reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

U mnie też @ brak i dzięki bogu za to !! Długo brałam anty bo bez nich mój @ bez ketonalu był nie do przeżycia dlatego też na samą myśl dostaje dreszczy bo przecież przy cycku to tylko paracetamol :no:
A co do drugiego dziecka to moja Hania będzię jedynaczką no chyba, że adoptuję bo rodzić już na pewno nie będę :)
Moja mała ma od dłuższego czasu łuszczącą się skórę na glowce- pytałam się położnej i ponoć to nie ciemieniucha. Kazała smarować oliwą z oliwek ale niestety to nie pomaga :(
Kapiemy ja w oilatum smarowałam już wszystkim od oliwki, oliwy po czystą lanolinę a główka wygląda coraz gorzej :(
Dodam zdjęcie może ktoś mi coś podpowie bo mi już pomysłów brak :(
Cytryna zaczęłam nosić małą w tym wiązaniu które mi pokazałaś i o dziwo jej się spodobało do tego stopnia, że i przysypia czasami jak ja noszę jest sukces więc Dzięki :) Muszę tylko zmienić chustę bo mam elastyczną i będzie super :)




Uploaded with ImageShack.us
Jezuśku sorry że to zdjęcie jest takie duże ale nie wiem jak to zmienic
 
reklama
korbobor to wygląda na baaardzo suchą skórę, nawilżaj, jeśli oliwka nie pomaga to może jakiś specjalny specyfik???

kasiadz my się śmiejemy do małego na głos a także pierdzioszki po szyjce, brodzie, brzuszku, łaskotki,idzie rak nieborak no i dużo dźwięków śmiesznych.
 
Ostatnia edycja:
korbobor Moje obydwie to miały, ale szybko przeszło. Chyba jestem nienormalna, bo lubie takie coś wyczesywać :-D i małej też się podobało, leżała cichutko jak myszka, a potem smarowałam j&j balsamem nawilżającym w takim zielonym opakowaniu i zniknęło (niestety) po 2, czy 3 dniach.
 
Kasiadz u nas podobnie, tez pierdzioszki na brzuchu i szyjce , ogólnie robienie min, ostatnio np. baran buc mu się bardzo spodobało. No i łaskotanie pod paszkami ale nie męczę dziecka bo się jeszcze kiedyś zemści :-) a ja strasznie na łaskotki jestem czuła :-D:-D
 
korbobor moje obie też taka skórę na główce i na brwiach miały. Ja z racji tego, że obie gęsto włose to nie smarowałam niczym tylko wyczesywałam tak jak sivi. Kilka takich sesji z czesaniem i przeszło.
Jak często myjecie dzieciom główki? Ja w sumie codziennie bo jak ja kładę w wannie to i tak łepetynę sobie zamoczy więc od razu idę za ciosem i myję łepek. W sumie to jej się strasznie włosy przetłuszczają i jak ich nie myłam to ten "łupież" się robił

Kasai moje dziewczyny też się na głos nie śmiały. Zosia w ogóle mało się śmiała, raczej była poważna. Marysia to mały śmieszek ale cichy. Dwa razy udało mi się ją rozśmieszyć tak, że wydała z siebie dźwięk.

Co do tej sprawy z Madzią to myślę, że matka nie mówi całej prawdy i jeszcze może się okazać, że to wcale nie był wypadek.
 
kasia - u nas pierdzioszki na brzuszku albo gryzienie gołych girek powoduję wielkie śmiechulce :-D

sivi - fajne masz teraz suwaczki :tak:;-)

korbobor - dla mnie to mega ciemieniucha :tak: ciepła oliwka, woreczek foliowy, czapeczka i wyczesywać do skutku :tak:
 
O kapota Miłak gołe girki mnie rozwaliły :-):-) Nasz Szymon tez sie nie smieje na glos robi ładny szeroki usmiech i zastyga w bezruchu ;-) I nie pomagaja wyzej wymienione próby spowodowania usmiechu. Chyba jedne dzieci sie smieja na glos a inne tak w srodku w Czesiu :-):-)
 
My najpierw dużo mówiliśmy do Zosi żeby wogóle zaczęła wydobywać z siebie jakieś dźwięki typu "a gu", "a gi", jak zaczęła nas naśladować to śmianie w głos samo już jej wychodziło szczególnie jak ją łaskotaliśmy delikatnie :)

Mam do Was pytanie, czy Wasze dzieci opróżniają dwa cyce naraz czy na zmianę co karmienie? Zastanawiam się czy moja Zosia nie je za mało, podczas jednego karmienia opróżnia jedną pierś i przez dwie godz nic nie chce jeść. a jak sama ściągałam to najwyżej 50ml z jednej, a czytałam że dzieci w tym wieku powinny więcej zjadać. Będę wdzięczna za odp:-)




 
Dobry weekendowo,

Ja dziś byłam na zakupkach i zakupiłam Olci sukienusie na chrzciny o cenie nie wspomne jaką zostawiłam w sklepie :confused2:

U mnie Olcia śmieje się ogólnie bardzo dużo tylko bez dzwięku pare razy udało mi się ja rozśmieszyć że zaśmiała sie na glos ale jak drugi raz próbuje np pierdzioszków juz to nie działa i musze szukac nowego sposobu :-p

eveline- wiesz co u mnie Ola jak je mm z butli zje i 120 ml i 150 ml i jak zje cyca ssie go krótko a długość nie jedzenia jest taka sama a wydaje mi sie ze krótko possała dosłownie 4 min i niby najedzona wiec tez czasami nie wiem i po cycu nie chce juz mm wiec napewno sie twoja najada jakby była głodna by płakała

korboror- ja tez mam u Oli coś takiego narazie nic z tym nie robię i jak byłam na kontroli lekarz kazal oliwką nawilżać i tyle.

u mnie w dzień Olcia ładnie zaspypia jak jest zmeczona poprostu odkładam do lózeczka i zaspypia za to jak pora spać na noc o ludu świety ryje w niebogłosy niby zmeczona a jednak nie pojdzie spać wczoraj tak ryła że myśląlam już na koniec ze nas kolka dopadła aż sie zanosiła a pro po współczuję kolkującym mamą jak dzieci tak płaczą non stop chylę czoła :shocked2:

kurde a co do madzi myślałam ze ja jednak zchandlowała i ze dziecię żyję :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
korbobor wg mnie to ciemieniucha, też taką mieliśmy, godzinę przed kąpielą smarowałam główkę oliwką, na to wata i czapeczka, po 40 minutech zdejmowałam i delikatnie paznokciem zeskrobywałam (bo szczotka za miękka i nie schodziło) po kilku sesjach przeszło, ostatnio się pojawił mały placyk to wczoraj robiłam kuracje;)
korbobor to wygląda na baaardzo suchą skórę, nawilżaj, jeśli oliwka nie pomaga to może jakiś specjalny specyfik???

kasiadz my się śmiejemy do małego na głos a także pierdzioszki po szyjce, brodzie, brzuszku, łaskotki,idzie rak nieborak no i dużo dźwięków śmiesznych.
ja próbowałam wszystkiego i nic a śmiać się na głos to nie umiem bez powodu:(

My najpierw dużo mówiliśmy do Zosi żeby wogóle zaczęła wydobywać z siebie jakieś dźwięki typu "a gu", "a gi", jak zaczęła nas naśladować to śmianie w głos samo już jej wychodziło szczególnie jak ją łaskotaliśmy delikatnie :)

Mam do Was pytanie, czy Wasze dzieci opróżniają dwa cyce naraz czy na zmianę co karmienie? Zastanawiam się czy moja Zosia nie je za mało, podczas jednego karmienia opróżnia jedną pierś i przez dwie godz nic nie chce jeść. a jak sama ściągałam to najwyżej 50ml z jednej, a czytałam że dzieci w tym wieku powinny więcej zjadać. Będę wdzięczna za odp:-)




u mnie jeden cyc jedno karmienie i 2-3 godziny przerwy:)
 
Do góry