reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Beti mnie jak boli głowa to 3 dni :-/ jadę na paracetamolu wtedy. Ale biorę 2tabsy na raz i po 4h kolejne 2.

Garmelka byłam w zoo we Wrocku w 7 klasie podstawówki :-D a w wakacje chce Laure zawiezc do waszego afrykarium. I do Wrocka zawsze do Ikei jeździmy :-) no i moja koleżanka pediatra z Wrocławia jest i szczerze powiem że dla niej bym się tam przeprowadziła :-) także Garmelka, Agniecha mogę polecić super pediatre :-
Garmelka a kąpałas Ize w tym krochmalu?
 
reklama
Moja tez czasem ulewa i myśle ze póki nie leje jak fontanna to jest ok. Troszkę jej pocieknie ale wydaje mi się że to normalne u niemowląt. Choć też czasem się zastanawiam czy nie przejmuje się za mało. Ma troszkę krostek na polikach ale nie wydaje mi się to alergią tylko potowkami od mleka jak jej po poliku leci jak je z cyca i za późno wytre. Nie bawem ma byc u mnie ostatni raz położna to podpytam ale z jednej strony nie chce panikować a z drugiej strony nie darowała bym sobie gdybym coś przeoczyła.
 
Madzia - ja nawet wczoraj mężowi szukałam artykułów, w których piszą by nie podnosić malucha za rączki póki nie zacznie sam siadać, bo on tak mu chce robić.

Asz - to siły na noc życzę!

Sunovia - my zglaszalismy 2x lekarce ulewanie i po prostu kazała często odbijać. Mówiła, że gdy nie minie do chyba 6 miesiąca, to będziemy się martwić.
Obecnie bywa parę dni pod rząd bez ulewania :) Nie wiem od czego to zależy.
 
Zjadła na noc tylko 60.
Dzis jej posiłki ;
7:00 - 150ml
11:00- 80ml
16:00- 70ml
19:00- 60ml
Podlamalam sie :( dzwoniliśmy do lekarza mowi żeby sie nie martwić tylko obserwować. Sprawdzać temperaturę i czy nie płacze. Jak do jutra do końca dnia nie bedzie jadła normalnie to mamy zadzwonić.

Marrika/ nie kąpałam- ale wydaje mi sie ze ja pieluszki tetrowe podrażniły jak wypłukalam pranie w lenorze sensitiv dla dzieci. Jak bedziesz jechała do zoo daj znać:)

Sunovia- u Ciebie to standard a u mnie zawsze jadła tyle samo... A dzis ewidentne smoka nawet nie chce do buzi...

A juz na pewno do Zoo wybiorę sie z Ciotka MIZAH!!!! :)

Aha i uwaga!!:
Wkoncu umówiłam sie do gina- ide w piatek wieczorem.
 
Ostatnia edycja:
Betti, to nie u nas. Podpytam Mamy które miały z tym problem.. i u nas te wyprski na brodzie to przecież też może byc od slinienia bo nonstop ja wycieram że ja na to nie wpadłam :-)
Asz? Skok 11tygodnia ? Powodzenia w nocy :-)
 
garmelka, no właśnie nie standard, bo to od jakichś 3 czy 4 dni swiruje przy tych dwóch karmieniach.

A twoja nie ma plesniawek? Wtedy dzieci nie chcą ssac.
 
Tu lekarka sprawdzała małej odruchy i dała jej palce do trzymania i delikatnie podciagala do góry i sprawdzała czy mała ma odruch ciągnięcia główki do góry. Dziecko nawet nie oderwało dobrze głowy od łóżka ale widac było ze chciała by i próbuje. To lekarce wystarczało i powiedziała ze odruch prawidłowy. Tez jej za ręce nie ciągam ale jak trzymam ją za rączki to widzę że próbuje podnieść głowę choć nie wiele z tego wychodzi ;) póki co jest jeszcze za mała na takie eksperymenty. Bardziej mnie martwi jej nie chęć do pozycji na brzuchu. Co prawda ładnie się przekręca na boki więc może jeszcze i na ten brzuch przyjdzie czas. Wszystko w swoim tempie. Kiedys matki nie wiedziały w ktorym tygodniu ma usiąść, w ktorym podnieść głowę i kiedy ma byc pierwszy ząb. Usiadło dziecko to siedziało, podniosło głowę to podniosło itp a teraz jak tak duzo informacji jest łatwo dostępnych to człowiek siedzi, porównuje i czasem szuka dziury w całym bo np podniesie główkę dwa tygodnie pozniej. Stwierdziłam ze niech mała idzie swoim rytmem a ja zacznę panikować dopiero jak bedzie bardzo odstawała od rówieśników. Póki co szybciej zaczęła chwytać, ładnie wodzi wzrokiem itp gada po swojemu sporo a w plecy ciagle jest z tym brzuchem no cóż poczekam a jak jej dalej nie bedzie ta pozycja pasowała to porozmawiam z lekarzem.
 
Sunovia- no jej jama ustna wyglada raczej bez zmian... Ale sCzerze mówiąc nawet nie wiem jak te pleśniawki wyglądają, sprawdzę na necie. Ale z drugiej strony smoka ciągnie cały czas (uspokajacza).
To mówiące ze twoja tez tak od niedawna... Hmmm mam nadzieje ze jutro juz bedzie normalnie bo ja widzę ze ona sie jakoś meczy jak je ale głodna to raczej nie jest bo wogole nie płacze, nie marudzi...
 
Moje obie dziewczyny niebrzuszkowe i późno głowy zaczęły podnosić. Jest podobno taka zależność, że im później dziecko podnosi głowę, tym później siada i chodzi i u Marceliny to się sprawdziło (usiadła sama w 10 msc, zaczęła chodzić w 15 chyba...). Tego samego spodziewam się u Ingi.
 
reklama
Marrika Kubuś też miał E.Coli, przy wypisie ze szpitala kazali nam zapisać się do poradni nefrologicznej na kontrole za miesiąc, ale nic nie wspominali o badaniu o którym piszesz. Słyszałam właśnie, że jak raz się przypałętają problemy z układem moczowym to często się powtarzają. Dzięki za sugestie :)

Cyntia Kubuś nie ma problemów ze snem, ale ogólnie stał się bardziej drażliwy i często wpada w histerię, a do tej pory tego nie miał :(

Pediatra zmartwiła się wagą Kubulka, stwierdziła że wolałaby żeby trochę przytył przed szczepieniem. Zapisała nas na kolejną wizytę za tydzień. Od wczoraj po zmianie mleka na Enfamil AR lepiej jadł i prawie nie ulewał. Już się cieszyłam, że wszystko wraca do normy i chyba zapeszyłam :( Przed chwilą zwymiotowal 3 dużymi chlustami :( Już powoli zaczyna mi brakować sił na to wszystko :"(
 
Do góry