reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Klaudyna ja AFP badałam w 14t4d i wynosiło 29,13 (mediana dla 14t - 27,90 a dla 15t - 30,9) więc jak dla mnie u mnie wyszło idealnie. A jakie masz wartości na wyniku?? I pamiętaj że to tylko mediany czyli jakby średnie więc generalnie nie ma zakresów.

Dziewczyny wy rozmawiacie o tych fotelikach a ja pomimo że mam dziecko to jestem zielona w temacie bo 7 lat temu mój fotelik to był zwykły fotelik bez żadnych baz i ułatwień. I Isofixie nie wspomnę bo nasz samochód jest stary....Mam nadzieję że w tym roku dorobimy się lepszego....A fotelik mam nadzieję że pożyczę od szwagierki bo nasz już przeszedł trochę dzieci i nie bardzo nadaje się do użytku.
 
reklama
Witajcie :-) ja dziś dogorywam po panieńskim. Oczywiście pyszne drinki piłam bez alkoholu, ale wybrałam się na niego aż 150 km od domu, a po powrocie wizyty u jednych i drugich rodziców. Moi teściowie postawili młodej w prezencie na dzień dziecka plac zabaw z domkiem, do którego wchodzi się po schodach, trzema huśtawkami, ścianką do wspinaczki, jakimiś siatkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. Masakra. Staliśmy z moim mężem i jego rodzeństwem i patrzyliśmy na to, po czym oświadczyliśmy młodej, że jej nie znosimy, bo my tak nie mieliśmy :sorry:

Ja mam bazę co fotelika maxi cosi i w moim samochodzie montowaliśmy ją pasami (jest w niej taka możliwość), bo jest stary i nie ma isofixu. Dobrze się trzymała i rzeczywiście łatwo się wtedy wpina fotelik.

pscółka mam podobne doświadczenia w odniesieniu do łóżeczka turystycznego. U moich rodziców młoda śpi w takim do 6-6.30, a u nas w zwykłym łóżeczku do 8.00. Generalnie jeśli chodzi o łóżeczka, to polecam kupno takiego, które da się przerobić na tapczanik o długości 140 cm. Ja popełniłam błąd i tego nie zrobiłam, chociaż to które wybrałam występuje właśnie w wersji, którą da się przerobić:

SIMPLE - łóżeczko z szufladą 120x60 (Bellamy) - MebleDlaDziecka.com.pl

Samo łóżeczko na żywo jest przepiękne, ale efekt jest taki, że młoda ma 15 miesięcy i mimo wyjętych szczebli zaczyna przymierzać się do wyjścia górą. Zamierzam jej zatem kupić tapczanik z barierką i gdyby nie to, że będzie drugie dziecko, to poprzednie łóżeczko używalibyśmy wyjątkowo krótko. Nie kupujcie łóżeczek o długości 90 cm, bo starczają na pół roku :eek: Doświadczyłam tego na własnej skórze, bo takiej długości jest dostawka do łóżka firmy Klupś, którą mam i mimo wszystko bardzo polecam na pierwsze miesiące:

Klupś ŁÓŻECZKO DOSTAWNE PICCOLO 90x40 (DOSTAWKA DO ŁÓŻKA RODZICÓW) SOSNA
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, jestem tu nowa i szukałam właśnie takiego forum, fajnie z kimś popisać :-) ja mam termin na 13.10.14 :-) 13-tki zawsze były dla mnie szczęśliwe :-) jestem w 21 tygodniu i jestem przeszczesliwa:-) jestem po dwóch poronieniach wiec mam nadzieje ze tym razem mój maluszek będzie silny o wszystko będzie ok :-) bedziemy mieli synka:-) wiec trzymajcie kciuki :-) ja za was tez bede trzymać :-) pozdrawiam :-)
 
Oj to już sama nie wiem co zrobić z tym turystycznym. Jedni chwalą inni nie. Faktycznie nie sa takie stabilne jak drewniane ale dziecko chociaż o szczebelki się nie obija. Sama nie wiem
 
gnagna - ja nawet tej 6:30 Ci mocno zazdroszczę. Szymek zasypia o 20, a pobudka np. dzisiaj już o 5. Jak nam się do 6 uda go przetrzymać to jest sukces. Jestem załamana, chyba przez najbliższe kilka lat nie mam szans na sen:cool: W turystycznym śpi tak, do 2-3, potem muszę go przekładać do siebie do łóżka:cool:

magda - witaj:tak: kciukasy zaciśnięte && u mnie też synio. A imię macie już wybrane?


Już zwieźliśmy ogromny wór ciuszków dla maluszka, a dopiero co je zawoziłam do teściów. Jak to w życiu nigdy nic nie wiadomo:-D
 
Ostatnia edycja:
Witam październikowe brzuchatki :-) ja tez mam termin 13.10.14:-) bardzo sie cieszę, to moje 1 dziecko i niestety Syntia85 tez jestem w takiej samej sytuacji, tez straciłam 2 fasolki i strasznie to przeżyłam :-( wiec wiem co czujesz, mam podobnie ze boje sie o ciaze, lekarka kazała mi sie pozbyć negatywnych myśli :-) teraz jestem pełna nadzieji, bo nasz synek ma juz 21 tygodni i jestem pod stała opieka lekarki, oczywiście nie obyło sie bez leków na podtrzymanie :-) wiec tym razem musi byc dobrze :-) trzymam za was kciuki:-) pozdrawiam
 
reklama
Do góry