reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2011

Hej Dziewczyny
Mam problem a mianowicie jak wychodziłam ze szpitala z małą po żółtaczce to lekarz po jakimś tygodniu kazał pobrać mocz na posiew
no i pobrałam ale wykazało nam że mamy bakterie w moczu, bo dzwoniła dzisiaj babka z laboratorium wyniku jeszcze nie odebrałam
no i nie wiem co mam teraz robić bo się naczytałam, że często te wyniki sa zafałszowane, że woreczki na pobieraniu moczu nie sa jałowe że może się tez dostać troszkę kupki
a tak wogóle to pobieranie moczu u takiego dzieciaczka to jakaś masakra
myslę że jeszcze raz pobiorę jej mocz, le kurcze ona nie ma objawów żeby jej coś dolegało, gorączki nie ma, nie płacze nam, ładnie cycusia
no i nie wiem czy powinnam się tym przejmować, bo jak zaś nas wyślą do szpitala to może niepotrzebne być stosowane antybiotyki a to przecież też nie jest dobre, a poza tym w szpitala boję się jak ognia idzie tam wszystko załapać.
 
reklama
Ojjjj my tez miałysmy wczraj ciężką noc. Ale po herbatce na lepsze trawienie poszło tyle bączków że usnęłyśmy.
Ja to sie przeziębiłam i nad Emilką robię wszystko w maseczce żeby jej swoich bakterii nie przenosić.

my mamy do wyboru szczepienia 5w1 i 6w1 a różnica w cenie to 70 zł. Ale chyba weźmiemy 6w1 bo robimy wszystkie szczepienia- rota pneumo i meninokoki też. Dlatego wystarczająco razy będzie kłuta maleńka. A idziemy w grudniu dopiero.

Musze sie tez umówić na kontrolną wizyte do gina, na nfz już srodki wyczerpane wiec na ten rok to tylko prywatnie pozostaje.

Mam pytanie do okularowych mamuś- czy robiłyście już badania wzroku po porodzie? jesli tak to jakie wyszły? Ja musze zrobić bo mam wrażenie że wzrok mi sie pogorszył po ciąży.

jagmar
faceci :p no mój to by napewno nie napisał do was tak jak Twój, a to było przecież naprawdę miłe z jego strony:)

agnus
na Twoim miejscu powtórzyłabym badanie. Nawet jeśli ma trafić do szpitala, to zdrowie jest najważniejsze. Jasne że każdą mamę serducho boli, no ale nie możesz tego sygnału zlekceważyć.

kasia
ja też już praktycznie ciągle biorę kąpiele, nie lubie prysznica, jakoś kąpiel mnie bardziej relaksuje, a że już mało co ze mnie leci, a szwy sie rozpuściły to sobie pozwalam. Na koniec poprostu porządnie się spłukuję :) i jeszcze nie zgnilam:p

asionek

udanej podróży i jak najwięcej wypoczynku!!:) nalezy Ci sie w końcu jak psu micha! :)
 
Ostatnia edycja:
Ewa badania wzroku po ciąży nie robiłam ale jużw ciąży zmieniałam okulary ;/

u nas nocka ok, mój mały jest spryciarz i przy gościach jest grzeczniutki tylko przy rodzicach urwis.. wykorzystuje że go kochamy bezgranicznie :)

hemoroidy tak krwawią, mi tak się działo.

my szczepimy pneumo ale później..

agnus zapalenie ukł moczowego często przebiega bez objawów, musiałabyś patrzeć jak sika czy kropelkami i czy płącze przy tym.

dzień dobry tak wogóle
 
witam.:-)
agnus, oby obyło się bez szpitala.
Ewa, ja niby okularów nie nosiłam, ale zauważyłam że wzrok mi trochę poleciał.
Długo telewizji nie mogę oglądać bo mi łzy lecą, a o czytaniu dłuższym nie ma mowy. Nie wiem, może to z nie wyspania ??
Elifit, u nas sprawdza się babcia (moja mama) weźmie małego w koc opatuli, tak że tylko głowę widać, przytuli do siebie - 5 minut i dziecko śpi :) nawet go nie kołysze.
a nam daje popalić :-)
 
mi okulista kazal sprawdzic wzrok jak zakoncze karmienie tzn moge wczesniej ale on stwierdzil ze hormony duzo mieszaja i moze byc niemiarodajny wynik, a ja tez powinnam juz dawno zmienic szkla, tyle ze ja mam juz dosc silne szkla, teraz to pewnie juz denka od sloika mnie czekaja..:/

nie wiem czy leciec z tym "hemoroidem" czy cokolwiek to jest do lekarza czy co.. zawsze cos sie musi dziac przed wyjazdem kurka..:angry:
mariolcia - ja tez tak mam i to raczej od niewyspania, bo jka juz naprwde nie moge patrzec na oczy i drzemne sie chocby na 15 min to po obudzeniu jest znacznie lepiej. najgorsze jest to ,ze stosy nieprzeczytanych rzeczy na mnie czekaja a ja nie dam rady normalnie patrzec na tekst dluzej niz 10min..
 
maggie tutaj jest powiedzenie ze 9 miesiecy przyszlo i 9 musi pojsc zeby bylo jak przed ciaza, wiec troche czasu trzeba na regeneracje po ciazy i porodzie
z dieta pewnie nie trzeba tak dlugo czekac ale ja bym nie wybierala diet jednoskladnikowych, lepiej ograniczyc cukry, tluszcze, mniej jesc albo nie jesc wieczorami
Kasiadz jak nic juz nie leci to mozna sie kapac w wannie, ja jeszcze prysznic bo nie mam czasu na wanne
Jagmar jaka gimnastyke malej robisz?
Monika to pewnie hemoroidy, mi moj sie juz schowal
agnus chyba powtorzylabym badanie skoro masz watpliwosci, chociaaz rzeczywiscie infekcje moczowe przebiegaja czasami bez objawow
Ewa ja nie nosze okularow ale chyba bede musiala bo strasznie mi sie wzrok pogorszyl i to po porodzie, jak wrocilam ze szpitala to o wiele gorzej jest, w ciazy bylo ok
Asionek szerokiej drogi, wypocznijcie i nacieszcie sie bliskimi
 
dziewczyny po sn
czy kąpiecie się w wannie? bo mam ochotę już na relaks w wannie a nie wiem czy można?

ja się cały czas kąpie w wannie kiedy tylko mam ochotę ...
a może z tydzień już ze mnie nie leci w ogóle ...

no to sie przerazilam zaraz z rana , poszlam na kupkowanie i na papierze zobaczylam duzo krwi z pupci. kurde nigdy przenigdy nie mialam zadnych problemow z ta dziurka, czy to sa hemoroidy???:-)

bardzo prawdopodobne że tak


My wlasnie ze szczepien qwrocilismy maly troche popłakał mam nadzieje ze nie bedzie mial goraczki ani nic z tych rzeczy. Wybralismy w koncu 5 w 1 i ROTA. Acha nasze szcescie wazy 5200 :)

super waga, gratulacje

Mam pytanie do okularowych mamuś- czy robiłyście już badania wzroku po porodzie? jesli tak to jakie wyszły? Ja musze zrobić bo mam wrażenie że wzrok mi sie pogorszył po ciąży.

ja jeszcze nie robiłam i poczekam jeszcze trochę z tym badaniem,
martwie się też o zęby bo jakoś boleć mnie zaczęły, pewnie posypią się jak po Milenie ...


Asionek spokojnej podróży i miłego pobytu w kraju :tak:


Wczoraj byliśmy w restauracji na 70-ce teściowej, Paulina potem miała zajebiście
płaczliwą noc, nie jadłam nic takiego więc to chyba przez natłok wrażeń i nowe miejsce ...
każdy ją nosił na rękach :baffled: potem się odbiło ... teraz już nie ma, o nie :no:
często teściówka chciała ją w domu ponosić jak ja miałam jakąś robote, zawsze się kłuciłam
że nie potrzeba jej trzymać na rękach jak jest spokojna i zawsze mi się oberwał tekst typu
"bo ty mnie nie lubisz" :sorry2: wkurwia mnie to mieszkanie razem do kurwy nędzy :wściekła/y:
 
maggie tutaj jest powiedzenie ze 9 miesiecy przyszlo i 9 musi pojsc zeby bylo jak przed ciaza, wiec troche czasu trzeba na regeneracje po ciazy i porodzie
z dieta pewnie nie trzeba tak dlugo czekac ale ja bym nie wybierala diet jednoskladnikowych, lepiej ograniczyc cukry, tluszcze, mniej jesc albo nie jesc wieczorami
Kasiadz jak nic juz nie leci to mozna sie kapac w wannie, ja jeszcze prysznic bo nie mam czasu na wanne
Jagmar jaka gimnastyke malej robisz?
Monika to pewnie hemoroidy, mi moj sie juz schowal
agnus chyba powtorzylabym badanie skoro masz watpliwosci, chociaaz rzeczywiscie infekcje moczowe przebiegaja czasami bez objawow
Ewa ja nie nosze okularow ale chyba bede musiala bo strasznie mi sie wzrok pogorszyl i to po porodzie, jak wrocilam ze szpitala to o wiele gorzej jest, w ciazy bylo ok
Asionek szerokiej drogi, wypocznijcie i nacieszcie sie bliskimi

dzieki Klementinka, cos bede kombinowac.

A co do wzroku, mnie rowniez sie pogorszyl i to mocno. Jutro ide do gina to zapytam kiedy jest sens po ciazy ponownie kontrolowac wzrok, bo musze kupic okulary bo juz slepa jestem i nie wiem czy moge juz, czy jeszcze poczekac.
 
teściowa była z tymi wynikami u naszej lekarki i ta bakteria mieści się w normie
uf ale ulga
a za tydzień idziemy na szczepienie więc sprawdzimy nowe siuśki odrazu mi powie czy jałowy jest mocz cz nie
 
reklama
dziewczyny po sn
czy kąpiecie się w wannie? bo mam ochotę już na relaks w wannie a nie wiem czy można?
Ja jestem maniaczka relaxu w wannie, i nie wytrzymalam juz dwa tygodnie po porodzie (jak mi sie szwy rozpuscily) i nic mi nie jest.. Decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie
laugh.gif
 
Do góry