reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Garmelka dzięki za szczery opis przeżyć z wywoływaniem :) muszę dać radę. Jutro podejmą decyzję więc może jeszcze ten mój uparciuch sam się zdecyduje. Juz bliżej niz dalej :) Super ze jeszcze na forum mozna się podnieść na duchu.
 
reklama
Cyntia -dziękuję. Trochę dlatego wcześniej nie pisałam, bo trudno "wbić się" w dialog osób, które rozmawiają ze sobą już dłuższy czas. Jeśli nie chcecie nowych osób, napiszcie wprost -lubię jasne sytuacje. Bez niedomówień.

Co do odparzeń -u Was dotyczy to całego obszaru pod pieluszką? Bo my się zmagamy z odparzeniem, ale tylko w "rowku" pupy:/ Już próbowaliśmy trzy kremy i nic. Myjemy tylko wacikami z wodą. Dziś kąpiemy w krochmalu -tym z pudełek szpitalnych. Może pomoże.
 
garmelka i jak tam, mleczko dalej działa? Moja paskuda też coraz mniej chce spać;)

renisus ja pisałam o kremie na pupcie z ziajki;) Polecam też płyn natłuszczający do kąpieli:) Też super:)

Judy ja miałam wywoływany poród i pierwszy trwał 4,5h a teraz 3h od pierwszego skurczu także wywoływany nie zawsze jest zły no ale boli to wiadomo:)

muszę polecić kolejną super rzecz - karuzelka magiczna Tiny Love - nasz maruder dzisiaj godzinę się w nią gapił wierzgał nogami i gadał;) Aż nie wierzę bo nigdy się tak długo sama nie zajęła, nawet huśtawka nie dała rady. Super opcje też dla starszaka i jakość wykonania też - Fisher Price z misiami i też z projektorem się chowa - kupiliśmy używaną i padł silniczek...

https://www.youtube.com/watch?v=xZhoETpmkZE

Teraz promocja na pampki 3 (62szt) lidlu będzie 29,90zł więc jak Dada wychodzą - stwierdziłam że młoda się po Dadzie nie odparza ale od 2 wzwyż one są jakieś twardsze niż Pampki i siuśki cięższe - więc szukam takim promocji na Pampki i wolę chyba jednak oryginały skoro można kupić w cenie Dady...

Mamuśki co mają TLC - lecą świeżo upieczeni rodzice - akurat tematy niewyspania i związków więc na czasie;)
 
cyntia - ja bym przesunęła szczepienie. Ja tak zaszczepiłam Szymka właśnie tym szczepieniem w 6-tym tygodniu (M miał tylko katar) i niestety rozchorował się:-(


babina - jak zostajemy w domu to nie smaruję niczym, tylko przemywam solą fizjologiczną, na dwór mamy krem rossmanowski


elianka - daj znać co powie pediatra, u nas też czerwone te fałdki na szyi, a pierwsza wizyta u pediatry dopiero 25.11, położna też jeszcze do nas nie dotarła:no:


madzia - dałaś mi do myślenia i aż musiałam sprawdzić czy Mati jest na liście urodzonych:-D


goska - podobno drugi połóg krótszy, u mnie też już bardzo skąpe plamienie. Z resztą mój pierwszy też trwał tylko jakieś 3 tygodnie.


renisus - u nas zmiana na pampersy i krem linomag i jest lepiej, jeszcze nie do końca wygojone, ale o niebo lepiej:tak:


asz - nigdy nie jest za późno;-). Co do 6w1 nie pomogę, bo szczepię 5w1. My też odparzenie i czerwone ranki mamy tylko "w rowku", ale w najgorszym momencie to czerwona była praktycznie cała pupa, jakby ktoś kwasem polał:crazy:


garmelka - u nas alantan był od urodzenia, ale nie poradził sobie z ochroną przy takiej ilości i wodnistości kupek jak Mati robił:no:


judy - wcale nie musi być strasznie. Ja miałam pierwszy poród wywoływany i poszło w 4 godziny. Idź z otwartym umysłem, nie blokuj się, będzie dobrze:tak:
 
Renisus, czytam was namiętnie codziennie (bardzo lubię bo mozna duzo fajnych rzeczy sie dowiedzieć) ale bardzo rzadko sie udzielam nie wiem dlaczego :-)
Mały zajmuje mi duzo czasu, przesypia naszczescie nocki, dwa razy wstaje dac mi butle i przewinąć i pięknie spi do 6-7 rano wiec nie mam co narzekać, za to w dzien daje mi do wiwatu he he najlepiej na rekach, jak go odkładam albo na leżaczek albo do kosza czy wozka to krzyk, szybko sie nudzi! Ale co sie dziwić ile mozna leżeć :-) naszczescie nie mamy żadnych problemow brzuszkowych, daje mu Aptamil 1 i czasami herbatke z kopru włoskiego i jest super, puszcza baczki takie ze hej!
Rośnie jak na drożdżach, jutro idziemy sie zważyć do health visitor wiec zobaczymy ile moj bączek przybrał wagi przez tydzien;-) apetyt ma bo ciagle sie drze o flachę :-) juz mi wyrósł z kilku ciuszków, pozdrawiam
 
Hej laseczki, ja dziś miałam wizytę kontrolną u gina. Gin mówi że wsio ok i można robić drugie ;-)tiaaa żartowniś jeden :no:

Co do krwawienia to ja miałam przez 5 tygodni a w 6-tym jeszcze plamiłam. Po upływie 6 tygodni jak ręką odjął. Jakiś taki książkowy mi ten połóg wyszedł ;-)

My też się na początku sporo kłóciliśmy. Chyba ten pierwszy miesiąc był najgorszy. No teraz też się jeszcze zdarzy bo niestety faceci są tak niedomyślni i tępi w niektórych kwestiach że ręce opadają ale już i tak jest lepiej. Ostatnio nawet usiedliśmy i ustaliliśmy kto się kiedy zajmuje małym żeby później nie było jakichś wymówek (rozmowa z mojej inicjatywy ofkors :rolleyes:).

Garmelka je też mam tą cichą nadzieję że z czasem będzie lżej. Dziś nawet dostałam smsa od koleżanki z tekstem "zostało Ci jeszcze tylko 1,5 mca do końca magicznej granicy 3 m-cy..." :-D No zobaczymy.

My mamy taką najzwyklejszą karuzelę na łóżeczko z fisher price bo dostaliśmy w prezencie i odkąd jest zamontowana to mały przestał się drzeć przy przebieraniu tylko się na nią patrzy i nawet czasem do niej śmieje. W ogóle już śmieje się coraz częściej i chyba coraz więcej kuma.

Miłej nocki dziewczynki, ja już śpię na siedząco.
 
Kotulcia- dziekuje, dziekuje :*

Pacolka - u nas linomag nie dzialal, podpisuje sie po Kotulciowa Ziajka. U nas juz prawie koniec, zostaly tylko malutkie slady. Ale caly dzien byla w tych bambusowych pieluszkach.

Asz- ja to mialam 5 roznych kremow plus dwa od lekarza, sypane pudrem i maka ziemniaczana i nic. Dopiero ziajka zaczela pomagac. No i od dzisiaj uzywam wielorazowek zamiast pampersow. Dla mnie odparzenie to koszmar. My codziennie robimy kapiel z krochmalem, lyzka maki ziemniaczanej rozpuszczona w kubku wody i do wanienki. Aaa propo dupci to posuszlam ja jeszcze suszarka i dzialalo przez dzien, dwa.
 
reklama
też jestem za mam nadzieję że na tel będzie działać:) my już w domu:) pada na twarz:mad: czy to normalne że przy jednym karmieniu dwa pampersy brudne?
 
Do góry