reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

atinka robiłas juz test obciązenia glukozą?
Tez przypoluje ta gazete tato to ja,ona jest oddzielnie czy razem z mamo to ja??

Rjoanka ja mam tak samo;-)
 
reklama
hej dziewczynki! mam pytanko dotyczące wyników badań na tsh, weneryczne i hiv. dziś odebrałam wyniki i weneryczne mam ujemne czyli wszystko ok tsh 2,068 a norma jest od 0,55 do 4,78 więc tez ok a hiv niereaktywny.. to oznacza, że ujemny czy jak? bo mnie to zastanawia...
 
Domka ja byłam dzisiaj na tym teście i wypić tą glukozę to był koszmar dla mnie...
a gazetka jest osobno DSCN0476.jpg
 

Załączniki

  • DSCN0476.jpg
    DSCN0476.jpg
    45,4 KB · Wyświetleń: 27
Ewelinka - tak :) super wyniki! Ale coś późno je zrobiłaś ;)
ale co do TSH, to w ciąży max jest 2,5. Jak to mi endokrynolog powiedział: 4,2 to norma dla starszego mężczyzny ;)

Babina - a jak się teraz czujesz? Jakby się powtórzyło, to bez namysłu skonsultuj się z lekarzem. Mnie czasem przy zatwardzeniu bolą jelita tak ostro, ale miałam tak przed ciążą.

Mnie też lekarz zlecił to badanie z glukozą. Liczyłam, że mnie to ominie. No bo co można robić na głodnego w przychodni przez 2 godziny? :D

W ogóle, to całą ciążę towarzyszy mi odczucie jakbym miała dostać @. Co jakiś czas się pojawia, ale to nie jest ból.
 
dziękuję Kochana za odpowiedz. dopiero teraz lekarz dał mi skierowanie na te badania.. i na wyniku przy tsh taka byla norma podana. ale sie wystraszylam z tym hiv bo sobie mysle kurde co to znaczy ze niereaktywny... jeszcze raz dziekuje Cyntia, uspokoilas mnie :)
 
Cyntia ja odwiedziłam kiosk i zakupiłam fajne gazetki, te dwie godziny szybko minęły, gorzej było to wypić. 75g glukozy w małym kubeczku wody to nie dla mnie. Jakoś do słodkiego mnie nie ciągnie a to była przesada, do puki bułki nie zjadłam po badaniach to ciągle chciało mi się wymiotować. Jak nigdy.

Zakupiłam kwartalnik "Dziecko najlepsza inwestycja" wiosna 1/2014 i lato 2/2014, koszt jednej to 6,90 ale mają ponad 200 stron i dużo fajnych propozycji i produktów w środku, polecam.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny
Ale mi dzis moj maz wstydu w sklepie narobil. Stanelam przy arbuzach i wybralam sobie cwiartke a ten na caly glos: ostatnio zjadlas calego na raz a teraz cwiartke tylko bierzesz... Smiac mi sie chcialo ze to taka wredota z niego.
Bylam dzis w biedronce i kupilam kocyk dla dzidziusia z mikrofibry za 15zl. Jak dla mnie jakosc oki, mam nadzieje ze po praniu tez bedzie wporzadku. Moj siostrzeniec tez mial z biedronki kocyk i siostra nie narzekala.
Mam pytanku ubranka dla dzieci pierzecie w proszku dla dzieci czy plynie do prania dla dzieci, bo ja sie zastanawiam co sie bardziej oplaca kupic.
 
Hej dziewczyny
Ale mi dzis moj maz wstydu w sklepie narobil. Stanelam przy arbuzach i wybralam sobie cwiartke a ten na caly glos: ostatnio zjadlas calego na raz a teraz cwiartke tylko bierzesz... Smiac mi sie chcialo ze to taka wredota z niego.
Bylam dzis w biedronce i kupilam kocyk dla dzidziusia z mikrofibry za 15zl. Jak dla mnie jakosc oki, mam nadzieje ze po praniu tez bedzie wporzadku. Moj siostrzeniec tez mial z biedronki kocyk i siostra nie narzekala.
Mam pytanku ubranka dla dzieci pierzecie w proszku dla dzieci czy plynie do prania dla dzieci, bo ja sie zastanawiam co sie bardziej oplaca kupic.

Ja to zajadam ogrom arbuzów i zawsze biorę jeden cały a co sobie będę załować ;) Ciąża to taki okres,że można sobie pozwolić,a niech dziecku idzie na zdrowie ;)
 
hej Babeczki widzę że rozmawiacie o badaniu glukozy hmm mnie to czeka w przyszłym tygodniu i nie wiem jak dam radę to wypić...:szok: brrrr na samą myśl no ale skoro trzeba.... muszę pamiętać o cytrynie bo ponoć można wycisnąć a nie pamiętam jak to było za pierwszym razem

co do badania na HIV robiłyście?? bo ja nie i chyba nie będę , rozmawialam ze swoim ginem i stwierdził że nie jest to koniecznością i dużo pacjentek rezygnuje z tego badania

a teraz pytanko :-) macie tak że brzuszek wam sie robi taki twardy?? tak jakby dzidziuś wciskał się w jakiś "kącik" hm nie wiem jak to opisać ale to tylko taka chwilka bo zaraz wszystko jest ok i dalej zaczyna baraszkować w brzuszku:-D
 
reklama
lucus - czy płyn czy proszek to chyba nie ma znaczenia, ważne żeby dobrze wypłukać, może niekoniecznie z płynem do płukania - w każdym razie nam alergolog odradziła:tak:.

aniulka - myślę, że na hiv warto zrobić dla dobra dziecka. W większości miast są placówki gdzie można zrobić za darmo to badanie. A inna sprawa, że pierwsze słyszę, aby kobiety rezygnowały z tego badania... ja przynajmniej takiej nie znam...
 
Do góry