reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Lilolo dużo zdrówka dla dziewczynek.

Ladyk super,że jeszcze w trójpaku,oby jak najdłużej.

Colly mi akurat wyszło,że bakterii nie wyhodowałam,więc nie pomogę.Ale z tego co tutaj piszą dziewczyny to dużo miało tego paciorkowca i przed porodem dostały antybiotyk. Myślę,że nie ma się co martwić. Warto tylko pamiętać,żeby po porodzie sprawdzić czy już go nie ma.

Ja zaszyłam się w domu,jest masakrycznie na dworze..
 
reklama
Lilolo bedzie dobrze, dziewczynki z tego wyjda, jak lezałam w szpitalu z synkiem to sporo dzieci mialo zapalenie pluc i w sumie od czego to to nie wiadomo, ja gdies kiedys wlasnie czytalam ze od tego paciorkowca dziecko moze miec zapalenie pluc chyba, no ale widaomo małe istotki, wiec trzymajcie sie, dacie rade :)

Ladyk fajnie, ze tak wyszlo i chlopcy jeszcze siedza w brzuszku, byc moze jeszcze poczekaja do waszej rocznicy slubu hehe chociaz to jeszcze duzo czasu patrząc na to co sie dzieje. Rozumiem Cię doskonale co do rozstania z córeczką, ja nie wiem jak przezyje bez synka chociazby jedna noc, samo to ze spi obok w pokoju w lozeczku juz inaczej by mnie nastrajało, ale coz trzeba wysztko przejsc :)

Dziewczyny dzisiaj normalnie praktycznie sie nie ruszalam, w domu 28 st, na dworzu dobrze ponad 30 i tylko mysle jak tu przetrwac dzisiejszy dzien, a pozniej juz z górki, bo ochłodzenie ;) lece po synka do żłobka, a jak tam wasze maluchy dzisiaj w przedszkolach?
 
Xmamuska, ale Ci zazdroszczę! Jak ja bym chciał się porządnie oczyścić. Kupiłam te czopki EVA QU, które ktoś tu polecał i też nic z tego nie wyszło (dosłownie :p )...


Kitek, widzę że Ty cierpisz jak ja przez te upały :( Podobno jutro już mają odpuścić. Trzymam się tego bo inaczej już bym oszalała...

Ha ha ha dobra jesteś Annie, naprawdę. Nie lubię zaparć (a kto lubi?) ale jakoś sobie z nimi radzę. Czasem dwa - trzy dni nic ale potem jest ok. Tylko ja zwykle stosuję to co Tobie nie pomaga czyli płatki owsiane. Mnie upały tez wykańczają i jak jutro nie zacznie padać to chyba na serio sfiskuję!

Kamila moje dziecko poszło dziś do pierwszej klasy u nie ma nikogo znajomego z przedszkola więc również była podkówka i nieszczęśliwa minka. Na szczęście pani jest bardzo sympatyczna i tak przełamała lody :-)

Ladyk myślałam, że to na dłużej jest w stanie zahamować poród a jak rozumiem po tym leku w ciągu dwóch dni może się wszystko zacząć? Oby w Twoim przypadku zadziałało na dłużej niż dwie doby.

Ja nadaję z IP gdzie po ktg czekam na wizytę (nota bene juz z 40 minut i końca nie widać). Na ktg tętno głównie 130-140. Chwilami powyżej, chwilami poniżej. Max. doszło do 172 chyba bo cały czas patrzyłam. Były momenty, że pokazywało np 60 a potem 5 sekund nic ale mam wrażenie, że to tak nie wyłapuje jak się dziecko odwróci. No nie wiem. Pani, która mnie odlaczala powiedziała, że tętno jest ok to chyba ona się zna??
 
sorki dziewczyny, że Was tak tym męczę ale mam jeszcze jedno pytanie do so happy. Po tym antybiotyku zakłada się że jesteś zdrowa i już nie musisz przyjmować go przed porodem?
Za godzinę mój L jedzie do mojego gin po receptę, no i każe mu ją wykupić.
 
U mnie na ktg też czasem tętno ucieka, a potem wraca. To ponoć normalne, bo dziecko się rusza. Jak czasem pokazuje takie niskie ledwo ponad 100 lub poniżej, to położna mi powiedziała, że wyłapuje echo mojego tętna. Doris, najważniejsze co Ci powie lekarz :-).
 
U mnie na ktg też czasem tętno ucieka, a potem wraca. To ponoć normalne, bo dziecko się rusza. Jak czasem pokazuje takie niskie ledwo ponad 100 lub poniżej, to położna mi powiedziała, że wyłapuje echo mojego tętna. Doris, najważniejsze co Ci powie lekarz :-).

Dziękuję, pocieszyłaś mnie trochę :-) czekam cierpliwie chociaż trudno o cierpliwość jak tyłek od siedzenia tak boli a kolejka się nie zmniejsza :-/
 
Aaaaa..... zdycham!!!! GORĄCO do cholery jest dzisiaj, jakiś koszmar, nie mogę się w ogóle schłodzić, wiatrak chodzi a ja spocona, co mi się nie zdarza praktycznie wcale!!! Ja chcę 10 stopni i zawieruchę (deszczu nie lubię, obejdzie się). Błagam o 10 stopni w nocy, czy w ogóle jutro, kiedykolwiek najlepiej zaraz!!!!
My po rozpoczęciu, moja córcia wyglądała o tak:
WP_20150901_09_26_15_Pro.jpg
To tak nawiasem mówiąc, jest ta sukienka którą zrobiłam jej na zakończenie... Także spóźnione o dwa miesiące, ale zdjęcie wstawiłam :D
Potem do sklepu po kapcie do szkoły dla małej, potem po jakieś coś na obiad, potem do Centrum do pasmanterii po gumę i materiał na troczki :) I jeszcze do koleżanki na herbatkę i ploty... I jak wróciłam koło 15 to od tej pory jestem spocona jak nie wiem co....

Ladyk, ja wieczorkiem już poszłam spać grzecznie i nie doczytałam, że masz rozwarcie, ale za to doczytałam, że w dalszym ciągu jesteś pojedynczą Mamusią :) Ale sądzę, że niedługo już. Oczywiście życzę Ci jak najlepiej... ale chyba chłopaki już doszli do wniosku, że czas się ewakuować! Bez łez :D

Colly, nic z paciorkowcem teraz nie zrobisz, warto go jednak leczyć po urodzeniu.

Dbdg, przy takich ćwiczeniach, lub podnoszeniu się z leżenia na plecach na tym etapie ciąży, może dojść do odklejenia łożyska. Trzeba po prostu inaczej się podnosić.

Lilo, czy to jest bardzo niebezpieczne dla dziewczynek? Jak to się kształtuje z tej strony? Coś wiesz? Możesz napisać?

Annie, a czemu zamawiasz kapsułki Jelpa? Nie ma ich w klepie normalnie? Czy masz jakoś taniej?

Chybra, ja też korzystam od wielu lat z meteo i jestem mega zadowolona, tylko trzeba sprawdzać na bieżąco, bo aktualizują co 6 godzin :)

Akatsuki, Doris - obie powinniście jechać na konsultację... Nie lekceważcie niczego.

Kitek, mój M. po nocy zerknął na moją koszulkę, a tam kropka z jednej strony, taka z 2-3cm średnicy plama. I mówi z rozbawieniem "ale siara" :-D

Eli, przed porodem zrób sobie lewatywę, to na pewno pomoże a jest najbezpieczniejsze dla Ciebie i dla Maluszka.

BUBA - jak po wizycie i USG?
 

Załączniki

  • WP_20150901_09_26_15_Pro.jpg
    WP_20150901_09_26_15_Pro.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 112
Dream,

Wiem tyle co nic. Wczoraj był tak miły lekarz, że by go coś strzelilo. Zaczął rzucać tekstami o jakiejs dysplazji i, ze to jest wrodzone zapalenie płuc. I jak dopytalam jakie to niesie konsekwencje to powiedział bym zapytała neonatolog która nas prowadzi bo on się nami nie zajmuje. A ona dopiero w czwartek będzie. Więc liczę, że dziś jakaś fajniejsza zmiana się trafi. Bo niestety ja nie jestem lekarzem i nie wszystko co oni mówią rozumiem. Po prostu bym chciała by mi to ktoś na spokojnie wytłumaczył.

Ktoś pytał wybaczcie, ze nie pamiętam :( dziewczynki dostają antybiotyk. I wczoraj mi pielęgniarki powiedziały, ze lekko to przechodzą a problemy z oddychaniem są normalne.

No to tyle .

Acha, Różyczka śliczna [emoji170]

Ladyk,

Trzymam kciuki by chłopcy jeszcze posiedzieli:tak:

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
 
Lilolo ojej dużo zdrowia dla dziewczynek i sił dla Ciebei życzę :-( mam nadzieję że szybko nabiorą kilogramów i sił!
so_happy mnei też się nie chce już odpowiadac ciągle na pytania "ile Ci jeszcze zostało" itp....nużące :-p
doris mi pod ktg też czasem tętno ucieka, jak się mała poruszy chyba mocniej...

jej jaki skwar ale trzeba z córką wyjść chcąc nie chcąc :-/
 
reklama
Aaaaa..... zdycham!!!! GORĄCO do cholery jest dzisiaj, jakiś koszmar, nie mogę się w ogóle schłodzić, wiatrak chodzi a ja spocona

(...)

Annie, a czemu zamawiasz kapsułki Jelpa? Nie ma ich w klepie normalnie? Czy masz jakoś taniej?
(...)

Eli, przed porodem zrób sobie lewatywę, to na pewno pomoże a jest najbezpieczniejsze dla Ciebie i dla Maluszka.

BUBA - jak po wizycie i USG?

Ja też już mam dość upałów :( Właśnie leżę w zimnej wannie ;) M. zabrał Hanię do ZOO więc mam że dwie godziny luzu :)

Kupuję te kapsułki w sklepie internetowym bo kosztują 18 zł a u nas w Tesco 27 zł...

Ja lewatywę miałam w szpitalu przed porodem, teraz też będę chciała. Jakoś przeraża mnie perspektywa wypróżnienia na łóżku porodowym w trakcie parcia :O

Właśnie, Buba jak tam?!
 
Ostatnia edycja:
Do góry