reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

enya jeśli rzeczywiście skracająca się za wcześnie szyjka może mieć wpływ na szybszy poród to jest to jedyna dobra wiadomość związana z tą sytuacją :happy2: Zastanawiam się jeszcze czy te problemy z szyjką w pierwszej ciąży oznaczają że przy następnej też będzie to samo czy to nie ma znaczenia?

Oglądam właśnie wanienki do kąpieli na necie i znalazłam taką za 9000 zł :szok: ciekawe kto takie kupuje...

OKBABY ONDA LUXY BUBBLES Wanienka kąpielowa SPA (4365775555) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
reklama
Czarna padlam jak zobaczylam wanienke. Jestem zdania, ze kazdy moze kupowac, co mu sie podoba i na co go stac, ale takiego naciagania rodzicow w zyciu nie widzialam. Potem okaze sie, ze mlody uzytkownik nie lubi siedziec w wodzie i co z tym podtrzymywaniem temperatury? Waga 27 kg... miodzio...
 
Czarna nie koniecznie w drugiej ciąży będzie problem z szyjka. Mam koleżankę która w pierwszej ciąży miała założony szew już na samym początku ciąży a z drugą nie było żadnych problemów
 
Mnie w szkole rodzenia najbardziej interesują zajęcia, której będą dotyczyć opieki nad maluszkiem. Będę musiała radzić sobie sama (no z mężem) i każda informacja ma dla mnie znaczenie. Wolę mieć te informacje od położnej z zajęć niż szukać po necie.

Jutro jedziemy zobaczyć wózek - Roan Marita. Ktoś chce go sprzedać za 200 zł, więc mąż już chce go brać. Ten to ma węża w kieszeni, hehe. To znaczy zależy na co ma wydać - wiadomo, gdy sam ma jakiś cel, to już troszkę inaczej ;)
 
Jakoś przeżyłam tą glukoze, ale naprawdę ciężko było! Po około pół godziny zasypiałam na krześle, po godzinie zaczęło mi się robić słabo i cały czas miałam wrażenie że zaraz zwymiotuje. Ale na szczęście się udało :-)

Macie jakies opinie o tym wózku Wózek Britax B-Agile 4 GRATIS OSŁONKA NA NÓŻKI.24H (4362040238) - m.allegro.pl ?? Bo bardzo mi się podoba i chciałabym go na wiosnę kupić jak przestanę korzystac z gondoli po córce
 
Czarna ja w pierwszej ciąży już miałam krótką szyjke ale wytrzymała bez szwu czy pessara (nie oszczędzałam się w ciąży i pracowałam do 8mc) tylko właśnie długo chodziłam z rozwarciem - 4 tygodnie przed porodem już miałam 2,5 cm. Miałam CC na pełnym rozwarciu i szyjka jeszcze bardziej sie skróciła bo nie wróciła do stanu poprzedniego. Później przeszłam 4 poronienia w tym 2 łyżeczkowania i moja szyjka generalnie jest osłabiona. Tak więc teraz już nie ryzykuję:) Ja myślę że w kolejnej ciąży o ile się zdecyduję też będę miała problem. No ale u mnie to inna historia;-)
 
pauletta - gratulacje:tak:


magda - super fota:happy2:


marrika - senność jest normalna, dzisiaj pielęgniarki mi mówiły. Ja dzisiaj tez po glukozie i właśnie idę drzemać :-D


wawka - a wiesz, że nasz szpital to dość wyjątkowy pod tym względem, nie w każdym położne tak miłe i pomocne:no:


enya - ale szkoła rodzenia to nie sam poród, dla nas były istotne tez zajęcia z pielęgnacji maluszka, które bardzo sobie chwalę, bo ja to jestem z tych, które najszybciej się uczą jak same czegoś doświadczą:tak:
 
My w sobote ruszamy za wózkiem,znalezlismy fajny za 150zł,moze do soboty dostoi.

Byłąm w lumpie IMG_0698.jpgIMG_0699.jpg
 

Załączniki

  • IMG_0698.jpg
    IMG_0698.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 40
  • IMG_0699.jpg
    IMG_0699.jpg
    37,8 KB · Wyświetleń: 39
reklama
Ja tez zapisalam sie do szkoly rodzenia aby nauczyc sie pielegnacji maluszka. Moja siostra jak rodzila i zaczela oddychac tak jak ja uczyli to podczas porodu powiedziala polozna ze zle oddycha... Mimo ze u mnie duzo maluszkow w rodzinie to nigdy nie kapalam takiego malenstwa. I szczerze boje sie tego kikuta i jego pielegnacji...
Czarna niezla wanienka... :-) ludzie sami sie nakrecaja na takie super potrzebne przedmioty chcac dla dziecka wszystkiego co najlepsze zapominajac o tym co najwazniejsze, a producenci to wykorzystuja.
U mnie dzis kiepski humor... Moja tesciowa ma shizofremie czy jakos tak i niby bierze leki i na codzien jest oki ale czasami na nawroty choroby, glownie w sytuacjach gdy ma do czynienia z rodzina tescia, ktory nie zyje. I tak wczoraj miala stycznosc bo jeden wujek postanowil wyprostowac sprawy spadkowe kilka pokolen wstecz i wczoraj mieli rozprawe. Tesciowa ubzdurala sobie ze chca nam dom odebrac i za nic nie idzie jej wytlumaczyc ze nie. Dzialka na ktorej wybudowalismy dom byla przekazana darowizna na nia i tescia i jej status jest prawnie uregulowany. Ale tesciowa twierdzi ze cofna darowizne sprzed 30 lat. Nie mam sily denerwuje sie tym bo jedno mowie a ona drugie. Maz jak tylko ona przyjdzie to krzyczy na nie ze nie chce tego sluchac i glupoty wymysla wiec ona do mnie przychodzi. Ja staram sie grzecznie tlumaczyc ale nie ma efektu. A potrafi przyjsc gdy juz spimy z jakims pismem zeby jej jakies slowo tlumaczyc bo ona czyta i nie rozumie.
Ogolnie to dobra kobieta ale jak ma napady choroby to jest nie do zniesienia. Ja staram sie byc mila i cierpliwa i za duzo nie mowic bo juz kiedys bylam najwiekszym wrogiem bo glosno powiedzialam co mysle. Wtedy pewnego dnia jak bylismy u dziadkow-tesciowej rodzicow taka litanie o mnie puscila ze jestem zlosliwa ze tyle przykroci co ode mnie to w zyciu nie zaznala itp. Ze sie poryczalam gdyby to nie bylo kompletne zadupie odrazu wrocilabym do domu ale nie mialam jak. Od tamtej pory wole glosno sie nie wypowiadac to znowu musze tlumaczyc kilkadziesiat razy to samo....
Sorry ze tak przynudzilam ale musialawyrzucic frustracje z siebie troche mi teraz lepiej. Mezowi tez nie chce za bardzo gadac na ten temat bo w koncu to jego mama i moze byc mu przykro ponadto nie ma na to wplywu. On prosi ja aby mnie nie nachodzila bo nie moge sie denerwowac w ciazy ale niestety nieskutkuje.
Ps. Przed chwila znow byla...
 
Do góry