reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2014

Pscółka - moze spróbuj dicoflor albo espumisan... Po co ma sie męczyć? Albo herbatke koperkowa

Dziewczyny a co to jest ta ciemieniucha? W sensie czy każde dziecko to bedzie miało? Mojej sie troszkę łuszczy prawa brewka i czoło ale na główce nic nie ma. Moja jest kudłata i ja jej czesze włosy dwa razy dziennie w każda strone.
ImageUploadedByForum BabyBoom1415788453.390891.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1415788453.390891.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1415788453.390891.jpg
    34 KB · Wyświetleń: 63
reklama
Sunovia/Garmelka - dziękuję za info. Na razie postaram się walczyć z solą i frida. JacWam powiem, że odstawilam infacol i tak jakby jest ciut lepiej. Podaje biogaie i kupki sa dosc rzadkie ale musztardowe i pierdki lepiej wychodzą. ..

Pscółka - tak my z tych wietrzacych i wychodzących codziennie. Problem jedynie w tym, ze dziś czuje się lekko niedysponowana. I jeszcze mam olbrzymi ból kręgosłupa od noszenia gondoli. Więc ogólnie czuję się jak babcia :/

Garmelka - ale kudłacz :D moja juz łysieje ;) Ja swojej daje 120 ml i czasem robię przerwy jak widzę ze zbyt lapczywie je. Czasen daje ja do odbicia i pozniej resztę. Moja jest miłośnikiem mleczka wiec je do końca :)
 
Hej,

Co do spania to moja tez czuwa ok 3 max 4 godzin dziennie a tak to spi :p Kochana moja :*

W czasie katarku jak najbradziej na spacer, nosek sie odetka i bedzie latwiej maluszkowi oddychac.
Nasivin 0.01%jest od 3go m-ca a nasteony 0.025%od roczku.

Garmelka - nie kazde dzieck ma ciemieniuche. A jest to luszczacy sie naskorek na glowie, tzn tworzy sie taka skorupka poniewaz dzieci nie maja jeszcze dobrze rozwinietuch gruczolow lojowych i gdzies to wszytko sie odklada. Moj mial ze 3 malutkie placuszki ale nasmarowalam je oliwka dla dzieci jakos godzinoe przed kapiela i raz dwa sobie z tym poradzilismy. A Twoja malutka rzeczywiscie wlosiasta ;)
 
Padam.Małą jakas marudna.Mu po bilansie,mała juz 4700 wazy.A z tym pepkiem to jej sie prawdopodobnie zrobiła przepuklina,narazie nic nie robimy bo powinna sie wchłonąc,czesto mam klasc na brzuchu.Dostałam spirytus z riwanolemm do tego pepka i obserwacja.A szczepienie za 2 tyg
 
cześć dziewczynki :)

u nas ok, zaraz zbieramy się na spacerek, ciepełko dzisiaj we Wrocławiu.

Garmelka, my już tylko na mm. Moja też zjad różnie, raz 120 a raz 60 ale nie dokarmiam , kilka razy próbowałam ale już nie chciała i zasypiała. Śliczna ta Twoja pociecha :) Mamy taka samą grająca maskotkę w Rossmana :)

A to moja księżniczka, w poniedziałek byliśmy u moich rodziców i miała pierwszy raz na sobie sukieneczkę :)
WP_20141109_017.jpgWP_20141105_005.jpg

Co do ciemieniuchy to u nas nie ma na szczęście

mała płacze, uciekam
 

Załączniki

  • WP_20141109_017.jpg
    WP_20141109_017.jpg
    17,2 KB · Wyświetleń: 55
  • WP_20141105_005.jpg
    WP_20141105_005.jpg
    11,4 KB · Wyświetleń: 74
Garmelka- śliczne ma kudełki ta twoja mała :)
Jeszcze nie urodziłam. Juz 12 dni po terminie. U grudniówek już 3 maluszków a moja chyba do 18-stki chce mieszkać w brzuchu :) . Jutro o 8 mam dzwonić do szpitala i jeszcze jutro wyznaczą mi godzinę na wywoływanie. Śmieszne te wywoływanie .... Pojadę do szpitala , dadzą mi tam tabletkę, pozniej ktg i jak bedzie ok to mam wracać do domu. Jak mnie ruszy to mam czekać do regularnych skurczy co 5 minut i wracać do szpitala. Jeśli się nie ruszy to za parę godzin wrócić po następna dawkę i znowu ktg i dom. W ten sposób moze to potrwać ... Liczę jednak że pójdzie szybko :) ważne ze w końcu się coś ruszy bo w piątek minie mi 2 tygodnie. Oszaleć idzie.
 
garmelka ja daję Delicol 5 kropli do każdego karmienia + Sab Simplex ok 8 kropli do każdego karmienia na zmianę z Espumisanem bo jeszcze mam a szkoda wyrzucić. Moja młoda też raz je 60ml, raz potrwafi wciąnąć 120ml, rzadziej 150ml i nie wiem od czego to zależy... I nawet jak sobie odbije i dopije np. wodą to kładę ją na klatę do odbicia ale nie zawsze odbija.

Na katarek mieliśmy Ringosol + odciąganie fridą - ale z katarkiem przedłużającym się trzeba tak czy siak iść do lekarza kontrolnie bo dziecko może dostać od katarku zapalenia ucha nawet.

My też chyba miałyśmy początek ciemieniuchy - koło ciemiączka taka łuszczyca szorstka - dokładnie wymywałam włoski wodą z dodatkiem płynu natłuszczającego do kąpieli z Ziajki a potem dokładnie smarowałam kremem do pielęgnacji dzieci i niemowląt też z Ziajki i zeszło - kocham tą serię kosmetyków z Ziajki - nie dość że tanie to skuteczne:tak:
 
reklama
A ja trochę obok tematu mam pytanie/ prośbę do dziewczyn z uk. Chciałabym kupić ebooka na amazon uk, ale niestety nie można tego zrobić jak się tam nie mieszka. Czy któraś z Was korzysta z Kindla (niekoniecznie na czytnik, może też być aplikacja na telefon, komputer lub tablet) i byłaby skłonna kupić ją dla mnie a potem przesłać do mnie plik mailem? Oczywiście najpierw wyślę kasę na konto...
Chciałabym mieć:
[h=3]The Contented Baby's First Year: The secret to a calm and contented baby: A Month-by-month Guide to Your Baby's... by Gina Ford (19 Jul 2007)[/h]
Książka tej autorki "pierwszy rok życia dziecka" pomogła mi się ogarnąć i przetrwać pierwszy miesiąc, mam nadzieję, że tu tez będzie coś ciekawego
 
Do góry