reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

babina, nie jestem pewna, ale jak chodzisz na nfz to chyba jest tak, że cała dokumentacja zostaje u nich - wyniki badań, zdjęcia itp. Ewentualnie możesz sobie skserować.

Lista uzupełniona, od dwóch mam nie dostałam inf nt. wieku i proszę sprawdźcie czy wszystkie jesteście, bo możliwe, że jedną z was przez przypadek usunęłam, ale nie mogę dojść którą, jeśli w ogóle.
 
reklama
Witam nowe mamusie.

Motylek dziękuję za informację. Ja biorę 3. dzień i może trochę mniej plamię ale wciąż sporo.

Aschlee ten lek który bierzesz moja koleżanka sprowadzała z Czech, ponoć jest o wiele lepszy i skuteczniejszy niż duphaston.
 
Lisica tez tak wlasnie slyszalam ze lepszy niz duphaston.W pierwszej ciazy bralam dupka w tej ten zobaczymy.Jak na razie dziala skutecznie...oby tak pozostalo
Ja place za niego za 30 kapsulek 19 Euro
jest jeszcze pakowany po 90 kapsulek kosztuje 31 euro i chyba teraz wezme ten wiekszy estaw zeby co troche nie latac bo ta 30 mi starcza tylko na 10 dni:tak:
 
Ja dzisiaj 3 pączki,ale to były takie mini. I rewelacji nie było:no:
irving- swego czasu zajadałam się oponkami, takie to dobre,aż boli, że takie tłuste:crazy:.
magduś - powiem Ci, że w pierwszej ciąży im mniej wiedziałamtym było lepiej. W ogóle lekarza prowadzącego wybrałam i odwiedziłam dopiero w11 tygodniu. Wcześniej tylko miałam USG potwierdzające ciążę. Jakieś tamplamienia były (ponad tydzień) i ból jak na okres, ale starałam się o tym niemyśleć, normalnie chodziłam do pracy. I myślę, że ten spokój bardzo pomógł.Spanikowałam tylko jak miałam plamienia w 8 tygodniu, ale zrobiłam betę iuspokoiłam się (potem sobie przypomniałam, że to przecież termin kolejnego okresu i że kobiety w mojej rodzinie tak mają). Na IP zaczęłam jeździć dopiero w zaawansowanej ciąży.
Teraz byłam na NFZ na wizycie i też zdjęć z USG niedostałam, generalnie doktor chyba nie robiła zdjęć. W sobotę idę do mojegoprowadzącego, to wtedy będę miała (mam nadzieję) foty.
Dobrej nocki, ja już zasypiam na siedząco:-D

 
Halo halo :) produkujecie z prędkością światła ;) ledwo zdążyłam nadrobić a tu kolejnych kilka stron..
Tak więc witam nowe mamusie :)
U mnie mdłości ciąg dalszy, na szczęście tylko raz kibelek przytulałam. Najgorzej rano bo nie mam apetytu a na samą myśl o jedzeniu żołądek wywraca mi się do góry nogami. I od tego tez kręci mi się w głowie. Różnych sposobów próbowałam ale na razie nic na mnie nie działa :( więc dalej eksperymentuje.
O dziwo dzisiaj miałam trochę lepszy dzień o nawet faworkow nasmażyłam :D a jeśli mowa o paczkach to zjadłam 3 :( o dziwo mnie nie zemdlilo...

Dziewczyny czy was też totalnie odrzuciło od mięsa? Na dzień dzisiejszy każdy rodzaj mięsa, wędlin i ryb jest dla mnie bleee. Na szczęście owoce i warzywa jeszcze jako tako wchodzą. Martwię się tylko czy maluchowi czegoś nie brakuje. Biorę witaminy ale nie wiem czy to wystarczy.
 
dora ja robiłam bete 3 razy na wyraźne polecenie lekarza. Mam za sobą cb i leczenie niepłodności / której nigdy jednak ostatecznie nie stwierdzono/ przed pierwszą ciążą, więc nie ma co porównywać. Większość moich dzieciatych koleżanek nie ma pojęcia o istnieniu tego badania i całkiem im z tym dobrze :tak: Każda ma inną sytuację i nie ma co się przejmować badaniami i zaleceniami, jakie inni dostają od swojego lekarza :biggrin2:

pscółka i spółka
pisałaś, że chcesz wrócić do pracy. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, że jeszcze tego nie zrobiłaś po poprzednim porodzie. Nie obawiasz się reakcji pracodawcy? Oczywiście nie wiem, gdzie pracujesz i czy ma kto Cię zastąpić w czasie nieobecności. Ja chciałam wrócić niedługo do pracy i nie wyobrażam sobie, jak oznajmić tam "radosną nowinę". W poprzedniej ciąży, trochę wbrew zaleceniom, pracowałam do 7 miesiąca. Nie wiem na ile teraz bym wróciła, bo lepiej zdaje sobie sprawę, że nie powinnam była tak lekceważyć bólu brzucha.

aga_sen
mnie odrzucało w pierwszej ciąży (teraz chyba również) od zapachu smażonego mięsa. Nie mogę go znieść..
 
aga_sen mnie tez odrzuca na sam zapach miesa. Tzn. na poczatku w ogole ani powachać nie moglam ani tym bardziej zjesc. Czulam jakby ta swinia dopiero co biegala :D Teraz juz np. kurczaka daje rade. A zapach ogolnie jest intensywniejszy niz zwykle. No i tak jak przy pierwszej ciazy mam nalot na owoce. Wszelakie, a najbardziej jablka, mandarynki i winogrona ;)
 
Dzieki za "rozreklamowanie" listopadowek, pewnie z czasem się przeniesiemy calkiem, ale jeśli Wam nie przeszkadza posiedze tez tutaj bo jest tu wiele mam na podobnym etapie ;))

Ja dzisiaj zjadłam 2 pączki... o 2 za dużo...do końca dnia już nic nie zjadłam po nich :p

wielodzietna - o jesteśmy dokładnie na tym samym etapie i wizyta w ten sam dzień - super:) 3mam kciuki:)
 
Mi na cierpienia po paczkach pomogła cherbata z 1 cm imbiru w plasterkach. Pilantna wyszła, ale skuteczna.
 
reklama
gnagna - tak, powinnam wrócić do pracy 31 marca. Wpoprzedniej ciąży poszłam na L4 pod koniec 5 miesiąca, bo brzuch się zbuntował,do końca prowadziłam projekty z domu. Mam fajną pracę, ale wszystko "nawczoraj". Chciałabym wrócić, bo ją lubię, bo chcę nabrać trochę dystansuprzed kolejnym maluszkiem, pobyć z ludźmi, no i niestety wiem jak to wygląda,tak jakbym zaszła specjalnie w tą ciążę, a to była dla nas mega niespodzianka(powiem tyle, że teoretycznie i praktycznie to nie powinno się udać;-))
 
Do góry