reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2011

Dziewczyny wyczułam sobie guza w piersi pod prysznicem, to pewnie zatkany kanalik mlekowy, kurde boli jak dotykam jak cholera. Jak sie tego pozbyć? Masować? Ale jak? Jakieś okłady? Jakie? Może któras tak miała i podzieli się wiedzą ..
 
reklama
Dziewczyny wyczułam sobie guza w piersi pod prysznicem, to pewnie zatkany kanalik mlekowy, kurde boli jak dotykam jak cholera. Jak sie tego pozbyć? Masować? Ale jak? Jakieś okłady? Jakie? Może któras tak miała i podzieli się wiedzą ..

masuj! ja tak miałąm, czerwona plama jest w tym miejscu? Spróbuj okładu ciepłego i przystawiając dziecko do cyca uciskaj ten gruczoł. Najgorzej schodzi mleko spod gruczołów spod pach ;/

cześć tak wogóle :)

mi w szpitalu raz dokarmili żebym odpoczęła a takto na piersi non stop. Teraz nie dopajam chyba że brzuszek boli albo mnie nie ma a domaga się piersi ;)

asionek współczuję problemów z brzuszkiem. Nam po boboticu przeszło, dajemy profilaktycznie :tak:

mały szalał jak zwykle rano, od 5 do 7 wariował.. a mnie gardło boli i katar się przyplątał :((
 
zadzwoniłam do poradni laktacyjnej i mi babka zabroniła masować ( choc ja sobie wczesniej na sucho pomasowalam i bol jak cholera). Powiedziała,że tylko krzywde sobie zrobie. Mam robic ciepłe okłady, ściagac laktatorem i dopiero dac cyca, a potem zimne oklady. Tylko jak malej podac to mleko ściągnięte? Ja nie chce butelką
 
zadzwoniłam do poradni laktacyjnej i mi babka zabroniła masować ( choc ja sobie wczesniej na sucho pomasowalam i bol jak cholera). Powiedziała,że tylko krzywde sobie zrobie. Mam robic ciepłe okłady, ściagac laktatorem i dopiero dac cyca, a potem zimne oklady. Tylko jak malej podac to mleko ściągnięte? Ja nie chce butelką

strzykawką możesz podać, pomagaj sobie palcem.. hmm ja masowałam ale nie tak mocno tylko troszkę przyciskałam. Ale widać zdania są podzielone ;)
 
zadzwoniłam do poradni laktacyjnej i mi babka zabroniła masować ( choc ja sobie wczesniej na sucho pomasowalam i bol jak cholera). Powiedziała,że tylko krzywde sobie zrobie. Mam robic ciepłe okłady, ściagac laktatorem i dopiero dac cyca, a potem zimne oklady. Tylko jak malej podac to mleko ściągnięte? Ja nie chce butelką
nie dawaj ściągniętego pokarmu, po prostu ściągnij trochę i żeby pierś zmiękła i przystaw dziecko do cyca
 
Witajcie,
Powiedzcie mi jak sie załatwiają wasze maluchy karmione piersią? Bo u mnie nie załatwił sie synuś juz od 4 dni dawałam mu wode przegotowana, rumianek ale nic to nie działa. Jest spokojny je tylko i spi....ale boje sie,ze w końcu zacznie go brzuszek boleć, zakupiłam czopki glicerynowe ale jeszcze poczekam z zapodaniem mu ich...
 
ja nie wiem czy u mnie opuchlizna zeszła ale mam wrażenie że całe moje ciało to taki flak, nawet mam wrażenie że na nogach nawet skóra mi wisi:(
co do pocenia to ja nie jestem jakaś mokra i spocona, ale cały czas śmierdzę potem:( i nawet kilka kąpieli w ciągu dnia nie pomaga.






a u mnie dzisiaj płacz (mój)od rana bo mała zaczęła kaszleć:( i nie wiadomo co z takim małym dzieckiem robić, żaden lekarz na wizytę nie chce do domu przyjechać a do przychodni odradzają przyjście bo jest



dużo chorych dzieci.
po 15 przyjdzie położna zobaczymy co ona powie
a na jutro umówiliśmy się do lekarza tylko w innym mieście
aby było dobrze
i dodatkowo mój mąż jest przeziębiony i antybiotyk dostał:( masakra jakaś, jestem dzisiaj załamana

u mnie na brzuchu tez taka skora dziwna jak gabka troche ... niedawno rodzilysmy trzeba dac sobie czas , w koncu przez 9 miechow skora dostala troche w kosc
oby mala szybko wyzdrowiala !! bedzie dobrze zobaczysz , ale niedziwe , ze masz strasa :(

Dziewczyny wyczułam sobie guza w piersi pod prysznicem, to pewnie zatkany kanalik mlekowy, kurde boli jak dotykam jak cholera. Jak sie tego pozbyć? Masować? Ale jak? Jakieś okłady? Jakie? Może któras tak miała i podzieli się wiedzą ..

ja bym delikatnie masowala ... tutaj nawet podczas karmienia mowia zeby lekko masowac wlasnie kolo pachy
odciagaj troche i czesto przystawiaj do piersi

asionek współczuję problemów z brzuszkiem. Nam po boboticu przeszło, dajemy profilaktycznie :tak:

mały szalał jak zwykle rano, od 5 do 7 wariował.. a mnie gardło boli i katar się przyplątał :((

ja zaczelam dawac ten sab simplex i oby pomoglo !!
a ty sie kuruj !! zdrowka duzo :)



Anula z tego co czytalam jak male jest spokojne nie placze to jest ok i nie musi kupa byc codzien
gorzej jak nie robi , ale sie prezy , staka ,placze , jak moj np.
z czopkami bym poczekala , jezeli jest ok i boli nie ma
 
Hejka Mamuśki,

Mam czas to popisze z wami pokarm powoli powoli sie rozkreca ale moja mała co weźmie cyca to śpi mimo ze jest dobrze wybudzona szturcham gadam, masuje na chwile po cycka i znów śpi i przez to tego cycka rozbujać nie mogę macie jakąś metodę zeby nie zasypiał maluch.

A co do odbijania się to dziś mała pospała ładnie do 4 potem cyc butla i to pieprzone odbijanie wzieło ja tak rozbudziło że nie spała do 7 a ja z nią ale nie płakała ani nic tylko lezała od czasu do czasu stękała sobie.....

Justys- ja jak daje butle to normalnie woda potem proszek zawsze wyjdzie wiecej albo ulej jak chcesz równe ja na poczatku ulewałam teraz daje moja własnie po całym dniu cyca zjadła 60 ml :szok: a jutro kończy tydzień i też ja w szoku czy to idzie tyle zjeść ale zjadła i śpi a to przez to ze cały dzień na cycu i co ją wziełam to ona usypiała to ja odkładałam ona sie wybudzała i tak w koło :angry: nikt nie powiedział że bedzie lekko :-p

Asionek- współczuję problemów z kupką naprawde moze popij herbatki laktacyjne albo ty popij rumianek to i małej bedzie lżej no już nie wiem tak mi przyszło do głowy moja dziś za to zasrała ze tak powiem 6 pieluch i tez sie zastanawiam czy to nie przez mieszankę tak wali czy oby ona dobra dla niej :baffled:

Trzymam kciuki za wszystkie w dwupakach wiem jak to wkurzaaaaaa ale już niedługo i mi opuchlizna juz w szpitalu znikneła mogłam normalnie w butach wyjsc do domku :tak: a nie w klapkach :-D
 
Tak mnie cos podkusiło i zadzwoniłam do drugiej babki z tego samego szpitala, w którym rodzilam z poradni laktacyjnej. No i przyznałam sie,że inna pani mi doradziła ściągac z laktatora. No i ona powiedziała,że nie ma potrzeby skoro mała nie ma problemów z jedzeniem. Mam karmic co 2h tylko pamietac,że gdy karmie z chorej piersi, to mała ma miec bródkę po stronie guzka. Czyli będę musiała z pozycji spod pachy, bo mam to pod pachą. Następnie po karmieniu mam robic zimne okłady. No i posłucham sie tej chyba, bo po cholere mi laktator jak mała ładnie ciągnie? No chyba,że tak jak kasiadz powiedziała, aby laktatorem tylko chwile i potem do cyca? Co myslicie? Moze laktator mi lepiej pociągnie na początek, że tak powiem?
 
reklama
u mnie była dzisiaj położna (i babka z poradni laktacyjnej w jednym), ja też mam takie guzki pod pachą i powiedziała żeby się tym mocno nie przejmować bo jak nie ma gorączki i czerwonej plamy na piersiach to nic strasznego się nie dzieje. Powiedziała że przed karmieniem można trochę otoczkę brodawki po uciskać żeby małej łatwiej się przyssało do cyca, no i kazała zimne okłady robić po karmieniu.
 
Do góry