reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

Rea ja to rozumie tak, że np. zachodzisz w ciąże i na kolejne dziecko decydujesz się do 2016 to wykonujesz criotransfer zamrożonego zarodka i dalej to jest refundowane. Jeśli np. decydujesz sie wrócić po zarodek po 2016 to wtedy już płaci się za criotransfer i za całą procedurę z tym związaną. Wydaje mi się, że tak to jest ale pewności nie mam, to takie moje przypuszczenia:) Jak się dowiesz to daj znać, bo też ciekawa jestem jak to jest.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiem już wszystko, tak jak logika wskazuje urodzisz pierwsze dziecko możesz przystąpić do następnego criotransferu a jeżeli nie masz już mroziaków to nowa stymulacja chyba że wykorzystałaś trzy stymulacje. Program zakłada: możesz urodzić dzieci ile chcesz :) musisz wyrobić się do czerwca 2016 (bo potem to już tylko wykorzystujesz co masz, czyli albo criotransfer za który płacisz albo zapładnianie komórek które zostały po stymulacji te powyżej 6 ) i nie możesz mieć więcej jak 3 stymulacje (bo tyle zakłada program). Wszystko to wiem z Bociana wiec info pewne
biggrin.gif
. Musimy jeszcze pamiętać, że fundusze na Refundowane in vitro są ograniczone a to oznacza, że refundacja będzie dotąd dokąd będą pieniądze ale nie dłużej niż czerwiec 2016!!! Pozostałe warunki każda z Nas zna.
Anikola dzięki za zaangażowanie :* Wszystko jest tak jak mówisz, bo tak podpowiada logika, ale musiałam zapytać i wiedzieć na pewno. Również wszystko rozumiałam tak jak ty, ale czasem coś jest logiczne a niestety w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.;-)
 
Ostatnia edycja:
Rea moja kochana to mamy podobna sytuacje tez nie wiadomo czego ciazy brak u mojego przed lekami bylo 4 a teraz przy tej pierwszej inseminacji materiał pobrany byl idealny pielegniarka nawet zachwalala. Nawet nie wiecie jak ciesze sie ze znalazlam to forum i ze mam was to dla mnie bardzo ważne i potrzebne bo bez was to bym chyba zwariowala
 
Milena to działaj z tymi IUI szybciutko i nie zwlekaj tylko jak nie wyjdzie od razu zapisz się na in vitro póki jest taka możliwość. Bo ja dopiero na tym forum zdałam sobie sprawę że wiele dziewczyn ma prawie identyczną sytuacje jak ja i ciąży nie ma. Jak "wpadłam" na to forum to od razu zaczęłam działać radykalniej bo wcześniej czekałam i łudziłam się że może w końcu się uda. Zawsze myślałam że in vitro to ostateczność. A kiedy ta ostateczność nastąpi?? Jak nie będę miała siły do walki?? To wtedy nawet in vitro się nie uda bo połowa sukcesu to nasz stan emocjonalny. A z Wami dziewczyny to ja mogę góry przenosić:-)
 
Ostatnia edycja:
No tak ja zdalam sobie sprawę dokładnie tak samo jak ty. A teraz sie okazuje ze jeszcze dwa cykle i może nastąpić ta ostatecznośc. Tyle teraz mam problem albo działać na własny koszt od lipca, sierpnia albo czekac do STYCZNIA na udokumetowane dwa lata. Styczeń to tak dlugo tyle sie juz czeka ze do stycznia to sie wydaje wieczność. Zobaczę moze cos sie wymysli
 
Ostatnia edycja:
Milena wystarczy jeden rok bez względu na wiek pacjętki!!!! zmieniły się zasady kwalifikacji do programu. Ile miałaś cykli stymulowanych?? jak 6 lub więcej to również od razu dostajesz kwalifikacje!! Nic się nie martw i na nic nie czekaj:happy:
 
Teraz będzie drugi ale jakby trzeci bo poprzedni leczylam torbiel. Teraz w maju Mija rok od histeroskopii
Dzialam działam nie ma na co czekać
 
reklama
milena, rea ma rację wystarczy rok leczenia a moim zdaniem powinnaś dostać kwalifikację najlepiej będzie jak popytasz dr M on rozwiej twoje wątpliwości ;-) : miałaś stymulację, iui histeroskopie i laparoskopie, czyli jednym słowem działasz a nie siedzisz :tak: ale spokojnie być może twoje 2 iui będzie szczęśliwe i tego się trzymajmy :-)
 
Do góry