reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2013:)

Ale miałam przejścia dziewczyny.. dziś autentycznie umarłam..
Po spacerku poszłam zrobić siusiu..podcieram się a tam rdzawa plamka.
Serce zaczęło mi tak walić że myślałam że zwariuję...szybko telefon do ginka, że już do niego jadę..
Zrobił USG- i wszystko w porządku!
Maluszek ma 2,8 cm i pięknie machał rączkami.
Mam leżeć i jutro na kontrolę znów pojechać...ciągle troszeczkę się martwię, ale mam nadzieję!

Ale co się nadenerwowałam z M. to moje... ale byłam dzielna! nie płakałam..tylko ogromny stres!

Trzymajcie bardzo mocno za nas kciuki proszę...

(nie wiem juz na którym wątku powinnam to napisać?)


 
reklama
Ale miałam przejścia dziewczyny.. dziś autentycznie umarłam..
Po spacerku poszłam zrobić siusiu..podcieram się a tam rdzawa plamka.
Serce zaczęło mi tak walić że myślałam że zwariuję...szybko telefon do ginka, że już do niego jadę..
Zrobił USG- i wszystko w porządku!
Maluszek ma 2,8 cm i pięknie machał rączkami.
Mam leżeć i jutro na kontrolę znów pojechać...ciągle troszeczkę się martwię, ale mam nadzieję!

Ale co się nadenerwowałam z M. to moje... ale byłam dzielna! nie płakałam..tylko ogromny stres!

Trzymajcie bardzo mocno za nas kciuki proszę...

(nie wiem juz na którym wątku powinnam to napisać?)



Cale szczescie wszystko dobrze ! wiem jak sie denerwowalas i wiem jaki to stres... wypoczywaj, lez i dbaj o siebie. Wszystko jest dobrze wiec uszy juz do gory...
Ja czekam do srody :( i wariuje powoli ...
 
martOocha najważniejsze, że z dzidzią ok. To na pewno nic poważnego.
Jak dla mnie ten temat w sam raz na to co napisałaś.


[FONT=&quot]A ja dziś po raz pierwszy o mało nie zaliczyłam pawika. Wszystko przez to, że D się zachciało robić warzywa na patelnię. To tak potwornie cuchnie, że jak się do D zbliżyłam, to naprawdę mało się nie porzygałam…[/FONT] A on głupi mówi, że wydziwiam. No przecież nie panuję nad takimi reakcjami mojego organizmu.
 
hej hej
Martoocha ale mialas przyzycia !! masakra ! Trzymaj sie tam nam :))) bedzie dobrze !!
W takim razie o czym piszemy na wątku głownym ? Zeby nie było tak jak w przypadku Martoochy ze cos napiszemy a poźniej zastanawiamy sie czy faktycznie w dobrym wątku.
Ja tez uwazam, ze pisanie na watkach jest fajne i pomocne, ale czasem tak wyjdzie, ze "cos" zacznie sie na głównym Ot tak po prostu ... mysle, ze samo sie jakos w miedzyczasie to wyklaruje i wejdzie w krew. szkoda, ze nie mamy watku zamknietego ale w formie takiej jak tutaj.
Miałam 3 usg teraz 4. Najpierw na poczatku, byl pęcherzyk, tydzien później malenstwo, nastepnie po dwoch tygodniach i teraz tydzien po - w srode. troche czesto ale ide ostatni raz do mojego "starego" lekarza, dal skierowanie na badania to głupio tak nie pokazac wyników, zreszta chce byc pewna co do tej odklejającej się kosmówki ... później juz co m-c do aktualnego czyli 8 kiwetnia. No i chce sie umowic na prenatalne, w którym tyg najlepiej robic ? slyszałam, ze w 12 tyg bo później juz lipa - ja tam w to nie wierze.
 
Hi, normalnie nie nadrobię was nigdy, a wątków to już w ogóle.
Mój się tylko dopytuje o USG :-) chyba bardziej niecierpliwy niż ja..

Martoocha odpoczywaj i trzymam mocno kciukasy

Ten urlop roczny to 12 mc czy krutszy od jest, bo się już lekko gubię, a na pewno chce wydłużyć :-) ?
 
Ten urlop roczny to 12 mc czy krutszy od jest, bo się już lekko gubię, a na pewno chce wydłużyć :-) ?

z tego co wiem do wyboru jest 6 lub 12 miesięcy

6 miesięcy jest płatne 100% średniej pensji, 12 miesięcy to 80% pensji

trzeba wybrać i złożyć wniosek u pracodawcy, on przekazuje to do zusu

podobno jest możliwość zmiany decyzji w trakcie trwania macierzyńskiego
jeśli wybierzecie 6 miesięcy a w trakcie ich trwania zmienicie zdanie na 12 to drugie pół roku bedzie już płatne tylko 60%
jeśli kobieta wybiera roczny, a po pół roku decyduje się wrócić do pracy to przysługuje jej wyrównanie tych 20%x6.
informacje uzyskane tylko z jednego źródła (którym w dodatku nie jest zus), więc głowy nie dam sobie uciąć ;-)
 
reklama
MartOocha, trzymam kciuki! Na pewno będzie wszystko dobrze, to była tylko plamka, najważniejsze że dzidziuś sobie fikał na usg. Trzymaj się :happy2:


Ja się w sumie zgadzam z bosmanką, dla mnie ten wątek ogólny to może być właśnie takie ogólne pitu pitu, jak mamy ochotę pogadać np. leżąc w domu i się nudząc i tyle ;-) bo później (zwłaszcza przez telefon) ciężko z 15 stron pamiętać wszystkie posty na różne tematy i odnosić się do każdego indywidualnie...
 
Do góry