reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Hej mamusie :)
My w domu od czwartku :) dzisiaj nasz maluszek ma 7 dni nie wiem kiedyy to minęło :)
Nadal nie ma imienia :/ poprostu jest taki maciupki 2790 ze nic mu nie pasuje jest moim robaczkiem i tyle. I szlak mnie trafia bo wszyscy dzwonia i pytają jak sie nazywa :/ juz nie odbieram telefonow

Mlody je czesto i duzo nawal juz mina oczy az mu zalewalam :) rzeka mleka
 
reklama
My mieliśmy pierwszy nerw poważny wczoraj wieczorem, młody tak zaczął zawodzić jak nigdy, a tu nagle spostrzegłam, że w 9 dobie własnie mu pępek odpadł i najzwyczajniej się wystraszył ( akurat nie miał pieluszki więc przy okazji zasikał pół pokoju ) , a za nim my :-p Troszkę krwi było, ale malutko, popsikałam Octaniseptem i dziś rano również i zobaczymy jak się sprawa potoczy. A Wy dziewczynki raz czy dwa razy dziennie psikałyście? Ja nie dostałam w sumie żadnych zaleceń.

Rany, mąż od dzisiaj w pracy, ja wstawałam 5 razy do bąbla w nocy i rano jak mąż pojechał to mały buszował tak, że prawie mnie do łez doprowadził .Zaraz ma mama podjechać i jak zwykle jak ona przybywa to młody jest spokojny jak aniołek. Ehhhh.

Wiecie co? Jakiś problemik mam z robieniem dwójeczki w wc, w sensie jak mi się najzwyczajniej chce to idę i na toilet się tak wymęczę i wykwęczę i nie mogę się opróżnić, bo bardzo mnie kłują okolice otworu, a żadnych hemeroidów nie mam czy czegoś takiego. Udaje mi się to zrobić po wielu bezowocnych posiedzeniach z łzami w oczach :-( Nie wiem co mi się tam zepsuło.

Wczoraj i przedwczoraj wyszłam sama na spacer, dzisiaj po południu chyba tez tak zrobię, bo zgłupieję :baffled: Oj ciężko jest, ciężko, ale dla tych naszych malutkich żyjątek musimy być twarde. Modlę się o siłę.
 
Ostatnia edycja:
Witam!
U nas pępuszek odpadł w 8 dobie. Córce w 7 dobie a pierworodnemu po 3 tygodniach.

Nie wiem czy któraś z Was tak miała, ale ogarnęło mną okropne uczucie zimna. Miałam sweter legginsy, skarpety i leżałam pod kołdrą bo karmiłam juniora. Paznokcie miałam aż sine z zimna, a jak poszłam sobie zrobić herbatę to już cała się telepałam z zimna. Nawet szczęka mi chodziła.Dzisiaj idę na zdjęcie szwów z krocza, bo nie zauważyłam, żeby mi wyleciały to zapytam się lekarza. Od razu powiem,że po porodach przy chłopakach jeszcze na sali poporodowej też było mi tak strasznie zimno, że mnie kocami położne przykrywały bo cała się telepałam, ale nigdy nie zdarzyło się to w czasie połogu.

Lenati Kochana dużo siły. Trzymam kciuki za Zuzię.

Nierozpakowanym życzę jak najszybszego rozkręcenia akcji i lekkich porodów.
 
To może to właśnie coś w rodzaju zaparcia,hymm. A jeszcze się miałam Was zapytać. Czy Wasze dzieciaczki miały czy mają łuszczącą się skórę na stopach i rękach? Niby czytałam, że to normalne,ale Kacper wygląda jakby skórę zmieniał :-p Mówi się, że można mu to smarować jakąś oliwką czy kremem, a ja się zastanawiam czy można np potraktować to Bepanthenem. Co myślicie?
 
Chybra to normalne, u mnie i jeden i drugi miał. Pierwszemu smarowalam balsamem, a drugiego kapalam w emolium i po emolium lepiej było, bo po balsamem niekoniecznie. Myślę, że i jakbyś nic z tym nie robiła to poprostu ta skóra musi się zluszczyc i będzie kolejna gladziutka :)
 
Chyba mojemu skorka schodziła dosłownie z całego ciała nawet z buzi w pierwszym tygodniu. teraz jest nowa gładziutki jeszcze taka sucha zostala właśnie na stopach i rączkach. Myjemy i smarujemy Oliatum.

Asimi tez mam takie napady zimna zwłaszcza w nocy. Do tego pocę się jak głupia i czasami w druga stronę uderzenia gorąca .Przy dziewczynach tez tak miałam, lekarz mi tłumaczył ze to jeszcze gospodarka hormonalna nie jest wyregulowana po ciąży i dlatego tak się dzieje
 
reklama
Dziewczyny była u mnie Położna juz 2 raz i wiecie co mi kazała wysadzac dziecko na nocnik 2 tyg ma jak skończy miesiąc to juz powinien umieć przekazać ze chce na nocnika do pol roku samo powinno siadać czy tylko ja uważam ze ona jest nie nienormalna .??
 
Do góry