reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

hejka,

Przyszło mi dziś nosidło i już używam. Super sprawa, mały zasnął w nim momentalnie, wystarczyło przejść się dwa razy z pokoju do kuchni a tu już oczy zamknięte :-) Inna sprawa że po dłuższym noszeniu boli za łopatkami więc trzeba przynajmniej usiąść ale tego to się akurat spodziewałam, w końcu noszę 5 kg...:baffled:

renisus my gasimy światło na noc, mały śpi co prawda z nami w sypialni, ale gdyby spał w swoim pokoju to też bym gasiła. Kiedyś gdzieś przeczytałam że to lepsze dla dziecka i jego oczu. No i fakt faktem że chyba tak się wtedy nie wybudza. A może się wybudza tylko zasypia dalej, sama nie wiem.

Wczoraj wieczorem moje dziecko miało po raz pierwszy jakiś napad histerii. Był najedzony, przewinięty, utulony, brzuszek też go raczej nie bolał bo jak go boli to się inaczej zachowuje a ten się darł wniebogłosy. Wyglądało mi to na jakiś problem emocjonalny, tylko o co chodziło? Próbowałam wszystkiego: noszenia na rękach w różnych pozycjach, leżenia w ciszy, spokojnego czytania, kołysanek, otulenia ciasno w rożku, no i nic! Dopiero po jakiejś godzinie padł chyba ze zmęczenia sam i spał już do 4 rano. Skok rozwojowy???

Z innej beczki: chciałabym kupić małemu na Mikołaja jakąś fajną lampkę z projektorem i żeby też miała opcję takiego zwykłego przytłumionego światła na noc. Polecacie cosik?
 
reklama
renisus, moje dziewczyny zdecydowanie lepiej śpią w zupełnej ciemności. Na początku starszej zostawialam lampkę nocną, ale w końcu zorientowałam się, że ona jej przeszkadza.
 
Cyntia nie pomyslalam o czajniku w pokoju, moj by mnie chyba zjadl jakbym wode jeszcze w nocy mu przy uchu podgrzewala :D Ja mialam plany trzymac ja do 3 miesiaca przy nas, ale jak sie rodzi duze dzieci to taki koszyk na pierwszy miesiac wystarcza.
My tez spimy przy zgaszonym swietle, tylko taki dylemat mialam jak ona sama bedzie.
Sunovia a Ty z monitorkiem mialas nianie?

Pochwale Wam sie, moja corka przez calutka godzine bawila sie na swoj sposob w lozeczku. I nie musialam ingerowac, tylko zagladalam kilka razy. Ahhh tyle zrobilam przez ta godzine;) Teraz cysia i pojdzie spac a ja planuje prasowac...i tutaj kolejna nowina, u nas ubranka robia sie za mala i w ruch idzie rozmiarowka 3-6 :D
 
Renisus, jeśli możecie sobie pozwolić to z kamerka. Warte swojej wysokiej ceny. W języku niemowląt jest o przyzwyczajaniu do spania we własnym lozeczku.
 
renisus, ja nie miałam wcale niani. Zostawiłam uchylone drzwi i wszystko słyszałam.

U mnie z kamerka by się nie sprawdziła. Pewnie co chwilę bym zaglądała co robi i gdyby się wiercila, to zamiast spać czy się zrelaksować stresowalabym się, że się obudzi.
 
My nosimy pajace 62, a bodziaki 62-68.

Mizzah - tak sobie myślę o Tobie. Kochana, z czasem wszystko się wyreguluje. Niedługo córeczka będzie bardziej kontaktowa. Przetrwasz to :* Może te zmiany, które u nas pomogły, to pomogą i u Was. Zostałaś mamą, a to wielki dar. Córeczka też nie histeryzuje specjalnie. W końcu sen jej się wyreguluje.

Przyznam się do tego, że u nas było już tak, że na tyle miałam dość tego, że mój mąż nie rozumie, że jego nerwy mogą mieć wpływ na histeryzowanie młodego, że chciałam jechać z małym do mojej mamy na minimum 2 tygodnie (4 godziny autem, a 6 autobusem, więc to by była wyprawa, ale byłam zdeterminowana).

Któraś z Was pytała o karuzelkę. My kuiliśmy w Smyku (przez internet, bo w salonie takie ceny, że ho ho) Vtech. Nagrałam dziś, by pokazać jak działa:
[video=youtube_share;bhj2OWHeGMA]http://youtu.be/bhj2OWHeGMA[/video]
Przekonało mnie, że ma baterie paluszki, a nie te grube. Ma 40 różnych melodyjek. Głos mam dziwny, bo przeziębiona jestem ciągle. Mały pod koniec już miał małego nerwa ;)

A teraz na allegro jest kupon rabatowy do pobrania na zakupy przez aplikację mobilną na zabawki - 35 zł (przy zakupie za min. 100 zł).
 
Ostatnia edycja:
Pare dni mnie nie bylo, ale czasu mi brakuje..

Sunovia - co do wozka, z easy wlakera jestem zadowolona, ale jak piszesz jest dosc szeroki...tzn w drzwi normalne sie miesci. My zrobilismy blad i kupilam wozek zanim Tymek zaczal chodzic...a on ma w nosie teraz wozek, no chyba ze ide z dwojka sama na spacer to nie ma wyjscia. Dlatego przymierzam sie do zmiany na wiosne i mysle nad Phil&Teds Dot... Jak Tymek sie zmeczy wsadze go nizej, Nelka bedzie mogla siedziec wyzej, a jak sama bede szla to malego w gorne siedzisko i tyle/

renisus- zapalja swiatlo tylko w razie potrzeby a i tak takie minimalbne. My wode trzymamy w termosie na komodzie
 
Ostatnia edycja:
A my wchodzimy jeszcze w up to 1...
Jeśli chodzi o nianie z kamerka, to w nocy mamy ja odwrocona do ściany bo świeci jasno i przeszkadza spać. Jak słyszę jakieś dźwięki to odwracam i patrzę czy mam podnieść tyłek czy nie. Bez niej sobie nie wyobrażam życia z maluchem.
 
reklama
Myślałam o którymś p&t, ale moim zdaniem on się nie nadaje dla noworodka i starszaka. Dla dwójki siedzących już dzieci jest super.

Moja ma 2 latka, a dalej chętnie jeździ, a nawet śpi na spacerach czym mnie trochę zaskoczyła. Ja mam britax b-dual.
 
Do góry