reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

korbobor ciesze sie ze wiazanie malej pasuje, ale ono jest typowo dla chusty tkanej, wiec nie wiem ile twoja mala ma podparcia przy nim w elastycznej...?

eveline moja je jednej z piersi na karmienie. Tak mi poradzili w poradni laktacyjnej na poczatku - zeby ta sama piers dawac do godziny czasu, czyli jak je np 10 min a po pol godzinie chce znowu to dawac ta sama. Masz wtedy pewnosc ze dziecko zjada sporo tlustego mleka, ktore leci pozniej, po poczatkowym.
Czas jedzenia skrocil sie jej bardzo z poczatkowej godziny, potem do pol godziny do 12 tyg, teraz sie najada w 10 min. I je teraz co 2,5-3 godziny, jeszcze miesiac temu jadla co godzine. Nie przejmuj sie ile sciagasz z piersi bo to w ogole nie wskazuje na to ile dziecko wydoi :-) niektorym sciaga sie lepiej, innym gorzej, to nie znaczy ze masz malo mleka albo ze dziecko zjada tylko tyle ile mama potrafi sciagnac.
 
reklama
Jak smaruje małej główkę to po jakimś czasie skóra wygląda normalnie tzn.nie jest tak strasznie sucha ale nie wygląda normalnie tzn. jest lekko zaczerwieniona i ma taką jakby guzkowatą skórę czy to normalne przy ciemieniusze?
Co do smarowania to ja już od dobrych 3 tyg. z tym walczę i teraz chyba spróbuję metody z woreczkiem :)
Cytryna wiem, że to wiązanie nie jest do elastycznych ja próbowałam go tylko w celu sprawdzenia czy mała przekona się do chusty.Teraz jestem na etapie szukania tkanej bo wiem że małej się spodobało i że warto :)
 
Witam dziewczynki, mam krótką chwile to coś skrobne.
Bisia pytałaś o jedynaków, to powiem Ci że i ja i mój mąż jest jedynakiem i z naszego punktu widzenia to jest przechlapane. Ja w dzieciństwie cały czas zazdrościłam koleżankom rodzeństwa, często czułam się samotna, a i teraz może jeszcze bardziej mi brakuje. Nasze dzieci niemają nawet takiej bliskiej cioci czy wujka. Podsumowując, cieszę się że mam trójke dzieci i mam nadzieje, że kiedyś będą dla siebie wsparciem.

Co do Madzi to też miałam nadzieje że jednak inaczej to się skończy, a teraz to już nawet nie mam słów. Szok.Niech aniołek śpi w pokoju.

A co do ciemieniuchy to ja podobnie jak kasiadz pisze, przed kompaniem z godzine oliwką potem wyczesywałam, ale że szczoteczka za miękka to średnio schodziło, ale po wykąpaniu jeszcze wszystko było miękkie i jak mała cycowała to ja jej paznokciem zciągałam te strupki delikatnie i od tamtej pory narazie głowa czysta.

No i u nas też jeden cyc przy karmieniu i to mam wrażenie że nie do końca opróżniony.
 
Ostatnia edycja:
Jak smaruje małej główkę to po jakimś czasie skóra wygląda normalnie tzn.nie jest tak strasznie sucha ale nie wygląda normalnie tzn. jest lekko zaczerwieniona i ma taką jakby guzkowatą skórę czy to normalne przy ciemieniusze?
Co do smarowania to ja już od dobrych 3 tyg. z tym walczę i teraz chyba spróbuję metody z woreczkiem :)
Cytryna wiem, że to wiązanie nie jest do elastycznych ja próbowałam go tylko w celu sprawdzenia czy mała przekona się do chusty.Teraz jestem na etapie szukania tkanej bo wiem że małej się spodobało i że warto :)

najtensze tkane jakie widzialam Milka wypatrzyla na allegro - ale ktos by ci musial z Pl przeslac. Mi sie wydaje ze mojej sie jeszcze bardziej bedzie podobalo jak juz bedzie siedziec i bede jej mogla raczki wyciagac z chusty :)

Ja bylam "jedynaczaka" przez 7 lat dopoki nie urodzil sie moj brat i cieszylam sie z brata bardzo :tak:

U nas dzis maruda wrocila ;) Juz zapomnialam jak to jest bo tak zle nie bylo od tygodni... oby sie ten dzien szybko skonczyl a jutro byl lepszy :-)
 
korbobor o! to ty też z UK? pewnie znacie się z Atram nie?

A u nas dzyń dzyń dzyń!!! pada śnieg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pierwszy raz tej zimy!!!!!!:-D:-D:-D:-D
 
korbobor o! to ty też z UK? pewnie znacie się z Atram nie?

A u nas dzyń dzyń dzyń!!! pada śnieg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pierwszy raz tej zimy!!!!!!:-D:-D:-D:-D

Pisałyśmy ze sobą przez chwilkę ale nie znamy się osobiście :)
No i faktycznie pada śnieg i pewnie jutro wszystko stanie bo przecież tu 2cm śniegu to armagedon :))))
 
reklama
Do góry