reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Powoli przymierzam sie do pierwszych zakupów dla maluszka. Fotelik jest dla mnie koszmarem. Czytam i czytam ale sama już nie wiem. Podoba mi sie maxi cosi cabrio fix. Mam jednak dylemat czy montować go z baza czy bez. W samochodzie mamy system isofix i było by wszystko fajnie tylko ze producent zaszyl tapicerkę i zeby moc użyć isofix trzeba oddać auto do tapicera zeby w miejscu mocowań zrobił dziury i je obszyl. Fotelik mozna nocować tez pasami i wtedy nie trzeba kombinować z tapicerem. Nie chce oszczędzić na bezpieczeństwie maluszka ale z ta baza musimy jeszcze trochę auto podszykowac ... Wy kupujcie z baza?? Moze bardziej doświadczone mamy powiedzą czy ta baza aż tak bardzo podnosi komfort i jest taka nie zbędna?
 
judy - komfort poprawia zdecydowanie, bo zamocowanie fotelika trwa 2 sekundy, no i poprawia bezpieczeństwo. My nie mamy isofixa, ale i tak kupiliśmy bazę do fotelika (mamy wózek Teutonia i do niego fotelik i bazę tej samej firmy). Nie jest ona montowana przez tapicerkę, tylko tak jakby ma wystającą nogę, którą wkłada się między tylnym a przednim siedzeniem. Może jest taki patent też dla innych fotelików, może warto się przejść do jakiegoś sklepu z fotelikami i podpytać.
https://www.google.pl/search?q=baza...iX7Qby0IHQBw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1188&bih=568
 
Dzięki. Moze jednak poszukamy kogoś kto by nam zrobił to wejście w tapicerce. Swoją droga głupota ze system jest ale użyć go nie moge dopóki nie zrobię dziurek. Czytałam ze w innych autach tez maja ludzie ten sam problem.
 
HEJ Dziewczyny! Jestem tu całkiem nowa..szukałam jakiegoś forum, na którym mogłabym z kims pogadac o ciąży..obawach i radościach. Czy mozna dołączyc?
 
judy - ja tez polecam baze; polecam maxi cosi familyfix, poniewaz bedzie na dluzej (pasuje pod ten pierwszy fotelik dla maluszka oraz pod nasfepny, niestetynie pamietam do jakiej on jest wagi:sorry:) i tak jak pszczolka mowi zamontowanie trwa kilka sekund, nztomiast z pasami trzeba sie czasami niezle nameczyc:)
Masakra, jakis koles w wagonie poprosil o podwyzszenie temperatury nawiewu:/a mnie sie juz robi duszno...Niecierpie takich samolubmych ludzi, wystarczylo sobie sweter zalozyc, a nie w samej podkoszulce wyskakiwac:wściekła/y:
 
pscółka dziękuję za przyjęcie.. :) może zacznę od krótkiego wstępu.. mam 23 lata, a w dniu terminu porodu skończę 24 :) jestem 21/22 tygodniu ciąży (ciągle mam problem z tymi tygodniami ) ;p czekam na córunię - Liwię. Jutro usg połówkowe.. i ciągłe obawy, nie wiem czemu tak mam.
 
Dziewczyny od razu pozwolę sobie na pytanie, może akurat któraś z Was odpowie.. miałam robione badanie AFP i chciałabym zapytac o Wasze wyniki tego badania w 17 tygodniu ciąży... bo ciągle mi się wydaje, że mój wynik był za niski, chociaż lekarz mówił, że jest ok.
 
reklama
Judy - z tego, co kojarzę to Ty Szczecinianka jesteś, więc jakbyś była w Szczecinie, to możesz podjechać do mnie na herbatkę i przejechać sobie u mnie po brzuszku detektorem tętna płodu. Kupiłam sobie taki lepszejszy i dzień przed tym jak doszedł poczułam pierwsze konkretne kopniaki - w sumie 3 razy go używałam :p

Klaudyna - witaj :) To Wasze pierwsze dzieciątko?

Karina - oj, współczuję. Na pewno bym się odezwała - udaj, że Ci słabo, zacznij mdleć ;)

A jak sprawdzić czy auto ma ten system?
 
Do góry