reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2008

Płakać mi sie chce... Koszmarnie dzień mi się zaczął... Bardzo boli mnie dół brzucha i mam wrażenie jakby spuchł... rano ledwo dopiełam dość luźne spodnie :( A do tego do 16 muszę jakoś w pracy przetrwać... :(

Wczoraj trochę posprzeczałam się z chłopakiem i może to od stresów i przez nerwy... Sama nie wiem... :( Boję się...

Monia

monia, będzie dobrze, nie martw się. weź sobie no-spę (za każdym razem jak boli cię brzuszek albo jest twardy). a od zmęczenia , czy stresu faktycznie może stwardnieć, ale to jest normalne. mój lekarz powiedział, że no-spę można śmialo łykać, więc się nie przejmuj. trzymam kciuki i nie martw się :tak:

dosia, wątróbka zawiera masę żelaza, więc chyba można ją jeść...
 
reklama
Znalazłam coś takiego:

Czego nie powinnaś robić:
  • nie jedz surowych ryb,jajek, sushi, kawioru
  • nie używaj "chemii"- jeśli musisz użyć jakiś płyn np: do czyszczenia łazienki, załóż rękawiczki
  • nie zmieniaj kotu piachu w kuwecie- styczność z kotem w ciąży nie jest bezpieczna ze względu na toksoplazmozę. Powiedz swojemu lekarzowi jeśli masz jakieś zwierzę
  • nie kąp się w gorącej wodzie, nie bierz gorącego prysznica, nie chodź do sauny- może to być szkodliwe dla dziecka, wywołać krwawienie, a nawet poronienie
  • nie używaj perfumowanych chusteczek, płynów do kąpieli- mogą one podrażniać i wywoływać infekcję miejsc intymnych. Najlepiej do mycia używać płynu do higieny intymnej lub mydeł dla dzieci
  • nie pal papierosów- może to wywoływać przedwczesny poród, a dziecko może urodzić się dużo mniejsze niż powinno
  • nie pij alkoholu- pijąc alkohol możesz urodzić dziecko z tzw. zespołem alkoholowym
  • nie używaj narkotyków i nie pal marihuany- są one bardzo niebezpieczne dla ciebie i twojego dziecka. Jeśli używasz narkotyków powinnaś powiedzieć o tym swojemu lekarzowi
hmmm, niemożliwe.marihuana i narkotyki są niebezpieczne? :-D

i jeszcze tu macie link - nie chciałam zajmować całej strony (potwierdzone przez lekarza - wątróbkę można, ale nie za dużo :-))

http://zdrowie.onet.pl/1424551,3580,,,,co_jesc_a_czego_nie_w_czasie_ciazy,ekspert_polozna.html
 
no własnie o to mi chodzi. jedni mowia zeby nie jesc w ogóle watróbki a drudzy mowia ze jest zdrowa! paranoja. słyszalam tez lepiej nie jesc malin ani zadnych herbatek malinowych nie pic. ale dlaczego to juz nie wiem.
 
Dorotka27 - pewnie, ze 28 dni :) chociaz Ty juz mocno zaawansowana jestes, to jednak zalapiemy sie najwyrazniej na ten sam miesiac :))
Jak zdrowko, czujesz sie juz lepiej?
Buziaki :cool2:
 
ja o wątróbce słysząłma, że w ciąży nie bardzo. Ogólnie owszem, jest bardzo zdrowa, ale zawiera mnóstwo witaminy A - az za dużo jak na ciążę i dlatego w ciąży moze miec jakieś niepowołane skutki... ale myślę, że to dotyczy tego, żeby się nie objadac wątróbką co drugi dzien, a jak się troszkę zje raz na jakiś czas to chyba nie zaszkodzi...
 
Witam, witam i chetnie sie dolacze do pazdziernikowych mam:-)nie chce zapeszac bo dopiero tydzien temu zrobilam sobie test, na ktorym pojawily sie dwie kreseczki, wiec po moich wyliczeniach zalapie sie na koniec pazdziernika. To nasze drugie dziecko, bardzo wyczekane i mam ogromna nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze, i nie bedzie takich komplikacji jak w pierwszej ciazy. POzdrawiam was wszystkich cieplutko :-)
 
w tym linku który wkleila nabuko jest napisane zeby ograniczyc soki w kartonach. a ja tylko takie pije. wody nawet nie przelkne bo mnie cofa po niej. a sok pomaranczowy moge pic caly czas. pycha, i tylko on mi podchodzi. chyba musze kupic wyciskarke do owoców i sama bede robic robic sobie sok. a pic mi sie chce przez caly czas.
 
Wzięłan no-spę i faktycznie jest mi lepiej... Dzięki dziewczyny za dobre rady... Ja myślałam, ze nie mogę brać żadnych proszków przeciw bólowych w czasię ciąży...
 
Można no-spę i chyba pyralginę, ale co do tej drugiej nie jestem pewna (albo paracetamol..). W każdym razie no-spa na 100 %. cieszę się, że już Ci lepiej :-)
 
reklama
Monia-Wawa oszczędzaj się i staraj nie stresować. Wiem, że to trudno. Sama mam huśtawkę nastrójów i żal do męża, że nie pyta jak wszyscy naokoło jak się czuję...A ja już naprawdę nie wiem co jeść.

Podobnie jak Antuaneta mam ochote na pomidory. Właśnie robie pomidorówkę:) Nie wiem jak długo będę się nią cieszyc bo przeważnie po 1 dniu jedzenia mam cofkę...Chodzę głodna i nie wiem czym mam się najeść. Nie wiem jak sobie dam radę w pracy...

Co do wątróbki i oscypków - chyba warto znać źródło pochodzenia tych przysmaków....
 
Do góry