reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Moje dziewczyny na spacerze.
 

Załączniki

  • DSC_2595~2.jpg
    DSC_2595~2.jpg
    25,1 KB · Wyświetleń: 60
reklama
Cyntia- mam tą samą karyzelę :)

Jesteśmy w domu same ale dajemy radę. Aby tylko w nocy dała mi trochę pospać i bedzie super :)
 
Mizzah -podpisuje się pod tym, co napisała Cyntia. Jesteś dobrą mamą, dbasz o małą i się troszczysz. A dzieci po prostu płaczą, ale i tak ładnie pospała te 6h. Niektórzy i takiej przyjemności nie doświadczają. Moja czasem przez sen skrzeczy, ale potem zasypia. Nie zawsze trzeba na każdy dźwięk reagować.

Domka -my dajemy młodej chwilę na wypłakanie, ale tylko jak mamy pewność, że to nie chodzi o pieluchę ani o jedzenie. Zdarza się to w zasadzie tylko wieczorami przy marudzeniu i nawet działa. Stosujemy schemat pielucha-karmienie (chyba, że było niedawno)-tulenie-odłożenie do łóżeczka na maks 10min. i potem runda druga. Dwie, trzy rundy działają i marudzenie się kończy. Serce mi się czasem kraja, jak ona tak leży i płacze, ale widzę, że to działa i ona przez płacz jedynie odcina się od świata zewnętrznego i wszystkich bodźców, co ją w zasadzie wycisza. Mąż musi mnie czasem zapewniać, że nic jej nie jest i to normalne marudzenie
:sorry2: Wyczytałam to u Brazeltona i stosujemy.

Renisus -osobiście bym nie zapalała na całą noc, bo ciemności to się my często obawiamy, a nie dzieci. No i organizm lepiej wypoczywa w ciemności, pewnie dzieci to też dotyczy.

My nosimy rozmiar 62 pajace, 62-68 body. A do jakiego rozmiaru ubiera się dzieciom pajace? I podbijam pytanie o projektor, chociaż narazie to planujemy kupić matę edukacyjną, ale te co wyglądają przyzwoicie mają też przyzwoite ceny.
 
Mizah - pakuj klamoty i przyjeżdżaj do mnie... Wydaje mi sie ze nikt nie rozumie Cie tak jak ja... Przeżywam dokładnie to samo:( wiem ze to szczescie być mama i tego wcale nie żałuje ale wizja macierzyństwa jaka miałam przed porodem była zupełnie inna od rzeczywistości... Moja daje mi tak popalić ze ręce opadają... Wczoraj szalała od 10 do 18 bez żadnej drzemki- darcie, płacz, za chwile wszystko ok- jakieś miauczenie na przewijaku i znowu to samo... Dzis powtórka z rozrywki z tym ze od 9 do 16 - postanowiłam jej dać czopek z paracetamolem i wkoncu zasnęła... Nie wiem juz czy cos ja boli, czy na skok rozwojowy, czy jest po prostu ciężkim typem... Ale nosic ja do 2 w nocy nie mam najzwyczajniej siły:( do tego przeziębiona jestem i chodze z maseczka żeby ja choć troche ochronić bo za tydzien szczepienia...
Ja chce juz te 3 miesiące... Gdyby nie moja mama to naprawdę juz bym do głowy dostała...
Cyntia- a Ciebie podziwiam... Niby tego nie widzę ale z tego co czytam to bardzo cierpliwa i spokojna mamusia z Ciebie:) tez bym taka chciała być :(
Agniecha- ja biore codziennie bodymax, pije żelazo, rutinoscorbin, herbata z miodem i cytryna i tak od tygodnia mnie rozkłada ale sie nie daje... Staraj sie wygrzewać pod kołdra ile sie da...
Marika- kochana trzymam kciuki za Was i wierze ze wszystko bedzie dobrze, a ta cała sytuacja tylko Was wzmocni..
 
Garmelka Mizzah mozemy zalozyc klub niespiacych maluchow i niewyspanych mam. Ja was tez rozumiem jak nikt inny. Moja wizja macierzynstwa nijak sie ms do rzeczywistosci, a tyle lez co przez te pare tygodni wyplakalam to chyba za cale zycie tyle ich nie bylo. Ja jak wybawienia czekam tego magicznego 3 miesiaca choc nikt nie wie jak to bedzie.
 
Domka - my mamy wrazie co, ale jeszcze nie stosowaliśmy. W ulotce jest prosto opisane jaką dawkę do jakiego wieku, ale nie pamiętam ile.

My chyba będziemy znowu musieli odroczyć szczepienie, bo mały chrumka :/
 
Mizzah, garmelka, jak was czytam to wypisz wymaluj ja sprzed 2 lat. Jedyne co wam mogę powiedzieć to to, że mi bardzo pomogły rady z Języka niemowląt, a poza tym z czasem będzie coraz lepiej, aż w końcu nastąpi taki moment, że będzie pięknie.
 
Malutki wykapany,wypielegnowany i o 9 butla. Chce go dziś położyć po karmieniu w ciszy i spokoju, ciekawa jestem czy zasnie i czy będzie spokojny. Teraz padł po kąpieli i boje się że potem będzie marudzil. Ale muszę zacząć stosować wasze rady, o codziennym rytmie tych samych czynności.

Muszę się pochwalić że malutki pierwszy raz dzisiaj obrócił się z brzuszka na plecki
 
reklama
Do góry