reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Xmamuśka - a te wielorazowe majciochy, że tak się zapytam, można normalnie w pralce czy ręcznie prać? I wiele razy tzn ile tak mniej więcej ? ;-)

Wydaje się że jak przepiore je w ręku to będzie okey,myśłe żę nawet jak wyciśne się w ręczniku to zaraz będą suche,ale nie miała ich nigdy wcześniej to nie mam pojęcia :no:

.
Mamuśka zdziwiły Cię podkłady z belli, a mi ciocia przyniosła z pracy (dom starców) takie majtki/pieluchy dla dorosłych :szok::-D Wcześniej po porodzie miałam takie podpaski, że na całym tyłku były. I szczerze powiedziawszy dla mnie to był luksus w nocy, mogłam spać jak chciałam. Zawsze przy okresie śpię niespokojnie, że mi coś pocieknie, że zaplamię itd.




Byłyśmy z córką na basenie, bo od kilku dni męczyła. Było fajnie, ale po wyjściu z budynku jak zawsze biegła do auta i niestety upadła. Ryk był na całą ulicę, a śladu prawie nie ma poza dziurą na spodniach.
W ogóle to jak pływałam, to tak dziwnie zabolało mnie w brzuchu, bardzo nisko, tak jakby cos przeskoczyło. Dwa razy pod rząd mi się tak zdarzyło. Nie mam pojęcia co to było. Ogólnie to malutką czuję dość nisko od kilku dni, może już się bardziej do porodu ustawiła?

Nie no podkłądy mnie nie zdziwiły tylko przeraziły :tak::-D

A basen może sobiejuż daruj,moj położna mi takpowiedziała,a i w necie czytałąm ż w ostatnim miesiącu już się nie chodzi na baseny
 
ech... a u nas jak zwykle przeboje, my tez po szpitalu, ale z synkiem, bo sobie nos rozkwasil na betonie, jednak nie zostalismy przyjeci i zrezygnowani pojechalismy do domu po 3 godzinach, a wiadomo jak to z dzieciakiem, ale na szczescie posmarowalam mu żelem i opuchlizna przeszla praktycznie, dziecko zadowolone jak nigdy, aptetyt dopisywal, wiec chyba bedzie dobrze, a jak cos to jutro gdzies moze prywatnie skoczymy :/

Lilolo chyba nie jest az tak zle z tym sciaganiem, wiadomo dzieci lepiej wyciagna i pobudza niz laktator, ale moze juz niedlugo zaczniesz karmic swoje pociechy, bo patrze ze poprawa jest z kazdym dniem :)

xmamuska no ja wlansie tez nie wiem, wszedzie inne zasady obowiazuja, mi nawet lekarz nie wspominal o jakims leczeniu w trakcie ciazy, tylko przed pordoem antybiotyk

ania_kropla syrop z czosnku zaczelam stosowac niedawno i widzialam super poprawe, ale z tym uchem to musialo byc juz wczesniej, tylko nasi lekarz sa tacy wspaniali, ze mu ich ni badali, az sama musialam sie doprosić

Kornelcia majtek poporodowych mialam przy porodzie 3 szt akurat do szpitala i bylo ok, a mialam takie te siateczkowe niby wielorazowe, a uzywalam ich jakos jednorazowe poprostu, bo jakos wydaje mi sie ze te zwykle jednorazowki srednie sa

Colly kup podklady na łózko, bo np u nas trzeba w szpitalu, a jak u Cebie nie trzeba to w domu przyda sie, zeby np polozyc sie i powietrzyc krocze, a jak i do tego nie zuzyjesz to do przewijania dziecka pozniej ci sie przyda, na jakies wyjscie np

Lilolo ja karmilam rok, a okresu dostalam po 5 mscach i byl okropnie nieregularny, a karmilam malego co 2 godziny i w dzien i w nocy, wic dosyc czesto

Buba ooo moja droga odpoczywaj, bo ta cc czeka cie wczesniej :) fajnie jakby juz za 2 tyg wszytsko sie skonczylo, moze dałabys rade jeszcze troche odpocząć

paulka trzymam kciuki, daj znac co tam sie u was dzieje :)

a mnie dzisiaj tez jakies bole wziely, ale pobolało i przeszło, wiec ok, nie moge sie doczekac środowej wizyty :)
 
Wydaje się że jak przepiore je w ręku to będzie okey,myśłe żę nawet jak wyciśne się w ręczniku to zaraz będą suche,ale nie miała ich nigdy wcześniej to nie mam pojęcia :no:



Nie no podkłądy mnie nie zdziwiły tylko przeraziły :tak::-D

A basen może sobiejuż daruj,moj położna mi takpowiedziała,a i w necie czytałąm ż w ostatnim miesiącu już się nie chodzi na baseny

Serio? Nie wiedzialam nikt mi o tym nie mowil polozna nawet zalecala w poprzedniej ciazy basen na bol plecow. Ja niedawno zaczelam 8 miesiac. Musze poczytac o tym
 
Aga, Dolga kupię te podkłady. Nie wiem czy dadzą mi w szpitalu ale wole wydać te parę złotych i mieć swoje niż prosić pielęgniarkę a chyba bym się ze wstydu spaliła jakbym łózko zaplamiła. No i w domu też się przydadzą na noc bo to nigdy nie wiadomo, nawet ze zwykłym okresem no albo do wietrzenia. A jak nie to w wózku między materacykiem a prześcieradełkiem więc się nie zmarnują.

A z tym mitem, że póki się karmi to można się nie zabezpieczać to ja też słyszałam i to nie od jednej osoby. Podejrzane mi się to wydawało i nie wierzyłam. Ale jednak myślałam że jak będę karmić to chociaż te 4-6 miesięcy @ nie będzie. No nic. Damy radę. I tak jej prawie 9 miesięcy nie było ;D
aaaa i ciekawa jestem czy po porodzie się coś zmienia i te @ są mniej bolesne albo coś? czy to też mit?

A co do karmienia Lilo to ja też słyszałam, że dzieci lepiej rozkręcają laktacje niż laktator ale z tego co pamiętam Lilo nie planuje karmić piersią tylko właśnie ściągniętym mleczkiem z butelki.

L ogląda mecz a ja idę chyba się dopakować trochę do szpitala.
 
Colly tez doradzam kupic te podklady nawet do lozeczka sie przyda bo roznie jest z tymi pieluszkami jak sie bobas kreci to moze przeciekac,
a z @ po porodzie to u mnie były mniej bolesne i krótsze o jeden dzień, za to pierwszego dnia bardziej obfite, ale tez slyszalam od kolezanek ze maja bardziej bolesne...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Colly okres po porodzie byl mniej wiecej taki sam u mnie tzn trwał tyle samo i z obfitością było podobnie, ale za to zero boli i zrobil mi sie bardzo nieregularny, jak wczesniej mialam co 30 jak w zegarku, tak pozniej bylo roznie i 30 i 40, dlatego w sumie nie wiem kiedy moje dzieciątko sie wykluje, choc moze to tez wynikalo z tego, ze jeszcze karmilam na poczatku tej ciazy, ale nie jestem tego pewna do konca
 
Do góry