reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

parens rzeszów

Rea moje fsh w 3dc wynosiło 6,8.

Poniżej masz normy FSH
hormon
dzień badania
norma
FSH
3dc (ew. 2 lub 4dc)
3-12 mIU/ml
LH
3dc (ew. 2 lub 4dc)
2-13 mIU/ml
LH
dzień piku LH
> 20 mIU/ml
Dokładniej:

  • Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki.
  • Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową.
  • Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna.

Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.


Anula trochę zazdroszczę Ci, że nie musisz wkłuwać się clexane. Tak jak pisała Goya, igły jakieś tępe czy co :confused:
 
Ostatnia edycja:
reklama
rea ja fsh w 3dc miałam 5,4
nika właśnie miałam się pytać jak idzie ci kłucie, wiesz jaką ja miałam iglę więc masz porównanie, czyli moje mniej tępe?
 
anula te twoje to wchodziły gładko jak w masło ;-) a jak ja mam sobie robić zastrzyk clexane to trochę się denerwuję, a wiesz, że z robieniem zastrzyków nie mam problemów. Widocznie te igły takie są i tyle- jeszcze muszę się z nimi chwilkę pomęczyć.
 
nika ja mam nadzieje że jak beta będzie mega wysoka :-D to juz nie będzie trzeba się kłuć, ale goyah do dziś się kłuje :-(i czytałam że te zastrzyki w najlepszym wypadku do 12 tyg się robi, a dziewczyna jest w 28tyg ciąży i nadal kłuje się,
 
nika ja mam nadzieje że jak beta będzie mega wysoka :-D to juz nie będzie trzeba się kłuć, ale goyah do dziś się kłuje :-(i czytałam że te zastrzyki w najlepszym wypadku do 12 tyg się robi, a dziewczyna jest w 28tyg ciąży i nadal kłuje się,

OMG - aż tyle kłucia :szok:

Kurcze dzisiaj coś nie bardzo spać mi się chce. W ogóle ze spaniem troche u mnie kłopoty. W sypialni mi nie wygodnie, wiercę się i przewracam z boku na bok, więc aby mojego m nie budzić to śpię w salonie na kanapie :-p mam również nocne wędrówki.. do toalety. Wczoraj to 3 razy w nocy wstawałam na siusiu. NIe mam pojęcia czy to te wszystkie leki taki dają rezultat.
 
Ostatnia edycja:
W jednym jestem mistrzynią bez wątpienia.. w nakręcaniu się...
Nika wysłałaś mi normy i dziękuje ci bardzo. Miałam normy napisane obok wyniku, ale przecież wole się stresować że mój wynik jest troszkę za wysoki. najłatwiej się martwić że mam już małą rezerwę jajnikową tylko w takim razie kompletnie nie pasuje mi moje AMH.... Chyba przestanę się zbyt dokładnie nad tym zastanawiać, bo przeanalizowałam już twoje wyniki Nika, Anuli też i swoje, i szczerze nic mi z tego nie wyszło:happy2: Specjalizacji z ginekologii bez wątpienia nie zrobię:-) i Wy też nie róbcie, zostawmy to specjalistom. Jak ma być krótki protokół to niech taki będzie.
Nika i Anula Czekam z niecierpliwością na wasze wyniki bety i trzymam kciuki. Diagnostyka jest chyba czynna całą dobę. Tak tylko mówię jakbyście miały problem z wytrzymaniem do wtorku.
 
Rea nie martw się, na specjalizację to już za późno :-D Na wybór protokołu wpływ ma wiele czynników, ale to już dr Mr będzie wiedział jaki zastosować u Ciebie.
Fakt, laboratorium diagnostyki czynne jest całą dobę (przy MSWiA) i nie wiem czy się pokuszę aby w poniedziałek zrobić betę, albo to będzie pozytywny wynik albo kubeł zimnej wody na śmingus dyngus.
 
Co do protokołu niewiem czym sie dr sugerował ze dał mi długi protokoł...ale coz....co do fsh ja mam wynik w 3 dc 5,86 .Widze ze prawie wszystkie macie zdiagnozowana przyczyne -kiepskie nasienie boze u mnie to wielka zagadka my mamy nieplodnosc idiopatyczna jak ja bym chciała wiedziec co u mnie nie tak :(
 
Hej :-)
Rea moje amh - 2,6 a fsh w 3dc-10,9 pierwszy lekarz mi powiedział że coś moje jajniki wyprzedzają mój wiek ;-) ale się cud zdarzył przynajmniej narazie wszytko jest ok za tydzień mam wizytę więc będę już wiedziała coś bliżej.
Anula a to Ty nie dostałaś clexane? Cho...ne igły czasem to muszę mocniej pchnąć a to stresujące i jak coś boli i piecze to odruchowo wyciągne a jeszcze jak się źle trafi na żyłkę to czasem zostają mi 2 malutkie krwiaczki i brzuch jak biedronka na szczęście doszłam do wprawy narazie takiej, że siniaków sobie nie robię hehehe Gdzieś czytałam że niektóre dziewczyny w ciąży nawet do połowy brały zastrzyki :szok:
Nika hehhe coś wiem na ten temat ja to czasem 2 razy w nocy wstawałam na siku ale później przechodzi. I teraz to już nie mam żadnych objawów tylko piersi urosły :D Jeśli chodzi o betę to jak uważasz ale może poczekaj chociaż do 10dpt bo wcześniej może Ci nie wyjść a po co się denerwować.
 
reklama
Dziewczyny a propos wyboru protokołów znalazłam coś takiego:

Wybór protokołu stymulacyjnego jest sprawą indywidualną. Przed podjęciem tej decyzji powinny być wzięte pod uwagę następujące czynniki:
  • Wiek pacjentki
  • Rezerwa jajnikowa
  • Świadomość pacjentki o korzyściach i wadach proponowanego protokołu
  • Przewidywana szansa na ciążę
  • Doświadczenie lekarza prowadzącego
  • Chęć i możliwość współpracy pacjentki
  • Ewentualne wyniki poprzednich stymulacji
  • Czynniki ekonomiczne
Ogólne zasady podczas wyboru protokołu stymulacyjnego i monitorowania leczenia:


  1. Kobiety o gorszym rokowaniu na zajście w ciążę u których:
    • jest mała rezerwa jajnikowa i maleje reaktywność jajnika na gonadotropiny (kobiety powyżej 37 roku życia, palące)
    • uzyskuje się mniej prawidłowych komórek jajowych, niższe odsetki zapłodnień oraz mało lub wcale zarodków o prawidłowym potencjale rozwojowym.
  2. Dawka początkowa gonadotropin może być ustalona na podstawie następujących kryteriów:
    • Pacjentki niepalące, w wieku 30-35 lat, o prawidłowej masie ciała, z wartościami FSH poniżej 10 mIU/Ml, z prawidłową liczbą pęcherzyków antralnych (5-10 w jajniku) - zalecana dawka 150 IU gonadotropin dziennie.
    • Pacjentki niepalące, w wieku poniżej 30 lat, BMI poniżej 19, powyżej 10 pęcherzyków antralnych w jajniku mogą mieć zmniejszoną początkową dawkę gonadotropin o 20 – 50%
    • Kobiety starsze, z nadwagą, palące papierosy lub z mniejszą od przeciętnej liczbą pęcherzyków antralnych mogą mieć zwiększoną wyjściową dawkę gonadotropin o 50%.
    • Dawka gonadotropin może być modyfikowana po 6 -7 dniach stymulacji
 
Do góry