reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Hej, ho!
Ja ostatecznie zostałam październikowa ;-)
Adaś urodził się 26.10 SN (od boli do wielkiego wyjścia minęło 1godz wiec było ekspresowo) w 39tc 3340g:-)
Pisze u Was od czasu do czasu, na listopadzie gorączka porodowa a u Was widzę już końcówka, wiec kciuki za nie rozpakowane!!


Mam do Was pytanie czy mąż którejś z Was brał opiekę na drugie zdrowe dziecko do lat 8 ?

(Ja mam zaświadczeni ze szpitala od dnia porodu o opiekę właśnie, mamy drugie dziecko do lat 8 i na tej podstawie zaświadczenie wypisali i mówili ze to do pracodawcy +Z3+Z15 a to do ZUS i na tej podstawie zasiłek opiekuńczy mąż dostanie)

Chyba mam, ogłupieć można bo każdy mówi co innego:
Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do 8 lat - Zasiłek opiekuńczy - Zasiłki - Infor.pl

Chyba pod to podlegam:
Wymagane dokumenty
Dokumentami wymaganym do przyznania i wypłaty przez ZUS zasiłku opiekuńczego z powodu konieczności sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8. są:

  • oświadczenie dla celów wypłaty zasiłku opiekuńczego o na druku ZUS Z-15,
  • oświadczenie ubezpieczonego - w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko,
  • decyzja o konieczności izolacji dziecka wydana przez właściwy organ albo uprawniony podmiot na podstawie przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - w przypadku izolacji dziecka z powodu podejrzenia o nosicielstwo zarazków choroby zakaźnej,
  • zaświadczenie wystawione na zwykłym blankiecie przez lekarza, lekarza stomatologa, starszego felczera lub felczera, upoważnionych do wystawiania zaświadczeń lekarskich na podstawie przepisów o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa - w razie porodu, choroby lub pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej. Zaświadczenie powinno zawierać, imię i nazwisko małżonka stale opiekującego się dzieckiem, okres i przyczynę konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem, imię i nazwisko dziecka, nad którym ma być sprawowana opieka, pieczątkę i podpis wystawiającego zaświadczenie,
  • zaświadczenie lekarskie o okresie pobytu ubezpieczonej-matki dziecka w szpitalu oraz oświadczenie ojca dziecka o pobieraniu przez nią zasiłku macierzyńskiego w okresie 8 tygodni po porodzie - w przypadku sprawowania opieki nad dzieckiem, gdy matka dziecka, która pobiera zasiłek macierzyński w wymiarze 8 tygodni po porodzie przebywa w szpitalu,
  • zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 - w przypadku pracowników, ZUS Z-3b - w przypadku ubezpieczonych wykonujących pozarolniczą działalność, ubezpieczonych współpracujących z osobami prowadzącymi pozarolniczą działalność oraz duchownych albo ZUS Z-3a - w przypadku pozostałych ubezpieczonych.

 
Ostatnia edycja:
reklama
goska - a to super, że jednak na październik się dzidzia zdecydowała:-D. Mam nadzieję, że będziesz do nas zaglądała. Co do zwolnienie, niestety nie pomogę.

linka23 - może macie problemy brzuszkowe bo za często je?

garmelka - oby szybko udało Ci się zrobić te badania, bo się tam wykończycie.
 
A my bylismy w koncu u lekarza z ta dupina bo nic jej nie pomagalo, dostalismy masc dakarin i teraz szukam informacji czy to nie jest juz ze sterydami. Dodatkowo sprawdzil Julki buzke i krostki ktore mamy sa wynikiem oczyszczania sie z moich hormonow. Mam ja myc tylko w wodzie i zero oliwki.
Cos mi sie moj szew zrobil rozowy, wczoraj sie zapomnialam i dzwignelam 4 letnia siostrzenice a potem mnie bolalo. Dodatkowo mi smutno bo moja mama wrocila dzisiaj do Polski :( I cholernie chce mi sie palic. No i mala cos spac niechce od rana, teraz troszke otumanilam ja smokiem ktorego niechcialam jednak uzywac i jej nie odpowiadal a jakos ja nauczylam trzymac w buzi. I jakos mi zle z tego powodu:( No i zjadlabaym czekolady albo skrzydelek z KfC i napila sie coli.... Jakas chandre zlapalam:(
 
Cześć laseczki, wracam do życia i zaczynam się nim cieszyć tak samo jak naszym skarbeczkiem. Krystian jest boski i bardzo spokojny i naprawdę nie mam co narzekać jak na razie.

Mój poród był straszny, nie chcę go pamiętać, napiszę wam później jak było!!! Postaram się was troszkę nadrobić ale nie obiecuję że się uda.
Garmelka no proszę ty też 16, zazdroszczę że naturalnie bo mnie niestety pocięli :wściekła/y:
KRYSTIAN 3.jpgKRYSTIAN 10.jpg20141102_111452.jpg20141102_112800.jpg
 

Załączniki

  • KRYSTIAN 3.jpg
    KRYSTIAN 3.jpg
    13,5 KB · Wyświetleń: 70
  • KRYSTIAN 10.jpg
    KRYSTIAN 10.jpg
    25,5 KB · Wyświetleń: 80
  • 20141102_111452.jpg
    20141102_111452.jpg
    41,1 KB · Wyświetleń: 79
  • 20141102_112800.jpg
    20141102_112800.jpg
    31,1 KB · Wyświetleń: 74
Nie mówcie nic o jedzeniu. Ja wczoraj miałam gości i narobilam tyle pyszności, a prawie nic z tego nie mogę zjeść.

My na spacerku, pochodzilysmy trochę, teraz się grzejemy na ławeczce, ale słońce nam uciekło, za to zaczęło wiać, więc będziemy powoli zmierzać do domu, zaraz karmienie.
 
reklama
Izabella wiem, wiem :) Tylko ze jutro nadal nie bede mogla jesc czekolady :/
Madzi no my z 4 dni bedziemy swietowac miesiac Juleczki, dzisiaj ubralam ja w dresiki w ktorych przyjechala ze szpitala i bylam w szoku jak urosla. Byla tez dzisiaj wazona i ma juz 4800, czyli mamy kilogram w ciagu miesiaca :)
 
Do góry