reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
hej...
ja bede szczepic 5w1 i wzw... ale musimy przesunąć bo Olcia chora.. miała 38,1 goraczki czekamy na lekarza ma byc ok 16....

ja mysle nad anty ale nie wiem na co sie zdecydować.....

ja jem dużo ale waga spada caly czas wiec o tyle dorbze...

u nas cisza jest ok 20.. obie panny śpia o tej porze z tym że młoda budzi sie 3 razy na jedzenie i przy okazji zmiane pieluchy.... takze nie jest tragicznie...
 
Aniula: Zimniejsze dłonie i stópki u takich Maluszków to normalne. Spowodowane jest to niedojrzałością układu krążenia. :)
 
Iguana lepiej pozno niz wcale. U mnie spokoj od ok 20. T spi, a mala roznie, ale generalnie jest grzeczna. Ja ciepodziwiam bo przy 4 to pewnie urwanie glowy.

Aniula ja nie robie nic specjalnego zeby uspic. Kapiel, cyc troche przytulania i do lozeczka.
 
Aniula jak Zuzia nie zaśnie przy butli, to po prostu kładziemy ja do kołyski i jakoś tak sama zasypia po jakimś czasie, najpierw patrzy, obserwuje a później zasypia. Choć teraz się przestawiła i po kąpieli i po butli nie zasypia od razu tylko od 3 dni czuwa jeszcze jakąś godzinkę, 1,5h i tak wczoraj np. o 22:00 dokarmiliśmy ją jeszcze 30ml i jak zasnęła o 22:00 to spała do 4:30 :-D A szczepimy 5w1, albo jak się uda to 6w1 - innych szczepionek nie chcemy.
Co do sexu to dosyć szybko zaczęliśmy, bo 3tygodnie po porodzie, z tymże to była cc no i mi szybko krwawienie ustało... I ja ciągle myślę nad anty - co by tu wybrać :-)
 
Aniula mój Filippo zasypia zazwyczaj przy cycu, rzadko się zdarza, żeby sam zasnął na łóżku. A w łóżeczku to niema mowy, niechce leżeć. Co do zimnych rąk i nóg to ja uważam, że to sprawa krążenia chodź położne w szpitalu i nasza pediatra twierdzą, że dziecku jest zimno i kazały ubierać. Ostatnio nawet u pediatry usłyszałam, że co zemnie za matka, że dziecko ma zimne ręce, a ja go nie ubieram.O fajne melodie, wykorzystam napewno.

co do szczepionek to ja chce szczepić wybiórczo,a na dodatkowe wogóle.
 
No i jesteśmy po kolejnej nocy. Obudził się po kąpieli o 21:00. Przez pierwsze 5 godzin jakoś dawałam radę, ale w szóstej godzinie to już nie wiem, czy bardziej płakał on, czy ja. Teraz znów kwili, a pospał może z pół godziny odkąd go położyłam. Padam na twarz. Nie wiem już co mam robić.

miałam dziś dokładnie to samo.. mimo że malutka normalnie ładnie przesypia noce.. od 24-00 do 5.00 płakała jak tylko od cyca odstawiałam.. aż w końcu padła..spała do 9.00 i potem znów do 11 'walka'- teraz śpi na balkonie.. jestem wymęczona..
i mam wyrzuty sumienia że się na nią złościłam :(

IGUANA polecam butelki Dr.Brown (ja mam szklaną).

Kurcze ta MINIPIGUŁKA- brzmi sensownie. Dzięki za wskazówkę! nigdy o czyms takim nie słyszałam.. a trzeba ją zacząć brać tak samo jak zwykle piguły, czyli od 1 dnia krwawienia? no ja nie wiem kiedy okres przyjdzie.. ja wciąż jeszcze malutko plamię od CC
 
Ostatnia edycja:
Martocha ta minipigulke mozesz juz brac, nie musisz czekac na okres bo np karmiac piersia mozesz sie dlugo naczekac, a brak okresu nie oznacza braku jajeczkowania. Ja biore od ok 3 tygodnia po porodzie. Te pigulki bierzesz bez przerwy i najlepiej o scisle okreslonej godzinie (mozesz miec max 2 godzinny poslizg), zeby zadzialala wlasciwie. Ale o szczegoly najlepiej popytaj twojego ginekologa. Dodam tylko ze recepte dostalam przy wypisie ze szpitala.

Tez mam te butelki :)
 
Ja brałam tabletki anty dla karmiących przy Neli, i teraz raczej nie będę ich brała. Strasznie po nich plamiłam, więc z seksu i tak mało co wychodziło. Miałam też wrażenie że pokarm zaczął mi po nich zanikać, albo to był tylko zbieg okoliczności.

Zainteresowanym wysłałam książkę :)

Ja, podobnie jak Agnieszkaala chcę szczepić wybiórczo albo wcale. Za dodatkowe to ja podziękuję, co za dużo to (tym bardziej) nie zdrowo, a szczepionki to nic innego jak złoty biznes.

Aniaania my dzieci kąpiemy codziennie, na palcach u rąk mozna policzyć ile razy Nela poszła spać bez kąpieli (musiała być bardzo chora). Tomek spał na dworze jak nie miał tygodnia, a czekanie miesiąc to dla mnie duża przesada przy takiej pogodzie.
Agnes współczuję Ci tych nocek i wiem, jak nerwy w takich sytuacjach targają. Poczytaj o czopkach viburcol.
Dżaga zdrówka dla Was!
Tulipania ja nie szczepię bo nie widzę sensu, a już na pewno nie ma sensu szczepić na rota. Rotawirus powoduje biegunkę, a nawet jak zaszczepisz to nie masz gwarancji, że dziecko ich nie dostanie. Szczepionka jest tylko na kilka szczepów wirusa, a jest ich bardzo wiele, więc po co truć dziecko i kasę wywalać. A z biegunką można sobie poradzić.
Paulinek u nas też koniec z dziećmi, więcej nie robimy. Ja z seksem chyba poczekam jeszcze 4 tygodnie, krocze ładnie się goi, ale ja i tak pewnie będę panikować za pierwszym razem.
Iguana ale Meksyk u Ciebie, ja to bym siedziała i plakała chyba. Oby to był koniec przygód tego rodzaju i masz rację, niech ten rok się kończy, bo poza urodzeniem dziecka nic miłego mnie w nim nie spotkało. Przytyłaś 1 kg i schudłaś 15 kg?? Wow. Ja czekam aż mi 10 kg spadnie...
aniula Tomek zasypia albo przy cycku, albo odkładam go do łózeczka i zasypia sam. Strasznie tego pilnuję żeby na rękach nie usypiał. On też ma zimne rączki i nóżki, ale to normalne.
Tosieńka ale Zuza pospała, fajnie :) Mój synek budzi się na cyca około 23, 1 i 5.
Agnieszkaala ja usłyszałam że jestem wyrodną matką jak przy 30 stopniach na dworze Nela spała w wózku w samym pampersie :/
Martoocha jeszcze nie raz się na córę zezłościsz niestety, zmęczenie bierze górę nad wszystkim.
 
reklama
Carla dziekuje za ksiązke :)


Padam na pysk od rana Zoska spi mi tylko na rękach jak tylko ją odkłądam to odrazu sie budzi i płacze i szczerze nie wiem co sie dzieje... jeśli do rana nic sie nie zmieni ide z nią do pediatry bo moze cos jej jest czego ja nie widze zewnętrznie:( Albo tak na nią działa ten wieczny charmider w naszym domu ....
Cholera nie wiem juz co robic jestem bliska płaczu a ręce mnie bolą jak diabli od noszenia i czuje jak sie wyciągneły do samej ziemi:(

Carla własnie tak jak napisałas przytyłam 1 kg a schudłam 15. Ciąze zaczynałam z wagą ( wstyd sie przyznac... ) 115 kg konczyłam 116kg wczoraj stałam na wadze w przychodni i 101 warze:)
 
Do góry