reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Witajcie,
Powiedzcie mi jak sie załatwiają wasze maluchy karmione piersią? Bo u mnie nie załatwił sie synuś juz od 4 dni dawałam mu wode przegotowana, rumianek ale nic to nie działa. Jest spokojny je tylko i spi....ale boje sie,ze w końcu zacznie go brzuszek boleć, zakupiłam czopki glicerynowe ale jeszcze poczekam z zapodaniem mu ich...
anula ja tak miałam z pierwszym synem, robił kupkę raz na tydzień, ale wtedy to az po pachy:-D. Połżna i lekarka mówiły, że dzieci karmione piersią tak mogą robić. Raz na tydzień albo i po każdym karmieniu. Zapytaj się swojej położnej, pewnie powie podobnie. Ja bym wolała takie raz na pare dni niż co chwile jak jast teraz u mojej. Kiedy nie zajże to w pieluszce żółto, no ale może się unormuje, bo pieluch idzie tona.
 
reklama
cześć kochane.

Ja mam dzisiaj z kolei takie upławy, ze szok. leci mi taki budyń że co 2/3 h zmieniam wkładkę. To nei czop bo bez krwi, ale masakra!
asionek
kochana ja chyba wolałabym już się zmagać, cieszenie się ostatnimi dniami ciąży jest przereklamowane;P
monika
Ty wiesz ze ja też taka bezczelna jestem i nie dotrzymałam słowa? :p ale wychodzi na to że jest nas chyba 5 jeszcze...


ivi
dasz wiarę, że ja tez juz mam chęć wyłączyć tel? mój dostał jednego sesa, ja 3, a poza tym miałam wizyte zaciekawionej rodzinki i oczywiście słysze już tlyko ciągle "Ty to jak słonica chodzisz w ciąży" itd;/ aż niesmaczne się to robi....
 
Cześć Wam laseczki :)
Dziękuję za dobre rady, mały zjada wszystko i chyba jak bym mu ze 150 dała to też by wciągnął hahaha
Po tatusiu taki apetycik :)

Asinek- słonko jak mama robi Ci paczkę to może niech Ci kupi w aptece bobotic to jest polski odpowiednik tego niemieckiego specyfiku co ja używam, to wszystko ma ten sam skład tylko o innym stężeniu, kropelki są na nieszkodliwe a może pomogą Twojemu maleństwu po co macie się męczyć. Mój biedaczek też tak płakał ja nie mogłam patrzeć na te jego krzyki i teraz jest wporząsiu:)
 
Ewa z tego co mi wiadomo to czop nie zawsze jest krwią podbarwiony:tak:, więc kto wie, może jutro przeczytamy wiadomość od ciebie że urodziłaś........
Kasiadz a jak te okłady robisz i jak długo trzymasz? ja recznik namoczony w zimnej wodzie ale zaraz jest ciepły na nowo :wściekła/y:moze Ty masz lepszy patent?
ja przecięłam pieluchę na 2 części, namoczyłam, włożyłam do woreczka i trzymam w lodówce :tak:jak mam czas to sobie robię okłady, ale nie za często bo czasu brak....
ale np zawsze rano jak się podmywam to zakładam stanik, w niego te pieluchy, one mnie chłodzą a ja się myję od pasa w dół:laugh2:



a ja mogę się pochwalić że dzisiaj pierwszy raz sama kąpałam Antosie i nawet nie płakała:rofl2:

położna powiedziała że mała nie wygląda na chorą więc już mam nieco lepszy humor, ale co ja dzisiaj przeżyłam...

a i dzisiaj zauważyłam że mam dużo siniaków na nogach, czy to może być związane z porodem? bo nie pamiętam żebym się uderzyła i to w dodatku w dwie nogi. Może to żylaki powodują takie sińce albo jakieś zatory żylne???????
 
Ostatnia edycja:
Hejka Mamuśki,

Mam czas to popisze z wami pokarm powoli powoli sie rozkreca ale moja mała co weźmie cyca to śpi mimo ze jest dobrze wybudzona szturcham gadam, masuje na chwile po cycka i znów śpi i przez to tego cycka rozbujać nie mogę macie jakąś metodę zeby nie zasypiał maluch.

A co do odbijania się to dziś mała pospała ładnie do 4 potem cyc butla i to pieprzone odbijanie wzieło ja tak rozbudziło że nie spała do 7 a ja z nią ale nie płakała ani nic tylko lezała od czasu do czasu stękała sobie.....


Asionek- współczuję problemów z kupką naprawde moze popij herbatki laktacyjne albo ty popij rumianek to i małej bedzie lżej no już nie wiem tak mi przyszło do głowy moja dziś za to zasrała ze tak powiem 6 pieluch i tez sie zastanawiam czy to nie przez mieszankę tak wali czy oby ona dobra dla niej :baffled:

moj na poczatku tez pociagnal chwile i spal , czasami udalo mi sie go obudzic czasami nie , ale najwazniejsze , ze przybieral , tylko , ze czesciej jadl ... pozniej sie unormowalo wszystko i maly juz nie spal na cycu :) daj malej troche czasu :)
no wlasnie to odbijanie nocne to porazka , bo maly tez sie wybudza :/ a znowu jak nie odbije to mam wyrzuty sumienia , ze to przez to ma problem z brzuszkiem ...
co do kup to dopoki sa normalne i mala nie placze jest ok :) moj tyle robil i wolalam to niz teraz ten problem , ze czekam na kupe jak na zbawienie :-D


cześć kochane.

Ja mam dzisiaj z kolei takie upławy, ze szok. leci mi taki budyń że co 2/3 h zmieniam wkładkę. To nei czop bo bez krwi, ale masakra!
asionek
kochana ja chyba wolałabym już się zmagać, cieszenie się ostatnimi dniami ciąży jest przereklamowane;P
monika
Ty wiesz ze ja też taka bezczelna jestem i nie dotrzymałam słowa? :p ale wychodzi na to że jest nas chyba 5 jeszcze...


ivi
dasz wiarę, że ja tez juz mam chęć wyłączyć tel? mój dostał jednego sesa, ja 3, a poza tym miałam wizyte zaciekawionej rodzinki i oczywiście słysze już tlyko ciągle "Ty to jak słonica chodzisz w ciąży" itd;/ aż niesmaczne się to robi....

moze to czop ?? :)
no ja mam chec czasami mojego do brzucha znowu wsadzic ;)) pamietam , ze koncowka to juz masakra byla wsumie ... takze wiem co czujesz :(
co do pytan to kurcze ludzie chyba lubia sie znecac :/ po co kurka pisac i ciagle sie dpytywac ?? przeciez powiesz jak urodzisz nie ? :))

Cześć Wam laseczki :)
Dziękuję za dobre rady, mały zjada wszystko i chyba jak bym mu ze 150 dała to też by wciągnął hahaha
Po tatusiu taki apetycik :)

Asinek- słonko jak mama robi Ci paczkę to może niech Ci kupi w aptece bobotic to jest polski odpowiednik tego niemieckiego specyfiku co ja używam, to wszystko ma ten sam skład tylko o innym stężeniu, kropelki są na nieszkodliwe a może pomogą Twojemu maleństwu po co macie się męczyć. Mój biedaczek też tak płakał ja nie mogłam patrzeć na te jego krzyki i teraz jest wporząsiu:)

ja mam narazie Sab simplex i daje , ale racja powiem nich mama jeszcze kupi na zapas bedzie :) dzieki za rade i fajnie , ze u was spokoj juz :)
a ja mogę się pochwalić że dzisiaj pierwszy raz sama kąpałam Antosie i nawet nie płakała:rofl2:

położna powiedziała że mała nie wygląda na chorą więc już mam nieco lepszy humor, ale co ja dzisiaj przeżyłam...

super , ze z mala jednak ok :)
ja juz kapie malego sama bez problemu , on nigdy nie plakal w kapieli nawet tej pierwszej w klinice :) ale gorzej jak trzeba kluske wyjac wtedy bywa placz ...
 
A ja jestem załamana bo zrobiliśmy dzisiaj badanie na żółtaczkę małej i stężenie bilirubiny jej się podniosło z 13 do 15. Jutro idziemy do lekarza i jestem ciekawa co nas czeka dalej. W najgorszym przypadku czeka nas szpital i naświetlanie. Boję się jutrzejszego dnia cholernie. Mam nadzieję, że to się szybko unormuje. Pewnie dlatego Marysia jest taka spokojna i dużo śpi. Żółtaczka działa na dzieci ospale.

Kasiadz a jak te okłady robisz i jak długo trzymasz? ja recznik namoczony w zimnej wodzie ale zaraz jest ciepły na nowo :wściekła/y:moze Ty masz lepszy patent?
Ja namoczyłam wkładki jednorazowe w wodzie i zamroziłam. Wyciągałam z zamrażalnika, chwilę trzymałam w dłoniach i przykładałam do piersi.
 
reklama
Do góry