reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

gnagna - mieszkanke mozesz spokojnie podawac do 3. roku zycia.(i tak sporo dziewczyn ode mnie planuje) U nas pewnie tak dlugo nie bedzie bo juz teraz malo wychodzi. Czesc, ktorej nie wypije, wlewam do miseczki i rozmiekczam mu pare platkow sniadaniowych (cos jak Jaski) i to jeszcze zje. Ale tak z 6-7 platkow. Ale jesli chodzi o nabial to dostaje jogurciki (cos jak Bakus w woreczku), budyn to na zwyklym mleku i chetnie zje, wiec nie martwie sie , ze mu brakuje czegos. Gdybym miala dostep do swizego mleka krowiego moze bym troszke dala, a watpie czy wypijal by wiecej niz mm. Zawsze mozan jeszcze dac kozie lub sojowe jesli na krowei jest uczulenie ;-) ... tyle z moich madrosci :-p
 
reklama
gosiak - nie wiem jak Twój, ale mój robi 4-5 kupek dziennie, więc musimy go pilnować z tym piciem, bo ostatnio doktor powiedziała, że jest odwodniony, miał suchy język:baffled:


gnagna - ja jeszcze mam dawać mieszankę bo "normalnego" mleka i nabiału nie podaję. U nas wieczorem ok 150 ml, a rano 250 schodzi.


renisus - to pogratulować koleżance cierpliwości:tak:
 
hej laski sorki że ja tak z innej beczki skoro tyle ciekawszych rzeczy tu się dzieje ale właśnie dostałam info ze swoich kadr odnośnie urlopu macierzyńskiego. Wklejam, może komuś się przyda:

Obecny stan prawny przewiduje dwie możliwości skorzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego:
1. przez złożenie dwóch osobnych wniosków o te urlopy – każdego w terminie nie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem danego urlopu, w tej sytuacji miesięczny zasiłek za okres urlopu macierzyńskiego oraz dodatkowego urlopu macierzyńskiego wyniesie 100 % podstawy wymiaru zasiłku, natomiast za okres urlopu rodzicielskiego zasiłek wyniesie 60 % podstawy;


2. przez złożenie wniosków na oba urlopy jednocześnie – nie później niż 14 dni po porodzie, w tym przypadku miesięczny zasiłek będzie wypłacany w wysokości 80 % podstawy wymiaru zasiłku przez cały okres; Zarówno dodatkowy urlop macierzyński jak i urlop rodzicielski mogą być podzielone pomiędzy oboje rodziców, jeżeli byłaby Pani zainteresowana takim rozwiązaniem proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny udzielę Pani szczegółowych informacji w tym zakresie.


Po wykorzystaniu ww. urlopów będzie Pani mogła skorzystać z urlopu wychowawczego w wymiarze 35 miesięcy, jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 5 roku życia. Przed złożeniem wniosku o urlop wychowawczy konieczne będzie wykorzystanie przysługującego Pani urlopu wypoczynkowego.
Jeżeli zdecyduje się Pani dołączyć dziecko do swojego ubezpieczenia (dziecko może zostać zgłoszone przez matkę lub ojca) bardzo proszę o odesłanie do Kadr wypełnionego druku z danymi dziecka, wraz z numerem PESEL dziecka.
Już teraz przypominam, iż przed powrotem do pracy konieczne będzie wykonanie przez Panią badań lekarskich i uzyskanie zaświadczenia potwierdzającego zdolność do pracy. W celu umówienia się na badanie należy zadzwonić do Centrum Umawiania Wizyt na numer infolinii 801 005 777 i uzgodnić termin badania.


"Podstawowy" urlop macierzyński lub
na warunkach urlopu macierzyńskiego
20
od 19-09-2014
do 05-02-2015
Dodatkowy urlop macierzyński lub
na warunkach urlopu macierzyńskiego
6
od 06-02-2015
do 19-03-2015
Urlop rodzicielski
26
od 20-03-2015
do 17-09-2015
Razem
52
od 19-09-2014
do 17-09-2015


Cyntia zaciskam kciuki mocno :-) Już prawie z górki
 
Ja nie zdecydowalam sie na szczepienie. Dostalam do podpisania formularze i oswiadczenie do sanepidu. I lekarka przyszla mnie przekonywac do zmiany decyzji ale nie meczyla dlugo. Zmienilam zdanie co do witaminy K - juz sie nie podaje domiesniowo tylko zwykle kropelki takie jak kiedys po szpitalu w domu to stwierdzilam ze ok. Bedziemy musialy za miesiac skontrolowac bioderka bo jedno ma lekkie odchylenie na usg ale moze przejsc samo nie musi.
Kiedy sie pojawia zoltaczka? Beda pobierac mlodej krew zeby to zbadac?

Cyntia babina jak tam sytuacje?

Aaa co do nie znasz dnia ani godziny - ostatnio na porodowke trafila babka co tyle co wyszla od gina ktory mowil banaly typu wszystko sie przygotowywuje do porodu, z mezem do domu nie dojechala bo odeszly wody, rozkrecily sie skurcze i jak trafila na porodowke to krzyknela trzy razy i po sprawie:D

U was po porodzie daja wam karte do wypelniania co ile karmienie, o ktorej kupka i siusiu dziecka?

Moj maz ma zbawienny wplyw na mloda - tak jak uspokajala sie jak dotykal brzuszka, tak teraz pobuja ja chwile albo po prostu jest to dziecka nie ma i spi:p

Cycanie coraz lepiej nam idzie ale irytuje mnie potem te obkurczanie sie macicy:/ sutki tak zahartowane ciaglym mietoszeniem przed porodem, teraz nie reaguja nawet:) mam je smarowac profilaktycznie czy dopiero jak beda pekac? O ile beda?
 
kotulcia - albo pobierają krew, albo mają takie urządzenie jak termometr, które przykładają w kilku miejscach do skóry dziecka. Ja karty nie miałam, sama zapisywałam wszystko i prowadzę ten zeszyt do dzisiaj:-D ale to ze względu na alergię Szymka, inaczej bym się nie cykała:baffled:
 
Kotulcia - co za
Fantastyczny post o tej kobiecie :) czyli wszystko sie moze zdarzyć :) juuupi!! Koleżanko, a Ty miałaś problem z hemoroidem? Bo zastanawiam sie jak to sie ma przy parciu? Czy moŻe pęknąć albo cos... :/

Liście Malin- wiem ze juz nieraz o tym pisaliście ale teraz ja nie wiem, mam herbatę. 2x dziennie ja pic?

Czarna - dzieki za info, ja tam jeszcze do swojej kadrowej muszę zadzwonić bo skąd ten wniosek sie bierze?
 
Pscilka - smordek sadzi jedna ale porzadna, no czasem na 2 raty ck bym sie nie nudzila :p . Ale faktycznie jak jest problem z odwodnieniem to nie ma zsrtow. Tez swojego pilnuje bo sa i gorsze dni :)

Kotulica - ja po porodzie prowadzilam dla siebie taki zeszycik co kiedy i ile razy aby mi sis cycusie nie pomylily. I pozniej aby pamietacco nowego dostawal. Robilam tak chyba do 9 miesoaca. Jesli masz krem bez zmywania ja bym profilaktycznieco jakis czas sobie posmarowala. Nie chcesz aby popekaly
 
Garmelka - nic mi sie z hemoroidem nie stalo przy porodzie chociaz przy parciu myslalam ze mi dupsko rozerwie:p nie czuje go teraz ani nic.

No mam masc bez zmywania to chyba co drugie karmienie chociaz naloze cienutka warstwe:)

Cyntia na pewno w trakcie akcji skoro nie pisze:)
 
reklama
Kotulcia - ale ze nie pękłaś... Jednak te harce z mężem i złota rączka doktorka były nie na darmo... :)
To z tym obcym w tyłku troche mnie pocieszylas, mnie raz boli jak cholera a pozniej spokój...
Smaruj te suty na wszelki wypadek...

No a co do jakichś zeszycikow to faktycznie dobrze notować mniej więcej co ile sie karmiło, ktorym cycem i jeszcze pamietać trzeba o tym żeby dziecko kłaść raz na jeden raz na drugi boczek żeby główka była okrągła :)
 
Do góry