reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Dziewczyny juz kiedys pislalam ale chyba Wam umknelo. Ja na poczatku ciazy mialam okropnego hemoroida i chyba porod bedzie lzejszy niz wtedy wyproznienie. Mama wyslala mi z polski zel Flucinar ktory przepisal ginekolog, tylko ze on jest ze sterydami i dopiero po skonczniu pierszego trymestru mozna stosowac. A ze umieralam, wyczytalam, wyszukalam i tutaj przyszla mi kolezanka polozna. I co robilam, po kazdym kupkaniu mylam tylek mydlem ( nie zelem) i zimna woda i smarowalam miodem. Na poczatku pieklo ale zaczelo pomagac. Teraz mam hemoroida ale nie aktywnego i nie peka, a wczesniej to nie dosc ze krew sie lala, pieklo i bolalo ze zwariowac mozna. Naprawde Wam polecam, moze akurat pomoze. Aaa ja jeszcze przez jakis czas stosowalam czopki glicerynowe bo nie chcialo nic wyjsc nawet po tygodniu. Tak wiec wyproznianie to jeden z najwiekszych koszmarow jakie przezywalam w tej ciazy.
 
Czarna fajne to jak dziec coraz bardziej czai baze:) zreszta dzisiaj czuje ze moje cycuchy sie bardziej uaktywnily - nabrzmialy i jak przystawilam mloda to momentalnie raz za razem przelykala:) puszcza baczki i mam nadzieje na kupke. Lezymy brzuszek do brzuszka bo polozna tak poradzila. Chyba jej sie podoba i tak ladnie pachnie:)

Edit: zrobila kleksika malego smolkowego ale z domieszka takiej mlecznej kupki:) mala rzecz a cieszy. Poszla spac ale cos czkawki dostala i ja meczy:)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny: szczepić czy nie szczepić oto jest pytanie? ??

Rozmawiałam ze swoim kolegą i jako laik mówię, że 3 szczepionki robią w szpitalu i sama nie wiem bo różne opinie słyszę. On mi na to, ze on absolutnie odmówił szczepienia, że naczytal się mega dużo i na ulotkach i w necie i z innych źródeł o konsekwencjach m.in stajacym sercu itp. :o:o:o:o No to zadzwoniłam do kuzynki, ktora powiedziała, że przy pierwszym dziecku nawet ją nie poinformowali !!! Przy dwoch kolejnych zaszczepila ale żałuje bo mogła poczekać i żebym odmówiła. ...

Tak jak wspomniałam jestem zielona w temacie, ale im więcej rozmawiam czy czytam tym większe moje obawy:confused::confused:
 
Dziękuję za kciuki i gratulacje:-)mała na 2940gram i 50cm :-) jest słodka,ją szybko dochodzę do siebie;-)już przeszłam cały oddział z nią, położne są w szoku;-)
 
Ja odmowilam. Mam codziennie pogadanki o zmiane decyzji:) przed porodem poinformowalam polozna ze nie chce a ona przekazala neonatologowi obecnemu przy porodzie i przyniesli mi papierki do podpisania. Mam zamiar duzo pozniej szczepic wybiorczo lepszymi szczepionkami.

Syn byl szczepiony i np. Jego szczepionka na zapalenie watroby typu b, euvax b zostala wycofana przez ministra zdrowia jako zagrazajaca zyciu i zdrowiu, co prawda potem cofneli to ale masakra ze mozna trafic na kiepska serie i mowi sie trudno? Zreszta mlody mial wzmozone napiecie miesniowe i byl odraczany w szczepieniach i szczepiony innymi lagodniejszymi (wiem ze wczesniaki tez sie tak szczepi) to cos nie halo ze sa ostrozniejsi skoro szczepionki sa cacy i sa lepsze i lepsiejsze nagle sie okazuje mimo iz wszystkie sa niby bezpieczne?

Wejdz na stop nop, tam powinien byc link do forum, mozna poczytac relacje rodzicow nie szczepiacych:)
 
Na stop nop można się wiele dowiedzieć, czasami aż włosy się jeżą.... my już wiemy że przy przyjęciu do szpitala będziemy musieli podpisać że się nie zgadzamy na szczepienia.
Jak się dowiadywałam to podobno w tym szpitalu to norma- zgadzasz się albo nie i nie ma problemu, ale życie pokaże jak reagują lekarze na takie decyzje
Zgadza się po wypisie standardowo dziecko już jest po 3 pierwszych szczepionkach.
 
Po 3? U nas wzw b, gruzlica i witamina k - co ciekawe juz nie podaja jej domiesniowo tylko kropelke doustnie - na to sie zgodzilam. Ciekawe co bylo nie tak ze juz jej nie podaja zastrzykiem:)
No teraz nie robia problemow bo mamy coraz wiecej praw:) ale mecza i namawiaja - zachowuja sie gorzej niz akwizytorzy. Ja stanowczo mowie ze nie i widza ze nie ma gadki
 
reklama
Ja też sobie nie pozwolę-moje dziecko- moja odpowiedzialność.
W pierwszej dobie życia noworodek dostaje 3 szczepionki : BCG, gruźlica, WZB typu B.
Ą do 7miesiąca życia łącznie 10 "obowiązkowych" szczepień. O wit. D w zastrzyku nic nie słyszałam. ..
 
Do góry