reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Widzę, że nie tylko Kacperek lubi robić sobie porządne przerwy w spaniu :-p Kolejny dziwny problem się pojawił. Prawie za każdym razem jak bobas się budzi cały bok, na którym leży ma ulany :-( Normalnie jakby siuśki mu wypływały bokiem. Nie wiem jak to się dzieje, na prawdę, za każdym razem jak mu zmieniamy pampersa to oglądamy go z każdej strony czy aby nie ma gdzieś szczeliny, a i tak się to dzieje. Prawie nie nadążam ze zmiana ubranek i jego pościeli. Używamy Pampers Premium Care ( gdyż dostaliśmy kilka paczek od koleżanki ) i wydaje mi się, ze w nich może być problem, jak je skończymy to nie wrócimy do nich. Przed nimi używaliśmy zwykłych Pampersów New Born i w nich chyba tylko raz się tak zdarzyło.
Jeśli chodzi o branie boba do łóżka to faktycznie jak go biorę to spokojnie ze mną usypia i dobrze śpi, ale już dwa razy zrobił plamę siuśkową, która oczywiście jest widoczna .
Myślicie, że może to mieć jakiś związek z układaniem siusiaka w pieluszce ? Bo ja nie układam w ogóle, tylko jak mu tam się sam ułoży tak zostaje.
 
reklama
Chybra a może pieluszka jest za duża? Chociaż mój starszy też często tak miał, a do tego kupka wylazila bokami i szczerze mówiąc do tej pory nie wiem z jakiego powodu tak się działo
 
Chybra ja też używam tych premium Cafe i jestem bardzo zadowolona. A jak z siusiakiem układa go do dolu czy do góry.? Stara szkoła karze do góry ale teraz zaleca się właśnie układanie do dolu ze względu właśnie na to żeby nie sika do góry bo szybciej wycieknie. Za dawnych czasów tatry dzieci miały pieluchy baaaardzo wysoko założone wiec mogły mieć siusiaka do gory.
 
Dziewczyny a ile wasze maluchy przytyly na mleku modyf. Mój w niecałe 3 tyg.800g i lekarz powiedział ze torturuje malego. Ze go przekarmiam. A ja karmilam go na żądanie. Jak maska i pchal. Rączki do buzi to dawalam mu jesc. Teraz mam zalecenie co 3 godz.nie szybciej i 100-110ml na raz ale jemu to nir wystarcza i za godzinę chce dalej jesc. A w nocy to w ogóle kazal.mi zrobić jedna przerwe 6 godzinna od jedzenia. I jak tu sobie poradzić?
 
Mam z kim zostawić Zuzie bo jak coś tatuś z nią posiedzi, ale w sumie chciałam iść razem... Tym bardziej że na dworzu jest bardzo spokojna i tylko śpi.
I nie wiem już co zrobić... :-(


Co do pieluszek ja też używam pampers premium care i dwa razy nam przeciekla, raz kupka i raz siuski ale to było tylko w nocy gdzie pieluszka była długo założona, z tym że ja aż tak mocno nie zakładam więc i tak ze tylko dwa razy przeleciało to nieźle :-)

Julisia temat szczepionek to temat tabu teraz heh :p ja nawet myślę czy nie zaszczepie tymi nie skojarzonymi. Do piątku muszę podjąć decyzję a ja w sumie ciągle nie wiem...
 
Malinka ja bym na pogrzeb nie szła z maleństwem niezależnie od pogody (zostaw Zuzię z tatą). Współczuję straty babci babci.
Julisia mam chustę amazonas carry sling. Pierwsze wiązanie za nami, mały śpi w chuście już 1,5 godz.a ja robię co chcę:-D. Zobaczymy jak sama sobie poradzę z wiązaniem, teraz pomagała mi siostra. Chyba nam się spodobało chustonoszenie.
 

Załączniki

  • IMG_5664.jpg
    IMG_5664.jpg
    21 KB · Wyświetleń: 72
  • IMG_5671.jpg
    IMG_5671.jpg
    25,8 KB · Wyświetleń: 72
yustyna88 mlekiem modyfikowanym nie karmimy na żądanie tylko co jakieś 3 godz w nocy możesz robić dłuższe przerwy .Należy też dopajać dziecko najlepiej wodą i zawsze musi się odbić .Wydłużaj stopniowo czas między karmieniami daj trochę wody jak płacze ale nie za dużo bo ma rozciągnięty żołądeczek i dojdziesz do ładu .Ja karmiłam syna tylko butlą teraz karmię piersią i stwierdzam ,że butlą było prościej iłatwiej .
 
Reniam u nas drzemka w dzień nie jest jeszcze uregulowana czasami prześpi praktycznie cały dzień a innym razem nie śpi 3/4 godz. Za to w nocy budzi się regularnie o 1, 3 i 6 plus jakieś dodatkowe mialkania pomiędzy. Jak spał w łóżeczku to takie jedno karmienie potrafiło i godz trwać - zjadł, odłożyłam wolał znowu itd. W łożku dam mu cyca i za chwile śpimy oboje ;)

Chyba tez mamy pampers premiom care i nie przecieka nam, bo raz tak było ale faktycznie za luźno miał założona pieluszkę. A o układaniu siusiak to bym nawet nie wpadała na to [emoji14] wciąż się uczę obsługi małego faceta [emoji12]

Malinka dokładnie temat tabu - szczepisz jesteś zła, nie szczepisz tez jesteś zła i jak tu dogodzić innym [emoji6] nieważne jak ważne by samemu być zadowolonym

Evulla super [emoji1] chwile poćwiczysz wiązanie i niedługo w każdej sytuacji z zamkniętymi oczami będziesz to robić. Na szkoleniu z wiązania poradziła mi babeczka żeby takim niemowlaka dodatkowo usztywniać główkę - pół pieluszki tetrowej Zwijacz w rulon i po zewnętrznej stronie chusty kładziesz na karku maleństwa i gore chusty naciągasz na ten rulon. Nie wiem czy zrozumiałe napisałam ale warto spróbować ;)
 
reklama
Do góry