reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
jezu znowu ledwo zyje tak mi niedobrze :( bez kitu wykoncze sie kiedys :( do tego pogoda do bani i strasznie wieje , a ja na wiatr jeszcze gorzej raguje ...


nawet nie zartuj z zupa grzybowa, ja uwielbiam...

ja zawsze jak zjem cos, czego nie wiem czy powinnam to pocieszam sie mysla, ze przeciez wiele dziewczyn nie wie do 4 m-ca ze sa w ciazy i jakos robia wszystko to co zwykle a dzieci rodza zdrowe. choc ciagle doluje sie tabletkami na bol glowy ktore wzielam 2 razy w poprzednim m-cu, nim przeczytalam ze nie moge :(

juz tysiac razy bylo pisane , ze jesc mozna wszystko oprocz surowego miesa i serow plesniowych , ale z mleka niepasteryzowanego , a w Pl wiekszosc tych serow jest takich , ze jesc mozna , wystarczy tylko poczytac na opakowaniu :)
moj gin i ogolnie we Francji to nawet pozwalaja jesc no. tartara , ale kupinego z zamrazarki sklepowej , bo podobno i tak juz nie ma szczepow bakteri , bo sa wymrozone
ja tam ryzykowac nie bede , bo nie musze jesc surowego miecha akurat teraz :)
nie mozna jesc w nadmiarze witaminy A , pic ziolowa herbate z korzenia mniszka
reszta jest dozwolona , nawet kawa , ale w umiarze :) takze spokojnie nie ma co panikowac :) i lepiej korzystac teraz , bo pozniej roznie moze byc odczas karmienia piersia

szczepionka na ospe to żywe bakterie, które mogłyby uszkodzić dziecko w brzuchu
ponoć mogę go zaszczepić dopiero jak skończę I trymestr
ale pewnie ze strachu to się wstrzymam z tym szczepieniem dłużej

tak , ale ja sie pytam jak to ma na ciebie dzialac , bo przeciez szczepisz dziecko , a nie siebie :)


ja nic nie biorę oprócz kwasu 5 mg. lekarz powiedział, że jak skończę brać kwas to pomyślimy o witaminach, a teraz mam się skupić na zróżnicowanej diecie ;-) a witaminki same przyjdą do mnie.

taaa zroznicowana dieta :) to nie u mnie hehe , ja jem gorzej niezdrowo jak przed ciaza :/ przez wymioty i mdlosci :(

hej dziewczyny...ale dzisiaj piękna pogoda dzisiaj aż się chce żyć....jak tam wasze samopoczucie??
ja czuję się suuper....wczoraj byłam u lekarza i moje fasolki mają po 4 cm:)

jejku juz 4 cm?? super ale ten czas leci :) czekamy na fotke :)
 
nie panikuje, tylko leki to jednak leki. nie jestem ich zwolenniczka. jeszcze mdlosci Cie mecza? oj wspolczuje, ale powinno przejsc niedlugo. ja cale szczescie mam ten uciazliwy okres za soba
 
a kiedy bralas te leki ?? bo do ktoregos tam tyg. ciazy nie zaszkodzi dziecku , bo podobno te komorki z ktorych ono powstaje sie odnawiaja jak zostana zniszczone
juz kilka razy w roznych zrdolach o tym czytalam
moze cos w tym jest , bo w koncu zadko kiedy wiemy o ciazy od pierwszego dnia , a dzieci rodza sie zdrowe pomimo naszych szalenstw :)
 
kurcze Asionku przykro, że jeszcze Cię mdłości męczą. ja nie mogę tylko kurczaka i warzyw bo mnie odrzuca :baffled: ale nadrabiam owocami. zobaczysz jeszcze troszkę i to się skończy!!!!!!!!!!!
 
w lutym bralam, pozniej dopiero znalazlam ulotke. wierze ze bedzie dobrze :)
tez jem owoce jak opetana, za to na mieso patrzec nie moge
 
A ja wam powiem że po mdłościach mam zgagę na którą pomaga książkowy sposób.. czyli migdały.. ale ostatnio nażarłam się tak dużo że didi się sprzeciwił i poszłam błeee robić... no i czytałam żeby nie przesadzać z orzechami w ciąży.. zresztą jak z wszystkim.. wszystko można w umiarze:-) oprócz alko, surowego mięcha i serów pleśniowych.
 
Do Rabbnit i Ogorkowej i do calej reszty dziewczyn tez dlaczego robicie badanie prenatalne??????????
Ja w pierwszej ciazy tez chcialam od tak sobie ale lekarze w szpitalu przekonywali ze jest to niebezpieczne dla dziecka i jesli nie ma takiej koniecznej potrzeby zeby nie robic.Juz na lozku lezalam i zrezygnowalam.

Mam taki wielki brzych ze az sie z mezem zastanawiamy czy aby wszystko jest ok bo to wyglada jakbym napuchnieta byla.Dziwne strasznie.Mniej wiecej wygladam jak w 6miesiacy pierwszej ciazy.Tez tak macie??????????
 
reklama
Do góry