reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Paula- trzymam kciuki, dawaj znać co i jak!

Gnagna- ja mam dwa okrycia; 1. Beżowy płaszczyk taki sportowy z kapturem z h&m mama i jest super a drugi z happy mum czarny elegancki wiec problem z głowy. Gorzej z butami... Zawsze miałam 37 a teraz w 38 sie nie miesZcze... Chyba kupie jakieś najtańsze baleriny albo tenisowki bo jak taka pogoda to ba klapki za zimno...

Co do proszków i płynów to jeszcze nic nie mam :(

Dziewczyny, dzis rano wstałam i tak mnie bolała klementyna od środka jakby mi ktos igłe wsadzal takie nakłowanie pierwszy raz tak miałam... Nie wiem czy to szyjka czy co i teraz znowu ból wraca.. Ma tak któraś?
Babina Ty jakie masz skurcze??

Katinka- chwała Ci za to ze nie zaplacilas z góry... Dopóki nie zrobią porządnie kasy nie zobaczą/ proste:) współczuje sie tylko uzerania z tym wszystkim i sąsiadami... A z myciem klatki to Cie troche poniosło... Chłop by Ci sie teraz przydał do pomocy bo na teściowa to chyba nie masz co liczyć? Piękny obrazek, nie wiedziałam ze taka malarka z Ciebie:)
 
reklama
Ja planuję zakupić Dr. Brown'sa. Słyszałam wiele pozytywnych opinii, więc chce się przekonać. W razie czego mam też jedna aventa bo była przy laktatorze.


Aprops jedzenia....to ja powinnam zamilknac bo skubnelam w niedzielę troszkę przepysznego łososia wędzonego nadziewanego serkiem * niebo w gębie! !) I skosztowalam zupy kurkowej...

no to j też zamilknę...wczoraj zjadlam trochę wędzonej makreli brat przywiózł z nad polskiego morza więc jak tu nie spróbować :-p

cześć dziewczyny, cieszę się, ze wszystkie jakoś się jeszcze trzymamy, oby jak najdłużej.
Mam do Was pytanko, jakich butelek zamierzacie używać dla maleństwa, ja sama myślałam o Avencie, ale byłam w zeszłym tygodniu u koleżanki (matki 2-latka) i ona mówiła, że nie warto Aventa, bo smoczki drogie i ze względu na to, że butelki są takie szerokie to dziecko ma potem problem z samodzielnym trzymaniem butelki, a lepsze są takie np. z Carrefura Mówiła, że jej mały jak miał pół roku to trzymał butelkę samodzielnie, a jej koleżanki syn, który był na Avencie, dłuugo później zaczął sam trzymać butelkę.

ja kupiłam butelki tommee tippee, niestety wiadomo że w praniu wyjdzie czy malemu podpasują

Dzieki za info - tak myślałam że może być baaardzo mlecznie... :-D

Ale ma dziś dzień lenia!!! Przeleżałam prawie cały dzień :crazy: bardzo mnie dzisiaj plecy bolą...
Teraz dopiero za obiad się biorę.. :sorry2:

Dziewczyny, czy teraz już w każdym szpitalu jest tak że po porodzie SN kładą bobasa na mamie i już tak zostaje? Bez mycia - wyciera się tylko , a dzidzia brana jest tylko do ważenia i mierzenia .... ? (przy założeniu że wszystko jest ok).
Czyli na dobra sprawę pierwsza kąpiel jest dopiero w domu>?

mojego Filipa położyli mi od razu na mnie, jak wzięli do mierzenia i warzenia to go dobrze wytarli ubrali i dali z powrotem mi :-) Urodziłam w nocy, a więc kąpali go dobrze następnego wieczoru


czarna - może być, że tak reklama w TV zadziałała:baffled:. Ja czekałam chyba z miesiąc, ale na szczęście przyszły na czas. No niestety kupiłam całą paczkę, bo już zabrakło mi adresów na które mogłabym zamawiać próbki:-D. Tak więc dziewczyny z Wawy jakby co mogę poczęstować, piszcie na PW:tak:


kacha - i tak mnie nie pobijesz, ja luteinę przez miesiąc aplikowałam doustnie, zanim przez przypadek nie zobaczyłam, że to tabletki dowcipne:-D

:-D:rofl2: padłam ;-)

babina ja to wcześniej nie wierzyłam w to leżenie z nogami w górze, ale potem wypróbowałam sama - jak mnie bolał czy ciągnął brzuszek to kładłam się na kanapie, nogi na oparcie i znacznie szybciej przechodziło. Także chyba coś w tym jest.

W sumie cieszę się że nie ma upałów, ale z drugiej strony nie mam praktycznie żadnych ciążowych ubrań na chłodne dni :baffled: Jakoś od początku liczyłam na to, że do września będzie piękne, ciepłe lato...

To co dziewczyny kaweczka w taką pogodę? :-)

no to idę zrobić :-)

cyntia oszczędzaj się nam!!!;-)


..........................................................................

Wczoraj miałam wizytę u położnej, hemoglobina 11,6 więc dobra, dostałam wyniki z glukozy i też wszystko w normie. Bałam się że będzie cukrzyca przy moim pochłanianiu słodkiego:-)

Ogólnie wszystko w porządku, mały głowę ma na dole, powiedziałam że mam te bóle na @, ponoć normalne, jak będą silne i paracetamol :-D nie zadziała zgłosić się mam do szpitala

kolejna wizyta za niecałe dwa tygodnie, 3 września

U mnie też kiepska noc, budziłam się często i conajmniej dwa x miałam te bóle jak na @ aż w kręgosłup szło. Mały nieźle uciska mnie na pęcherz, bo latam i po nocach do toalety, gdzie z pierwszym synem tak nie miałam.

Zaraz zamawiam reszte pierdól do pokoju małego żeby mieć już gotowe:-)

U nas też zimno i od rana pada:crazy: więc czas na kawę
 
mam okropny dzien
rano zamknełam kluczyki od auta w garazu,debil no,nikogo w domu nie ma,wziełam siekier i rozwaliłam kłódke zeby dostac sie do tych kluczyków.

Pojechałam na wizyte,moja dr kazała na poczatek wrzesnia pisac sie na usg a połozna mówi ze zapisow jeszcze nie ma,moze w czwartek beda ale na koniec wrzesnia
kuzwa to ja urodze.kazała do sanitasu,gin mi zaznaczyla na tym kierowaniu sanitas.
dzwonie tam i mowie ze chce USG ale kolor doppler duplex.
A ona ze takiego nie mają
no kpina powinnam miec to usg 2 32 tc a jestem w 33 i co ja mam zrobic??
No az sie powyłam
 
Ja kupiłam mleczko z Loveli,i jestem zadowolona.
Inne płyny,mleczka jakoś dla mnie brzydką pachną,a ten ma przyjemny zapach.
A i w Biedronce fajna promocja była,więc jak tu się nie skusić ;)

Dziś kupiłam w realu pampersy premium care 43,99 zł ;)
 
garmelka sama nie wiem jakie to skurcze byly,po prostu o wiele mocniejsze niz zwykle. Czasem jak mi sie brzusio postawil to taki dyskomfort czulam,ze caly brzuch napiety,a wczoraj w nocy budzilam sie bo mnie normalnie az bolalo jak mi sie brzuch postawil.
W klementynce tez czesto mnie sciska,kluje. ale to tak przez chwilke tylko,zaraz potem puszcza.

Caly dzien dzisiaj przelezalam,nawet cos mi sie tam zasnelo. Nie do zycia jestem :) Musze sie troszke rozbudzic bo ledwo zyje. Ale chociaz jak na razie z brzuszkiem wszystko ok
 
Garmelka wlasnie nad taka kurtka z h&m sie zastanawiam, ale w tym sezonie maja chyba tylko w kolorze khaki i jakos to mnie zniecheca. Jestem jasna blondynka i zielen nie jest dla mnie.

Domka wlasnie z powodu takich cyrkow nawet nie myslalam o prowadzeniu ciazy na NFZ... Ja dzis ide na drugie usg w 30 tygodniu. Wczoraj mialam u prowadzacego, ale chce jeszcze zrobic dokladniejsze. Koszty koszmarne, ale wole dmuchac na zimne. W tym miesiacu na dentyste plus ginekologow pojdzie 670 zl...
 
rjoanka - ja dostosowuję ilość proszku do ilości prania, sypię na oko, ale pewnie mniej niż zaleca producent:happy2:


gosiak - ja to nie narzekam na spanie, od czasu jak się skończyły upały śpię jak dziecko :tak:


czarna - u mnie z ubraniami też bryndza (a jeszcze sweter i spodnie (jedne z dwóch par jakie mam) zostały u teściów:baffled:), gorzej bo te ciepłe ciuchy mam wrzucone do pawlacza i już sama tego nie wyciągnę, trzeba liczyć na łaskę...


katinka - niezłe malowidło, lubię takie rzeczy własnoręcznie wykonane:tak:


cyntia - ja używam dodatkowego płukania praktycznie zawsze:rofl2:


karina - ale uparty dzieciaczek, może do końca chce zostać niespodzianką:tak:


gnagna - mam krótki płaszczyk ciążowy (używka kupiona za grosze). Mam nadzieję, że jeszcze się w nim w cycach mieszczę, bo o brzuch to się nie martwię:-D


garmelka - ja mam czasem takie pojedyncze ukłucia, że aż podskakuję z bólu, ale tak jak mówię jedno na dzień nie więcej. Jeśli u Ciebie się to przeciąga to może sprawdź.


domka - musiałaś nieziemsko wyglądać z tą siekierą:-D:rofl2:. Co do usg faktycznie kpina. Może na własną rękę szukać innej placówki, bo to rozumiem na NFZ.Czasem też prywatne CM mają umowy z NFZ, a nie wszyscy o tym wiedzą i kolejki tam krótsze.
 
pauleta - nie strasz mnie ... :( ja mialam wizyte 11.08 i szyjka 43mm zamknieta to możliwe zeby w tak krótkim czasie mogło się z nią coś stać?

babina - ja wstalam o 6:30 - mialam zaplanowany cały dzien, z mama, koleżankami, zakupy i wszystko odwołałam bo się przestraszyłam tego kłucia i też leże - wstałam tylko na gorący prysznic i śniadanko przed chwilą... pozamawiam reszte wyprawki dzisiaj skoro i tak leze z lapkiem...
 
reklama
A ja zadam głupie może pytanie, czy jak upralam część ciuszkow w proszku jelp to mogę przezucic się na plyn lovella? Nie będzie to jakos kolidowac ze soba??.Tanszy jest i latwiej dostępny
 
Do góry