reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2011

U nas chrzestny chyba nic nie musi poza tym, że jest chrzestnym :)
Malutka a czy to nie jest tak, że jak się wierz w Boga i chrzci dziecko to na zabobony zwyczajnie miejsca powinno zabraknąć. Zabobony to takie trochę pogańskie mi się wydają ale z drugiej strony większość babć, która przesiadują w kościołach właśnie tymi zabobonami nas karmi. W Biblii chyba nic na ten temat nie piszą ;p
 
reklama
A ja mam pytanie z innej beczki...:sorry2:
Czy wiadomo Wam coś na temat zabobonów związanych z ciężarną podającą dziecko do chrztu?:confused::dry:
ja coś słyszałam, nawet miałam być chrzestną ale zrezygnował mój kuzyn bo w ciąży byłam :( ale nie wiem o co dokładnie chodzi, chyba jakieś nieszczęście dla ciężarnej i jej dziecka

Mileczka jak już naprawdę widać je bardzo wyraźnie to już kwestia dni, chyba ,że już się przebił ,a nie wiesz? pukałaś metalową łyżeczką? Jak jest to będzie słychać:-D
u nas już os jakiegoś czasu widać ząbki w dziąsłach, widać jedynki, dwójki i trójki dolne i górne, czyli że wszystkie na raz idą?:szok:

Malutka my tez planujemy chrzciny w święta a dokładnie w 2 dzień świąt, już lokal zamówiony tylko u księdza jeszcze nie byliśmy...:zawstydzona/y:. Jestem przerażona cenami ubranek do chrztu :szok:Można wydać nawet 200zł...a gdzie ja?? Sukienka, fryz...aaaaaaaaaa
ja mam zamiar kupić ubranko na allegro używane, myślę że nie ma co inwestować w nowe bo to i tak na jeden raz;-)

My też jeszcze u księdza nie byliśmy, wybieramy się jutro;-) Jak to jest u Was dziewczyny? U nas jest taki zwyczaj, chrzestny płaci za księdza, za fotografa i kupuje gromnice ,zaś chrzestna kupuje ubranko i szatkę, ja dla mnie to ful wypas:-D Tym bardziej ,że za moją sukienkę mój zapłaci za znalezionego zęba:-D Żyć nie umierać :-D

Edit: Kapsułek nie próbowałam, ale jeśli tak dobre jak proszek są to super :-D
fajny zwyczaj, u nas niestety rodzice wszystko finansują, chyba że o czymś nie wiem? zresztą chrzestna właśnie kupuje mieszkanie we wrocku więc pewnie jest spłukana ;-)








a my właśnie wróciłyśmy z mroźnego spacerku. Tyłki nam zmarzły i się teraz grzejemy;-)
 
My też jeszcze u księdza nie byliśmy, wybieramy się jutro;-) Jak to jest u Was dziewczyny? U nas jest taki zwyczaj, chrzestny płaci za księdza, za fotografa i kupuje gromnice ,zaś chrzestna kupuje ubranko i szatkę, ja dla mnie to ful wypas:-D Tym bardziej ,że za moją sukienkę mój zapłaci za znalezionego zęba:-D Żyć nie umierać :-D

Edit: Kapsułek nie próbowałam, ale jeśli tak dobre jak proszek są to super :-D

u nas tez tylko ja nie chce zeby kupywali wystarczy ze są rodzicami chrzestnymi mają tylko kupić szatkę i świeczkę chrzestny a ja reszte u mnie chrzestnymi sa młode osoby po 21 lat maja na co wydawać :tak:
 
Ja Milenę chrzciłam w jasno różowym kombinezonie ( w którym chodziła normalnie) miała tylko białą czapeczkę i szatkę na które wydałam grosze na allegro. Teraz też nie mam zamiaru świrować na allegro jest pełno używanych sukieneczek w świetnych cenach.
 
Hej ja mam do was takie pytanko, czy kolka może pojawić się u trzymiesięcznego dziecka? bo musze mojej małej kupic wieksza butelke i nie wiem czy konieczna bedzie ta antykolkowa o ile w ogole mozna wierzyc w to jej dzialanie :-)
 
Czesc wszystkim :)

My dzis caly dzien poza domem, Ania po raz pierwszy mi zasnela u kogos innego w domu :-) bo normalnie jak byla zmeczona to byl ryk i nici ze spania.

malutka zabobony jak sama nazwa na to wskazuje prawda nie sa ;) ja zreszta w przesady nie wierze.
My chrzcimy w Wielkanocny poniedzialek, kiecke dla malej juz mam z ebay... i chyba poprosze tesciowa zeby nam cos na ksztalt plaszczyka zrobila na drutach bo nie mam zamairu specjalnie bialej kurtki albo kombinezonu kupowac.
mileczka nie martw sie tym przyjmowaniem komunii, moj maz nawet katolikiem nie jest wiec bedzie tylko stal jak slup w kosciele :-D
 
reklama
Do góry