reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Mizzah nie ma się co zamartwiać. Dzieciaki rozwijają się indywidualnie. Nie można porównywać. Między naszymi może być nawet miesiąc różnicy. Moja np jest o 1,5 m-ca strasza od niuni Judy. Szwagierki córka do 9go m-ca nie chciała się obracac, leżała całe dnie w leżaczku. A potem nagle w ciągu kilku dosłownie dni usiadła i zaczęła raczkować do mebli i przy nich odrazu stawała i chodziła.jak miała 10m-cy zaczęła chodzić. Naprawdę nie ma reguły. Każde ma swoje tempo. Ja wczoraj oglądałam zdj to moja Laura jak miała niecałe 3m-ce na brzuchu leżała i popierała się na wyprostowanych rękach podnosząc przy tym całą klatę :-o aurelce jeszcze daleko do tego.


Jenny ja jeśli już podaje herbatkę to taka jak w szpitalu bo wiem że po niej jej brzuch nie boli. Parze herbatę na kolor słomkowy.

Czarna to widzę mąż z tych odważnych ;-) mój to historyk, gardłko boli to do lekarza leci. Główka boli to się do neurologa umawia. Oh te chłopy
 
reklama
Czarna przypilnuje go żeby nie zdaje przed czasem.ma 3 szwy tylko.
A jak mu ósemki usunęli to tez chcial szwy zdejmować sam ale nie mógł.palców do buzi wsadzić.
Moja nieraz ba bok się przekręcić.
Dziś były pobudki o 2 i 5 a teraz leży ze mną pruta i się cieszy:-)
Dziś ruszamy wszyscy na miasto bo starsza chce sobie jakieś flamastry kupić i buty na tańce a akurat mam kupony do smyka.
 
Wczoraj akurat czytałam o rozwoju dzieci u Brazeltona. No i było napisane, że nie wszystkie zdrowo rozwijające się dzieci muszą się obracać, czasem niektóre ten etap po prostu pomijają. Ale wiadomo, co pediatra, to opinia. Nasza też się nie przewraca. Za to z dnia na dzień intensyfikuje gadanie. Rozwój musi być w swoim tempie -ja jako dziecko np. w ogóle nie raczkowałam, a potem po prostu wstałam i poszłam.
 
Mizzah - też bym odczekała ze szczepieniem.

Sunovia - ja opuscilam na środkowy poziom, gdy Adi skończył 5 tygodni, by go widzieć. Gdy był wyżej, to musiałam się podnosić w nocy.
A gdzie robisz zakupy on-line?

Pscolka - muszę zapamiętać to zdanie :D

Katinka - a jakie witaminy bierzesz? Ja firmy Olimp "Vita-min mama"

Judy - eh, bzdury Twój tata mówi, to samo, co moja mama. Po pierwsze każde dziecko inne, po drugie to są bardzo małe dzieci i większość potrzebuje dużo snu. Tracy Hogg pisze, że pominięcie drzemki, która jest już wpisana w rytm dnia może skutkować rozwaleniem całego rytmu. A teoria, by przetrzymywac - wymeczyc w ciagu dnia takiego maluszka jest bezsensu, bo im bardziej zmęczone dziecko, tym ciężej mu później usnąć i więcej płaczu. Mojej mamie ciężko to wytłumaczyć.

Adi wybudził się o 22, nie mógł złapać cycka, bo był flaczek i wpadł momentalnie w histerię. Takiego płaczu jeszcze nie słyszałam. Aż przybiegła moja mama z Pawłem. Młody robi ostatnio rzadziej kupy i takie gęste, może przez brzuszek.
 
Mała juz raz się zaśmiała raz ale dziś dala popis.bawiliśmy się w samolocik a ona tak się śmiała:-)potem do męża potem do lustra:-)
 
Domka - to musiała być super chwila :)

Adi ważył w piątek, na skończone 14 tygodni, 7,8 kg :D

Zaraz lecę pisać do adminki we wiadomej sprawie, tylko włosy umyję, bo gości będziemy mieć.
 
reklama
Do góry