reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Witajcie dziewczyny. Dawno mnie tutaj nie było, ale jakoś trudno mi wszystko ogarnąć. Wakacje się kończą, jesień za progiem i za chwilę znowu zima... Oj, coś mi smętnie dzisiaj.
 
reklama
Moja wizyta tez sie zbliza powoli w przyszlym tygodniu ide , ale dzisiaj odebralam wyniki morfologii , moczu i hbs i niestety znowu jakies bakterie w moczu :( normalnie ciagle jakies infekcje u.moczowego mam nadzieje ze nie dostane znowu antybiotyku bo nie chce sie faszerowac lekami zw wzgledu na małego, a co do pory roku Kamea ​to ja jakos nie moge sie doczekać już świąt :)
 
Iguana, Kamea witam w klubie "nic mi się nie chce". Ja od paru dni mam problem z zmobilizowaniem się do jakiejkolwiek aktywności, dobrze że jeszcze pogoda ładna to chociaż na ogródek na słonko wyjdę ale jak zrobi się brzydko i pochmurno to chyba nic mnie nie będzie w stanie z łóżka wyciągnąć :-)

ja się póki co nie stresuję karmieniem bo po porodzie różnie może być a wiadomo że karmienie w dużej mierze zależy od naszej "głowy", im bardziej o tym myślimy i się stresujemy tym gorzej działa to na laktację... zakładam że będzie dobrze nie ma się co na zapas martwić :-)

mam nadzieję że dzisiejszą noc uda mi się przespać
dobranoc
 
witam!!!
Ja dziś zadowolona po USG, wszystko jest ok, opis w odpowiednim wątku.

Antiope sorki, że zapytałam, nie wiedziałam, że to bardziej skomplikowana sprawa. Ważne, że jest ok i że poznałaś teściową jeszcze przed porodem, bo jak pisałaś mogłaby wyjść z tego śmieszna sytuacja :-) u nas jest cieplutko, codziennie ok 24 stopnie więc jak na razie nie narzekam na zimno. A przynajmniej nogi mi odpoczywają w sandałach. Przydałyby mi się buty na jesień, ale nie ma sensu teraz kupować, bo stopy trochę opuchnięte i mogłabym za duże buty kupić. Co do śmierci łóżeczkowej to też się tego bałam i dalej będę, ale mówią, że zdarzają się u dzieci, których matki się nie szanowały w ciąży, np paliły papierosy itp. Monitor oddechu to ponoć nie fajna sprawa, moja kuzynka miała przy dziecku i narzekała, że strasznie stresował ich, często włączał się bez powodu, to tylko elektronika i wszystko może się zdarzyć więc po co się stresować dodatkowo.
nektar witamy wśród nas!!!
persefona mam nadzieję, że mąż już po operacji i wszystko jest ok.
ewelinkowska kochanego masz męża, w sumie mój też zawsze mówi, że może poprasować, ale jakoś wolę sama :-) wizyta pewnie ok, wszystko jest w porządku, nie może być inaczej.
Beata Kamińska przy pierwszym dziecku też dużo czytałam i się stresowałam, ale matki mają to do siebie, że wiedzą co robić. Teraz przy drugim dziecku mimo iż jestem troszkę bardziej doświadczona to i tak się stresuję. Małą kładliśmy do spania w rożku na boczku, raz na jednym raz na drugim, ale zazwyczaj i tak wolała spać na pleckach z rękami wysoko uniesionymi do góry :-) Oczywiście bez poduszki i to bardzo długo. Jak był katarek to podkładaliśmy książki pod nogi łóżeczka żeby główka była wyżej. Nie obawiaj się, że przegapisz przebudzenie dziecka, nie ma takiej opcji, jesteśmy bardzo czujne w tej kwestii. U mnie też coś nie tak wcześniej było z moczem, ale brałam urosept i się uregulowało. Teraz biorę opaowanie uroseptu co jakiś czas tak profilaktycznie,
persefona to stara szkoła z tym szerokim pieluszkowaniem, kobiety czasem jeszcze tak robią także zdrowym dzieciom co jest zbyteczne i może tylko zaszkodzić. No chyba, że lekarz zaleci inaczej.
 
Dzień dobry:-)

Ja dzis znowu od 5 nie spie i snułam sie po domu jak cien bo leżec zle chodzić zle normalnie masakra jakas ostatnio sie dzieje zgaga praktucznie zyc nie daje i nic mi nie pomaga prócz sody az sie boje pomyślec jak wyglada moj żoładek i watroba bo jeden wielki ogien czuje:(

Dziewczyny ostrzeżenie dla mam któe będą sie starały o świadczenia w pl tj. becikowe i ew. rodzinne na dziecko dowiedzcie sie dokładnie niech wam wypisza co jest potrzebnie bo mnie wczoraj malo szlag nie trafił jak moj pojechal do OPS-u po papiery które tylko musialam wypełnic bo reszte świstkó mielismy juz na reku i sie okazało ze i tak nie mozemy nic złozyc ( chodzi mi o rodzinne) bo po pierwsze niekompetetntna pani która tam siedzi nie poinformowała nas do konca co jest w całości potrzebne i teraz znowu od dziś moj ma latanie po urzedach żeby zebrac potrzebne zaświadczenia a ja jak sie dowiedziaalm wczoraj ze nic nie załatwił tylko zmarudził czas niepotrzebnie to taki słowotok wulgaryzmow posypal sie pod adresem tej kobiety ze gdyby to usłyszała to chyba by z krzesła spadla wiec dowiedzcie sie dokładnie bo szkoda nerwów i latania po 5 razy tym bardziej ze co chwile żadaja coraz to nowych swistków i zaświadczen biurokracja pierdzielona...

dobra wygadałam sie wiec ide pralke właczyc bo moj do tej pory nie nauczył sie obsługi...:szok:
 
Hej,
Aniula ciesze sie,ze na wizycie ok. U Nas już chłodniej,dzisiaj ma być 22 stopnie. Ale mi to odpowiada.

Beata ja na bakterie w moczu też brałam urosept,to lek ziołowy. Nie powinien zaszkodzić. Lekarz mi kazał brać. Kup sobie żurawine suszoną,soki żurawinowe,dżem i jedz profilaktycznie.

Ja jeszcze w łóżku,a moje dziecie już broi i od rana ma głupie pomysly. Musze wstać i jakieś śniadanie zrobic. Dzisiaj mam wizyte,poprosze o kciuki.
Milego dnia!
 
Trzymam kciuki mocno!!!!
Ja spie dobrze ostatnio fakt budze sie okolo 7 rano ale nie dlatego ze spc nie moge ale z powodu chyba miednicy ewentualnie bioder:tak: tak mnie boli jak spie na boku ze szok....zebym podczas snu mogla to kontrolowac to splabym caly czas na plecach...wstalam dwie godz. temu a boli do tej pory:-(
Siedze o godz przed kompem i szukam superasnych przepisow na ciasto z jablkami musze sobie dzis cos upiec :-)
Milego dnia wszystkim paniom zycze!!!!
 
czesc!!! widze, ze wielu z nas juz sie odechciewa wszystkiego. mi w zupelnosci. dawno mnie nie bylo, ale straszne u nas napiecie panuje od kilku dni. ciesze sie, ze u was wszystko ok, bo u mnie ten ostatni podjazd to premia gorska:szok:
pierwsza rzecz jestem chora kaszle strasznie, katar nie daje oddychac, a lidka uciska przepone, wiec sapie jak lokomotywa, leze w lozku i nic nie robie:szok:
druga sprawa to taka, ze musialam odwiedzic lekarza, bo zaczal mnie bolec brzuch jak na @, wiec przestraszylam sie bardzo, okazalo sie, ze szew na macicy zaczal sie troche niebezpiecznie rozciagac i mam lezec i nic nie robic:szok:. naszczescie dzieciaki od poniedzialku do przedszkola, wiec lezenie bede mogla wcielic w zupelnosci, narazie staram sie jak najwiecej odpoczywac i nic nie robie. skutek tego to taki sajgon w domu, ze swiat takiego nie widzial, ale dzieciaki probuja troche mi pomagac, wiec staraja sie scielic lozka, olek probuje odkurzac i jestem z nich dumna:-). jesli bol sie nasili no to do szpitala jak najszybciej, wiec nawet jestem juz spakowana:szok:
beata nie martw sie napewno nie zaspisz jak dzidzia sie obudzi, jest to taki instynkt, ze jeszcze sie nie obudzi tylko zacznie krecic a juz spala nie bedziesz zapewniam cie:-) moje dzieciaki w swoim pokoju spia, a ja jak sie przekrecaja w lozku to normalnie jak detektor ruchu dzialam:szok:
co do szerokiego pieluszkowania, ja z zadnym z dzieci nie pieluszkowalam, bo nie bylo potrzeby. ortopeda po usg powiedzial, ze jesli ni ma wskazan to takim pieluszkowaniem mozna tylko zaszkodzic, wiec nie robilam tego
aniula super, ze na wizycie ok
agnieszkaala trzymam kciuki za wizyte
 
reklama
Dzień dobry dziewczynki
Iguana ja w ogóle nie mam pojęcia co i jak z tymi becikowymi. Gdzieć słyszałam, że w Krakowie można z 3 źródeł dostać, ale kompletnie nie wiem co i jak, od kogo, jakie papiery potrzebne itd.



agnieszkaala trzymam kciuki za wizytę


Iwona u mnie nie ma mowy, żebym spała na plecach, bo od razu mnie bolą. To chyba przez zwyrodnienie w dolnym odcinku.


osa współczuję złego samopoczucia. Mam nadzieję, że jeszcze pare tygodni w dwupaku wytrzymasz.


A ja dziś idę do endokrynologa. Ciekawe co mi powie ciekawego, bo wyniki TSH dobre i do tej pory przytyłam tylko 6-7 kg. Myślę, że utrzyma mi tą samą dawkę leku. Ciekawa jestem tylko co po porodzie.
 
Do góry