reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Witam z rana.
Trzeba się posilić i zabrać do roboty. A mam tego całą listę.

A przy okazji jakie używacie zestawy witamin? Mi lekarz polecił Materne, ale z czasów karmienia mam jeszcze vitaminer z dha, więc na pewno go skończę.
 
reklama
Ładna pogoda dzisiaj;)

Melodja
ja mam Vita-min dla kobiet w ciąży firmy Olimp:) Oprócz tego tran w kapsułkach Gal - 250mg DHA ale biorę dwie dziennie bo taka dawka (500mg) jest minimum w ciąży z tego co szperałam w necie;)

Zaraz zbieram się do pakowania książek;) Hehe połowę rzeczy wyrzucę żeby nie trzeba było tyle przenosić;) Ale ludzie ogólnie latami uprawiają zbieractwo a jak przychodzi co do czego większość rzeczy w ogóle nie potrzebna i latami nieużywana;)
 
Melodja - zauważyłam już na kwietniówkach 2013, ze większośćlekarzy poleca te witaminy, pytanie czy tak dobre, czy lekarze cos z tegomają... poczytaj sobie opinie w necie,na kwietniówkach sporo dziewczyn nie czuło się dobrze po nich. Na pierwszytrymestr ważne aby witaminy miały kwas foliowy
kotulcia - ja jak miałam trochę czasu w poprzedniej ciąży to wystawiłam rzeczy na tablicy, nawet nie wiesz po jakie dziwactwa ludzie się zgłaszali:-D wkręciłam w to też teściową i już kilkaset złotych zarobiła na książkach i filiżankach:-D
 
Hejka dziewczyny:) Troche mnie tu nie bylo ale staram sie zawsze podczytywac Was....z czasem troszke ciezko przy 3 dzieci,ostatnio wszyscy byli chorzy i w konsekwencji ja tez jestem teraz przeziebiona.
Co do tego czy ciaza jest zarazliwa to chyba prawda ze jest bo jak ja pierwszy raz zaszlam w ciaze to pozniej w pracy dziewczyny sie posypaly i wsrod znajomych rozniez.
Melodja ja we wszystkich trzech ciążach brałam Femibion Natal 2 i teraz chyba tez bede brala je. A co do wagi dzieci po urodzeniu to mimo ze bralam witaminy to moje maluszki wazyly 3070,2550 i 3270 wiec raczej tak normalnie wazyly:)
 
Kotulcia ja też zażywan te witaminy :-) tylko mi jeszcze doktor kazała dodać witamine D bo jest tam za mała dawka :-)

Życzę Wam miłego dnia:-)
 
Witam wszystkie mamusie.....

U mnie pogoda całkiem ładna dzisiaj, przynajmniej nie pada.....

Strasznie mnie dzisiaj brzuch ciągnie, chyba fasolinka moja rośnie i się rozpycha......

Witam wszystkie nowe przyszłe mamusie.....A tak w ogóle to piszecie z prędkością światła....staram się nadrobić wszystkie wpisy.....

Co do tej poduchy to też się zastanawiam nad taką.........

U mnie chyba chłopiec będzie teraz bo mam zupełnie inne objawy i zachcianki niż wtedy gdy byłam w ciąży z córką. Przede wszystkim mleka wtedy do ust nie brałam a teraz nawet litr dziennie wypijam........

Pozdrawiam gorąco i buziole gorące przesyłam......
 
pscółka ja Cię nie zamierzam przekonywać. Rozumiem Twoją traumę. To jest po części konflikt ideologiczny i tyle. Nie powiem, że szczepienia mnie nie stresują. Dużo o tym rozmawiałam z mamą i jej koleżankami z punktu szczepień. Wiem, że działają w naszym najlepiej pojętym interesie, robią to w co wierzą. Młoda nie była szczepiona zgodnie z kalendarzem, ale tak by było dla niej najbezpieczniej. Pewności nie ma, gwarancji nikt mi nie daje, ale nie wyobrażam sobie nie zaszczepić jej np.przeciwko WZW. Jeżeli chodzi o specjalistyczne punkty szczepień, to tu masz listę: Polskie Towarzystwo Wakcynologii

Muszę zaraz wychodzić, bo dziś kończą montować nam kuchnię. Chcę już wracać do domu ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry,

Melodja – ja na razie nie stosuję (zresztą na ostatniej wizycie lekarka nic nie wspominała o witaminkach), ale w poprzedniej ciąży brałam (nie pamiętam tylko które, wiem że były jakieś takiej małe tabletki, bo generalnie mam problem z łykaniem tych wielkich kapsuł)
Kotulcia – sprawnej i bezproblemowej przeprowadzki życzę ;) my przy przeprowadzce też mieliśmy największy problem z moimi książkami, ale ja się nie potrafię z żadną rozstać:tak:

Niech mnie ktoś dzisiaj dobije…Poszliśmy wczoraj spać chyba koło 21, obudziłam się po 1 na siusiu i od 1 nie śpię. Jak mi się już udało przysnąć koło 4, to Julcia się obudziła i już do rana nie usnęła :-( Echh chyba nam robi trening przed pojawieniem się nowego dzidziusia.

Miłego dnia wszystkim :)
 
Monarti czyli wszystko ok bo nawet jak Vita-min z olimpu ma mało wit. D to w tranie w jednej kapsułce jest ok 72% dziennego zapotrzebowania;)

Jakieś lenistwo mnie dopadło a tu tyle do zrobienia:p
 
reklama
Monarti, Czarna85 – fajny szpital sobie wybrałyście. Ostatnio gdzieś o nim czytałam i jak bym trochę bliżej mieszkała też bym tam rodziła. Niestety koło mnie nie ma nic w tym standardzie na NFZ.

Madziuella81
– dzięki za podsunięcie pomysłu na wczorajszy obiad. Nie wiedziałam co zrobić, ale jak tylko przeczytałam o rosole to musiałam go zjeść.


Pscółka
– upadki na główkę w takim wieku to norma. Z moją córką tylko raz spanikowałam i z mojej winy wylądowałyśmy w szpitalu. Oliwia upadła najpierw na tyłek, a później na głowę ( na miękki dywan). Jednak po godzinie zauważyłam u niej krew w uchu i pojechałyśmy do lekarza. Tam bez żadnego badania pani pediatra wypisała skierowanie do szpitala. W szpitalu też jej nie zbadali tylko przyjęli od razu na oddział. Dopiero po godzinie zaczęli ją badać. Okazało się, że to nie jest żaden wyciek z mózgu tylko mała dosyć głęboko się zadrapała i stąd krew. Jednak musiałyśmy spędzić noc w szpitalu.

Współczuje choroby siostrzeńca.:-(

Miśka81 – jeżeli wytrzymasz do terminu:-p to zdaje mi się, że wyrobisz się z remontem spokojnie. Grunt to dobrzy fachowcy. Mnie czeka częściowy remont domu, ale dopiero w sierpniu.


Melodja, Anabel87
– witajcie


Lizz1988
- ja staram się jeść często, a mniejsze porcje podobnie jak Pscółka. Jednak są sytuacje, że jeżeli coś mi posmakuje to wyłącza mi się hamulec żywieniowy:zawstydzona/y: i wtedy jestem strasznie pełna.

Co do płci ja będę chciała wiedzieć. Mam przeczucie jak poprzednio, że to będzie dziewczynka. Moja córka też tak twierdzi, więc może się spełni. Nie mogę znaleźć żadnego imienia dla chłopca, które by się spodobało mi i mojemu mężowi. Dla dziewczynki już dawno wybrane.

Gnagna
– zgadzam się z Tobą, co do szczepionki na rota. Ja nie szczepiłam, gdyż również słyszałam, że w szczepionce jest mało tych szczepów w porównaniu do tego co występuje w środowisku.


Cyntia85
– Twój mąż poprawił mi humor od rana, rozumowanie mężczyzn czasami mnie przeraża:-D Zaraz wyślę priva z danymi.

Kotulcia – gratuluje przeprowadzki:-) Ja jestem takim typem zbieracza. Na szczęście mam duży strych :-)


Melodja
– ja używam na razie Vitaminer prenatal. Mój lekarz nie kazał mi kupić konkretnych, tylko wskazał na co mam zwracać uwagę ( m.in.kwas foliowy, jod i wit. D)


Ja dzisiaj niestety spałam jedynie 3 h. Moja Oliwka dostała ok 22 gorączki. Ponad pół roku temu miała napad drgawek gorączkowych i od tamtej pory każdy jej wzrost temperatury strasznie przeżywam. Na szczęście już jest wszystko w normie. Jednak mnie od rana brzuch boli, na szczęście maleństwo się ruszyło i od razu spokojniejsza jestem.
 
Do góry