reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
kate to dobrze ze jest dobrze z malenstwem :*

a ja teraz siedze i czuje ten brzuszek...hmm tak jakby coś ciągnęło mnie w środku, taki napięty jest... Hmm moze to przez to ze rosną malenstwa
 
nula, natalie wy jesteście w 10 tygodniu ;-)
Kate bardzo cię cieszę!!! :-)
Pocieszacie mnie, bo ja też nie mam żadnych objawów, bólów, mdłości...aż dziwne, w poprzedniej ciąży na tym etapie leżałam już w szpitalu z powodu nieprzerwanych wymiotów :confused:
Moja pierwsza wizyta pojutrze...
 
Kate bardzo się cieszę :) super :) do mojej wizyty 8 dni zostało, już nie mogę się doczekać aż zobaczymy maleństwo :)

Dziewczyny a ja nie wiedziałam, że jestem w ciąży, nic nie podejrzewałam. Tzn spodziewałam się,że MOGĘ być. Pamiętam jak jeszcze kilka dni przed zrobieniem testu próbowałam podejrzeć czy jest zasinienie hah :) w dniu spodziewanej miesiączki robiłam test tylko i wyłącznie po to żeby się uspokoić i mieć pewność, że wieczorem mogę wypić, że mogę dawać sobie wycisk na siłce i palić papierochy :) brzuch mnie bolał, więc nakropiłam na test i jak zobaczyłam dwie kreski to nie mogłam w to uwierzyć :-)

No i jak Julianna napisała dziewczyny zaczęłyście 10 tydzień, 9 u Was już skończony :)
Ja nie wiem jak ktoś mi się pyta w którym tyg jestem co odpowiedzieć. Wg OM to co na suwaczku, wg USG 5 dni młodsza ciąża. Mówię, że jestem w tej młodszej ciąży, ciekawe co lekarz zobaczy 12 marca :)

No i u mnie jak u natalie. Wie już większość :)
 
Ostatnia edycja:
Kate świetna wiadomość! Bardzo się cięsze, teraz dbaj o siebie i odpoczywaj!

Ja podejrzewałam, że jestem w ciąży ale miesiąc wcześniej też spóźniał mi się okres więc podeszłam do tego spokojnie i test zrobiłam dopiero jak zaczęły mnie boleć piersi i jakiś "wewnętrzny głosik" mi to podpowiadał ;) Chociaż to była nasza pierwsza próba bez zabezpieczenia i w owulacje i byłam trochę zaskoczona, że tak szybko poszło ;)

Mam teraz taki mały problem i może któraś z Was jest w podobnej sytuacji... Z moim nie jesteśmy po ślubie i narazie tego nie planowaliśmy za bardzo, jesteśmy ze sobą 7,5 roku, mieszkamy od 6 lat razem, dziecko jest chciane i planowane a "papierek" nie jest nam zbytnio potrzebny. Chwilowo mieszkamy z rodzicami M. i od jego babci i mamy non stop słuchamy na temat tego że powinniśmy wziąć ślub chociaż cywilny ... nie wiem zupełnie co zrobić, postawić na swoim czy ulec ;/
 
Kate świetna wiadomość! Bardzo się cięsze, teraz dbaj o siebie i odpoczywaj!

Ja podejrzewałam, że jestem w ciąży ale miesiąc wcześniej też spóźniał mi się okres więc podeszłam do tego spokojnie i test zrobiłam dopiero jak zaczęły mnie boleć piersi i jakiś "wewnętrzny głosik" mi to podpowiadał ;) Chociaż to była nasza pierwsza próba bez zabezpieczenia i w owulacje i byłam trochę zaskoczona, że tak szybko poszło ;)

Mam teraz taki mały problem i może któraś z Was jest w podobnej sytuacji... Z moim nie jesteśmy po ślubie i narazie tego nie planowaliśmy za bardzo, jesteśmy ze sobą 7,5 roku, mieszkamy od 6 lat razem, dziecko jest chciane i planowane a "papierek" nie jest nam zbytnio potrzebny. Chwilowo mieszkamy z rodzicami M. i od jego babci i mamy non stop słuchamy na temat tego że powinniśmy wziąć ślub chociaż cywilny ... nie wiem zupełnie co zrobić, postawić na swoim czy ulec ;/
ja jestem w takiej sytuacji i juz dziadkom oznajmilismy ze ślubu teraz nie bedzie i koniec...dziadki oburzeni ze jak to jak samotna matka i powinnismy miec ślub ale my postawiliśmy na swoim;)
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy któraś miała już robione badania na cytomegalię? ja dzisiaj odebrałam wynik i nie wiem co oznacza... bo miałam robione badania CMV IgG i wynik mam 76,9 co oznacza wynik dodatni. Ale nie miałam robionego tego IgM... i teraz nie wiem czy to dobry wynik czy nie
 
reklama
Nula z tego co wiem obecność przeciwciał IgG kobiety na początku ciąży świadczy o przechorowaniu przez nią cytomegalii, co chroni ją przed świeżą infekcją i czyni zakażenie płodu mało prawdopodobnym. O istnieniu pierwotnego zakażenia, groźnego dla płodu świadczy obecność przeciwciał klasy IgM (które jednak mogą przetrwać do 18 miesięcy od pierwotnej infekcji) oraz znaczny wzrost przeciwciał IgG.
 
Do góry