reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Szczepienia: My będziemy chcieli wziąć tę skojarzona szczepionkę...jeszcze nie zastanawialiśmy się czy 5w1 czy 6w1...w ogóle się jeszcze póki co nie orientowaliśmy za bardzo w tym temacie.
A przy okazji mam pytanko...wiecie już po jakim czasie szczepi się po raz pierwszy taką skojarzoną szczepionką?
 
reklama
U Nas jest problem z gazami. Mały nie może się wypierdzieć, pręży się,popłakuje,ale to chyba nie są kolki. Najgorzej jest w nocy. Wysłałam M do apteki bo jakieś kropelki.
Filip je w nocy 1,5 godziny co godzine. Ja ledwo żyje. W dzień je co 2,3 godz. Pomylił sobie dzień z nocą. Smoczka niechce więc wisi na cycu, pić też niechce.
My w środe idziemy na wizyte patronażową:mierzenie,ważenie.
Co do szczepionek to ja bym chciała szczepić wybiórczo i oczywiście skojarzeniowymi. Na początek zainwestowałam w engerix B zamiast euvaxem szczepić.
 
Tulipania Kalendarz szczepień - szczepienia dzieci w wieku 0-3 lat – jakie szczepienia należy wykonaćKalendarz szczepień – zaplanuj w budżecie – oblicz ile będzie Cię kosztować szczepienie dziecka
Agnieszkaala wybiórczo, czyli jak chcecie szczepić? Chodzi mi co chcecie, a z czego rezygnujecie?? Ja jestem strasznie sceptyczna jeśli chodzi o szczepienia, ale w szpitalu lekarka tak mi głowę zryła że szok, mój mąż podpisał oświadczenie o nie szczepieniu, a później siedział i mnie męczył, moja matka to samo. Poszliśmy do lekarki i ona powiedziała dokładnie to, co wiedziałam że powie, ale mój mąż zmiękł i ja przez niego też... Gruźlica i żółtaczka tym Engerixem poszły... A co dalej to ja nie wiem, boję się jak cholera...
Tomek polubił smoczek Aventa, Nuka nie chciał (niestety, bo Aventa mi się nie podobają) i jak wiem, że jest po cycku i dalej stęka, to daję smoka i mam spokój.
 
Witajcie. Wczoraj smarnęłam posta i przy samym końcu wszystko mi się skasowało:wściekła/y:Nie miałam sił drugi raz pisać...:baffled:

Agnes gratuluję!:-)

Antiope ja też wolę karmić na siedząco. Na leżąco karmię tylko w nocy - po pierwszej pobudce zabieram małego do nas do łóżka, a odkładam do łóżeczka rano.

tosienka my chrzcimy w najbliższą sobotę;-)

Na odparzenia przy pierwszym synku stosowałam alantan w kremie. Tani i naprawdę skuteczny. Sudocrem odstawiłam wtedy w kąt.

Carla to łądny miałaś poród i nie musiałaś się godzinami męczyć.
 
Leze n. Patologi,trafilam ze skurczami i krwawieniem,przyjeli ale na porodowce nie ma miejsc i musze tu czekac.rozwarcie 3cm skurcze roznie co 7,10 min.zastanawiam sie czy wykorzystac ten czas na sen czy chodzic po korytarzu...wszyscy na oddziale spia
 
Witam po prawie nieprzespanej nocy :/
Młodego dziś też gazy męczyły,a ja nic takiego nie zjadłam. Podejrzewam,że łapczywie jadł,nałykał się powietrza i tyle. Niedawno tak ulał,że aż chlusnął i zrobił dużą kupkę.
A czy wasze maleństwa już się uśmiechają? Bo mój od klku dni uśmiecha się przez sen, a od wczoraj rozgląda się i śmieje. Coprawda na mój usmiech jeszcze nie odpowiada,ale śmieje się nawet do ściany :sorry: Urocze to jest :-)

Co do szczepionek - my będziemy szczepić skojarzonymi jak wszystkie dzieci, ale bez żadnych dodatkowych. Mam jakieś dziwne skojarzenia z tymi pneumo,meningo i innymi... Gabi szczepiliśmy na pneumokoki, a ona najbardziej chorowita z dzieciaków. Nie wiem czy to nie jest z tym związane.

Villandra dopiero teraz zauważyłam GRATULACJE!!!!

paulagd trzymam kciuki&&& I jeśli możesz spać, to śpij i zbieraj siły na porod.
Iguana jak ty kobieto ogarniesz tę całą grupkę dzieci? Ja czasem wymiękam z moją trójką, a ty masz o jedno więcej i teraz sama zostajesz. Podziwiam.
Carla masz wcibską tesciową,nie ma co! Ja ze swoją mieszkam,ale ona nigdy nawet nie usiadła przy mnie jak karmiłam. Nie wtrąca się i cenię to sobie. A jak czegoś nie wiem to pytam i wtedy służy radą. A moja mama bywa raz kiedyś,więc i tu mam spokój :p


Na odparzenia smarujemy na zmianę sudocremem, bephantenem i maścią robioną w aptece. Mały na szczęście nie ma tak strasznych odparzeń, bo w dzień na tetrze jest i może dlatego.

Karmienie - ja karmię cycem tylko na siedząco, bo na leżąco zwyczajnie piersi mnie bolą i mi niewygodnie :/ Cycamy średnio co 2,5 - 3 h.

Właśnie dzwoniła babka,że w czwartek ortopedy nie będzie i czy możemy jutro przyjechac na usg bioderek.
 
Paulagd ciekawe czy juz jest rozpakowana :) Nie mam czasu na wchodzenie tutaj nawt. Widziałam ze na dole forum sa podfora dzieci urodzone np we wrzesniu 2013 i tam emigruja mamuski ktore urodziły.
Zazdroszcze dziewczyna ktore moga karmic. Dostalam takiej alergi 2 tyg temu na niewiadomo co ktora ciagnie sie dalej, ze kilka razy mi leki zmieniali. W koncu biore takie po których nie bede mogla karmic nawet 2 tyg po odstawieniu. Odciągałam pokarm a teraz jest go coraz mniej i mniej wiec raczej tak sie skończyla moja kariera karmieniem piersią :szok: jest mi przykro jak cholera ze sie nie spisałam. Mały dostaje NAN teraz zjada juz 1 litr na dzień :p Zadatki ma na Pudziana a ja splajtguje na to mleko....Tyle dobrze ze jak po 21 go kapiemy, okolo 22 po butelce juz spi to budzi mnie miedzy 3 a 4 a pozniej dopiero okolo 7.
Trądzik niemowlecy mamy. Cos z tym robicie?
Franek 7 bedzie miał miesiac a ja juz wrocilam do wagi sprzed ciazy :) 16kg mniej. Mialyscie racje ze to zrzuce gdy przezywalam ze jestem gruba :)
 
cześć dziewczyny witam się po tygodniu

melduje że Zośka przyszła na świat 29.10.2013 o 23.50, 10 punktów ale było trochę komplikacji i poród zakończył się cc.
potem postaram się doczytać co u was
 
Carla niechce szczepić na błonniec, ksztusiec, na odre, świnkę, różyczke bo uważam, że te szczepionki są bez sensu. Na wzw napewno będe szczepić, na gruźlice niestety muszę bo jedną dawkę dali w szpitalu. Na dodatkowe typu ospa,pneumokoki nie zamierzam, a jeśli już to najwcześniej w 2,3 rż.
 
reklama
Agnieszkaala a polio i Hib?? I jeszcze tężec- ale bez sensu podawać szczepionkę na tężec 2 miesięcznemu dziecku, ja wolałabym dopiero jak zacznie chodzić i ryzyko skaleczeń będzie realne. Znasz jakąś pojedyńczą?? A Alę też tak szczepiłaś i nie miałaś problemów? Bo o nas poszło info do sanepidu, bo młody dostał szczepienia z poślizgiem. Ja poza tym chciałabym szczepienia przesunąć w czasie, żeby młody podrósł.
Kamea poród miałam faktycznie fajny, byłoby idealnie gdyby teściowa nie wparowała mi na porodówkę zaraz po porodzie i nie przechwyciła nam dziecka :/
Karoola gratulacje :) Jak znajdziesz chwilę to napisz jak tam u Was i jak Zosia.
Szczęściara karmieniem się nie przejmuj, ważne by dziecko rosło zdrowo! Super że waga wróciła do normy, ja molestuję wagę 2 razy dziennie i namiętnie mierzę moje ubrania w rozmiarze xs :) Ciekawe czy wrócę tak szybko do siebie jak Ty, gratuluję Ci tego :)
Paulagd mam nadzieję, że już tulisz maluszka :)
Persefona teściowa się taka zrobiła pod koniec mojej ciąży i dopiero niedawno zaczęła mnie ostro wkurzać :/ Tomek nie ulewa (jeszcze), bo Nela to co zjadła to ulała. A na gazy to położna kazała kłaść dziecko na brzuszku z podkulonymi nogami.
 
Do góry