reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Renisus, na wyczerpanie nie wiem jak pomóc :-(. Ale nie martw sie brakiem nawalu, nie musi go być zeby laktacja sie zwiększyła. Widzę to u siebie po osiagach na laktatorze. Cycki jak naleśniki a buteleczka napełnia sie coraz bardziej i coraz szybciej.

Ja mam świadomość, ze wiszenie nastąpi lata dzień. W dziewiątym tygodniu jest kolejny okres przyspieszonego wzrostu.

Czy są wogole jakieś tygodnie bez atrakcji? Jak nie skok rozwojowy to przyspieszony wzrost....
 
reklama
Cześć mamusie:-)

Jak tak czytam jakie macie problemy ze swoimi pociechami odnośnie spania to stwierdzam ze moj mały to aniołek normalnie:-)
O 18:30 kąpiel, potem butelka i odkładam go od samego początku do łóżeczka, puszczam mu projektor z melodyjkami, powierci sie troszke i sam zasypia ale wie ze mama jest w fotelu obok, jak juz zasniw to od 3 dni ma jakoś przeskok i spi mi do 2:30 lub 3:30 zje i znowu mi spi do 6, wyprawimy tatę do pracy i zjemy sniadanie i znowu śpi do 8 :-)
Grzeczne to moje dziecię:-)
Za to da mi wycisk w dzien bo nie spi prawie wogole, 2 drzemki po 10-15 minut i tyle :-) i o wszystko sie złości he he i najlepiej jak mama nosi!
Ale fajnie ze mi nocki przesypia od miesiąca :-) a dopiero wczoraj skończyliśmy 6 tygodni:-) nie ma co nazekac!

Moj mały tez charczy a to nie katar i nic nie leci, kupiłam juz gruszkę, Fride , aspirator Graco az w końcu katarek ( jednak katarek jest nie zawodny!!!, odrazu mogłam go kupic!!!)
i nic nie pomaga! Bylismy wkoncu z tym u lekarza i powiedział ze to normalne ze to od resztek wód płodowych które z czasem wyschną i jesli ma apetyt i nie ma gorączki to mamy sie nie przejmować, inne maja małe nozdrza i to dlatego ale jak tu sie nie przejmować jak po nocy nie moze oddychać i tylko zakraplanie sola fizjologiczna mu troszke pomaga!
Ci lekarze w uk to jakas masakra!

Domka, a co to za kremik używasz bo moj mały ma krostki na policzkach aż ma takie szorstkie smaruje mu bepantenem i nie pomaga!

Renisus, znasz moze jakiś dobry krem w uk dla dzieciaczków ?

Duzo zdrówka zycze dla waszych dzieciaczków :-)

Pozdrawiam
 
Ja też czytam i piszę najczęściej podczas karmienia. Nie jedną książkę można tak przeczytać:-D

Rjoanka, czytam wiele książek, ale głównie żeby rozszerzyć perspektywę, bo wcześniej nie miałam kontaktu z małymi dziećmi. Ale rady z książek przepuszczam przez sitko i ostatecznie i tak kieruję się intuicją. I generalnie wychodzi, że jestem gdzieś po środku tych wszystkich koncepcji. Skrajności zazwyczaj nie są dobre;-)

A co do drzemek, to moja w dzień najczęściej śpi po pół godziny i to najlepiej na brzuchu rodziców, więc niewiele się da zrobić w domu. Fajnie byłoby tak książkowo te 4h w trzech częściach -marzenie, ale liczę, że za kilka miesięcy tak będzie. No, tylko podczas spaceru jest dłuższe spanie, bo cały spacer:-D

Magda, co do charczenia, mi lekarz powiedział podobnie. Tylko nie mówił o wodach płodowych, a mleku. Rzeczywiście jeśli młoda nie ulewa, to i charczenia nie ma.

Renisus, u mnie to samo. Od kilku dni wieczorem ciągnie z obu cycków, chociaż normalnie się najadą jednym. A mimo to piersi miękkie. Już chciałam ostatnio dla spokoju podać swoje odciągnięte, bo mam w zamrażalniku, ale wiem że to zamknięte koło -podam, nie będzie ciągnąć, to i mleka zrobi się mniej. A te pół roku chciałabym karmić.
 
My już po wizycie u pediatry. Też mi lekarka próbowała wmówić, że to charczenie jest fizjologiczne, ale przecież widzę ile kataru odciagam. Jak Inga zaczęła kaszlec to jednak przepisała nam jakiś syrop i w poniedziałek mamy się zgłosić do kontroli.
 
Moja tez charczy a gruszką prawie nic nie wychodzi. Przed snem psikam wodą morską i zazwyczaj pomaga ale nie na całą noc. Tez mam problem z laktacją. Mała całą noc ciągła po 2 cyce co około 2h przez około 1,5h . W sumie prawie z cyca nie schodziła. Zasypiałam z nią na rękach. Poczym i tak był wrzask. A z piersi mi aż ciekło. Moj P twierdził ze mała jest głodna. Ja ze nie mozliwe itp. Zrobił jej mm i podał a ta wypila 60 ml mm tak łapczywie jak by nie dostała przed chwilą piersi. Dopiero po tym P ją uśpił i póki co bez krzyku. Widzę że mam mleko , mała je czesto i aktywnie wiec przestałam podawać mm. Zupełnie nie wiem co jest grane.
 
Nozzzz wcielo mi posta....grrryyyyy

Rjoanka- masz racje, moze moje cycki przyzwyczaily sie do ciagutek bo juz niereaguja. Mleko mam i mala sie najada, zdziwil mnie tylko fakt ze nie sa nabrzmiale jak zawsze.

Judy- moze z butelki jest latwiej i corci nie chce sie ciagnac cyca?

Magda- mam taki kremik image.jpg
Mozesz go dostac w sklepie z sieci boots za jakies £6.
Sa dwa rodzaje, jeden na pogode (konsystencja wazeliny) a drugi do codziennej pielegnacji ( konsystencja kremiku). Sa bardzo fajne i bez skladu wody.
Poza tym obie babcie wyslaly mi kremiki, balsamiki itp z ziajki.

Asz- ja tez chcialabym karmic przynajmiej 6 miesiecy.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 34
Ona ciągnie cyca. Czasem mam w piersiach sahare i wtedy po piersi daje mm ale teraz mam pokarm, ona je a i tak była głodna. No nic bedziemy dalej karmić piersią a mm tylko w razie konieczności. Widze jednak ze moj P chciał by żebym wiecej karmiła mm bo mała wtedy spokojniejsza i nie wisi na mnie godzinami. Cóż bede karmić jak najdłużej
 
Renisus, asz i ja chce karmić do tych 6 miesięcy, choć wiem ze będzie trudno. Wlasnie podpisałem umowe o pracę i zaczynam 1.03. Na szczęście dużo będę w domu, ale rezultaty będą musiały być...No i dużo spotkań w innym mieście. Zobaczymy.
Do tej pory duze nadzieje wiazalam z mrozeniem pokarmu, ale ostatnio chcieliśmy dac jej z mrozonki i okazało sie, że to mleko ma zmieniony smak i zapach. Obrzydliwe jest. Troche mi to podcielo skrzydła.
 
Magda krem ma z seri dermedic baby i z seri ziaja azs.

Judy tez tak robie daje cyca,a ja k widze ze nie ma to mm,mam nadziej ze takie karmienie mieszane nam zostanie i nie bede musiała całkiem na mm przechodzic,choc dzis po mm spała 8godz;-)
 
reklama
Z jakiego rozmiaru smoczkow piją wasze dzieciaczki.
Ja dziś zmieniłam na ten z większą dziurką,od 3 miesiąca i chyba mu się lepiej pilo,nie męczył sie tak jak z tego malutkiego
 
Do góry