reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
Rajani ściskam bardzo mocno.

Kciuki za dzisiejsze wizyty :-)

Coś dzisiaj mnie brzuch pobolewa i kuje =/

Dzisiaj pobudka o 8,30 a jeszcze nawet się nie uczesałam tyle co się ubrałam i siedzę nic mi się nie chce.
Właśnie zjadłam lizaka chupa chups xxl a zaraz idę zrobić sobie herbatkę i siedzę dalej bo nie wiem czego brzuch boli.
 
Zabciu! Pewnie boli bo rosnie i sie rozciaga :) zauwazylam ze jestes w Uk moze zajrzysz tez do nas na watek o ciezarowkach w UK?

Ja ewidentnie ta sprawe z ospa przespalam i zignorowalam! Na szczepienie jest za pozno bo w ciazy na nia szczepic nie mozna! Mam nadzieje, ze mialam ja bo kontakt z zarazonymi mialam wielokrotny. Czytalam, ze czesc ludzi ma np jedna czy 2 krosty i tyle wiec mam nadzieje, ze tak bylo w moim przypadku! Badanie zrobie dla swietego spokoju. Pech z ta ospa, szczegolnie ze jako dziecko mialam absolutnie wszystko przez rozyczke po szkarlatyne!

Landrynko! bardzo dobrze walcz o siebie! Oni tu w sluzbie zdrowia tak maja, ze jesli jestes uparta i nie dasz sie zbyc mozesz wszystko zalatwic!
Co za tupet ma byla Twojego faceta! No naprawde brak slow!

Joanna84 - wspolczuje! z zebami nie ma zartow! Reperuj szybko zabki, mam nadzieje ze jak namniej bolesnie!
Mnie takze czeka wizyta bo plomba mi sie wykruszyla! Przyszla mi karta z tutejszego NFZ ze mam dentyste oraz wszystkie leki za darmo do momentu kiedy dziecko skonczy 1 rok zycia! Zyc nie umierac! :)

Milego popoludnia Brzuchatki!
 
Zostaje w szpitalu do jutra do obchodu. Mialam badanie. Troche bolalo bylo nieprzyjemne ofc zdenerwowalam sie i lezki polecialy. Potem moja doktorowa.z ordynatorem mowia ze idziemy na przyjemniejsza czesc zebym sie uspokoila i usg. To widzialam mojego wielkoluda ma 8cm bez nozek hihi. Dostalam nawet zdjecie! Ir tak fajnie pepowine widac. Teraz jestem spokojna.
 
Takhisis ja pewnie i tak spanikowana pojechałabym do szpitala jakbym nie czuła ruchów dziecka, dla mnie detektor byłby tylko i wyłącznie czymś miłym dla ucha na wieczór :) dlatego nie kupuję, szkoda kasy.
Mam do Was pytanie, może głupie, ale mój partner ma dzisiaj przywieźć stetoskop. Czy coś będzie słychać?
 
Pannacota....czy bedzie slychac przez stetoskop- t w duzej meirze zalezy od tego jak z tluszczykiem u Ciebie na brzuniu:)

Rajani ciesze sie bardzo ze widzialas Robaka:)


ide walczyc dlaje z szafami....wrrrrrrrrrrrrrr
 
Przez stetoskop tętno płodu słychać od 18.tygodnia. Są kobiety, które mówią, że słyszą już w 12.tygodniu, ale jest to ich własne tętno z aorty brzusznej o częstości 70-100 uderzeń/minutę, a tętno płodu jest zawsze dużo szybsze około 150 uderzeń/minutę. W dużej mierze zależy to również od umiejscowienia łożyska, bo jeśli jest na przedniej ścianie to będzie ciężej coś usłyszeć.
 
Witajcie jestem już po wizycie. Opisałam ją na wątku o wizytach usg.
Rajani spokojnie maluszek rośnie jak na drożdżach.
Detektor i tak i nie. Chyba bym siedziała z przyłożonym do brzucha 24h.
 
reklama
Żabcia tak jak mówią dziewczyny to może być rozciąganie macicy, dzidzia rośnie i potrzebuje sobie miejsce zrobić. Jak się bardzo martwisz to może zadzwoń do swojego lekarza? I oczywiście odpoczywaj :)
Takhisis bardzo fajny artykuł o tym detektorze tętna, przeczytałam sobie choć ja nie miałam zamiaru kupować :)
Aleksiel ja ospę miałam jako dziecko i bardzo dobrze ją pamiętam, miałam wtedy 9-10 lat i wróciłam z zielonej szkoły cała w kropeczkach :) okazało się, że koleżanka przyjechała na miejsce już chora i nas wszystkich pozarażała, cała klasa wtedy była chora :)
Rajani cieszę się, że po badaniu jesteś już spokojna, wiem co czujesz bo też byłam w szpitalu i to nie jest nic przyjemnego, normalnie mega nudy! Ale jesteś pod opieką lekarzy i fajnie, że już jutro pójdziesz do domku bo to znaczy, że jest dobrze :)
Pannacotta co do stetoskopu to nie wiem bo nie sprawdzałam choć sama mam w domu :)
Die_perle współczuje tego sprzątania ale za to jaka później będziesz zadowolona z efektów :)
a ja właśnie zrobiłam sobie placki ziemniaczane i zjadłam 3 ze śmietaną kwaśną :) normalnie pycha
 
Do góry