Olek jeszcze nie, moja ma dwa tyg i śpi non stop można powiedzieć. Nie ma mowy o żadnej aktywności tak jak u dream. Zastanawiam się kiedy to się skończy. Jak było u was?
Jest szansa ze będzie śpiochem po mamusi? :-D
No tak w trzecim tygodniu życia.

U nas ok. Paulinka to mały cycolinek cały czas by wisiała na cycu, jak ja nakarmie, odbije, odloze do łóżeczka to ta po chwili otwiera oczka i znowu szuka cyca, przez to chodzę trochę jak zombie.
Dziewczyny od kiedy podalyscie smoczek? Pediatra przy wypisuję powiedział żeby narazie nie dawać aby nie zaburzyc odruchu ssania, ale nie spytalam od kiedy można podać.
Hej dream jak mozesz to dopisz nas w wolnej chwili do tabelki "po drugiej stronie brzuszka" moj wpis jest na str. 1735, dzięki
Hehe, Olek też dużo wisi, choć chyba z dnia na dzień ciutkę mniej. Sama nie wiem, ciężko to ocenić. My mamy smoczka jak śpi i tak się zaczyna przebudzać, to przedłużamy sen smoczkiem na kilka-kilkanaście minut.
Kornelciu ja mam inne ustawienia forum i mam w tym wątku 582 strony... czy możesz mi to po prostu napisać tu lub na priv? Ja musiałam to przegapić... przepraszam.
 
Do góry